psycholodzy

Artykuły - Psycholodzy (32)

 • TOP 7 najbardziej nietypowych i dobrze płatnych zawodów

  TOP 7 najbardziej nietypowych i dobrze płatnych zawodów

  ​Pracują na wysokościach, mierzą się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi lub rodzinnymi dramatami, a czasem wymaga się od nich... nadnaturalnych umiejętności. Mowa o pracownikach wykonujących mało typowe, ale dobrze płatne zawody. Wśród nich jest m.in. wróżka, wizażysta zwłok lub tester wierności. Eksperci Personnel Service przeanalizowali zarobki osób, które pracują w tak nietypowych profesjach.
 • W tym podobamy się mężczyznom!

  W tym podobamy się mężczyznom!

  Koronkowa sukienka, czerwona spódnica, niebotyczne szpilki – te części garderoby podkreślą twoje atuty i sprawią, że poczujesz się bardzo zmysłowo.
 • Kobiety zachęcają do zakupów

  Kobiety zachęcają do zakupów

  Kobiety, przypisane do tradycyjnych ról społecznych, w reklamach potrafią zachęcić nas do zakupów, zaś mężczyźni zachowujący się w sposób nietypowy powodują, że lepiej zapamiętujemy przekaz reklamowy - wynika z badań Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
 • Seks na oczach tłumów

  Seks na oczach tłumów

  Na jednym z amerykańskich uniwersytetów teoretyczna lekcja wychowania seksualnego zmieniła się w lekcję... praktyczną. Wszystko to za sprawą 25 - letniej studentki o imieniu Faith.
 • Jest na obcasach czy nie?

  Jest na obcasach czy nie?

  Psycholodzy ewolucyjni badający reakcje mężczyzn na kobiety noszące wysokie obcasy i idące w płaskim obuwiu odkryli, że panowie nie są w stanie stwierdzić, która z kobiecych sylwetek paraduje w szpilkach.
 • Atrakcyjni w więzieniu siedzą krócej

  Atrakcyjni w więzieniu siedzą krócej

  Nieatrakcyjni oskarżeni są częściej skazywani na karę więzienia (22 proc.) i siedzą w nim średnio o 22 miesiące dłużej niż przestępcy o milszej powierzchowności.
 • Kobiecy dotyk zachęca do ryzyka

  Kobiecy dotyk zachęca do ryzyka

  Kobiecy dotyk sprawia, że ludzie podejmują większe ryzyko finansowe. Psycholodzy tłumaczą, że w grę wchodzi skojarzenie z dotykiem matki, który w dzieciństwie zapewniał poczucie bezpieczeństwa i zachęcał do odważniejszego poznawania świata.
 • Wrodzony kodeks etyczny?

  Wrodzony kodeks etyczny?

  Psycholodzy z Yale University twierdzą, że już półroczne dzieci dokonują ocen moralnych, co oznacza, że rodzimy się z wbudowanym w mózg kodeksem etycznym.
 • Odkryto neurony kierunku

  Posługując się zaimplantowanymi elektrodami i symulatorem jazdy samochodem, psycholodzy z University of Pennsylvania zidentyfikowali w mózgu neurony kierunku, które wykrywają ruch zgodny bądź przeciwny do ruchu wskazówek zegara (PNAS).
 • Pozycja oka wskazuje na liczbę, o jakiej myślimy

  Pozycja oka wskazuje na liczbę, o jakiej myślimy

  Pozycja oczu wskazuje na liczbę, o której myślimy. Psycholodzy dywagują, że przez to trudniej nam będzie ukryć np. wiek...