PSA

Artykuły - PSA (899)

 • Grupa PSA rozpoczyna badania nad sztuczną inteligencją

  Grupa PSA rozpoczyna badania nad sztuczną inteligencją

  Grupa PSA (Citroën, Peugeot) wraz z instytutem Inria ogłosiły utworzenie OpenLab - ośrodka badań nad sztuczną inteligencją.
 • Niemiecki Opel zmienił właściciela. Za ponad dwa miliardy euro

  Niemiecki Opel zmienił właściciela. Za ponad dwa miliardy euro

  Transakcja za 2 miliardy 200 milionów euro stała się faktem. W poniedziałek pojawiła się informacja, że niemiecki Opel został sprzedany koncernowi PSA Peugeot Citroen należącemu do Francji. Pytanie co teraz z fabryką Opla w Gliwicach? Będziemy to sprawdzać w poniedziałkowych Faktach RMF FM.
 • Spacetourer, Traveller i ProAce - nowe trojaczki PSA i Toyoty

  Spacetourer, Traveller i ProAce - nowe trojaczki PSA i Toyoty

  Toyota i PSA zacieśniają współpracę. Po słynnych „czeskich trojaczkach” i wymianie doświadczeń dotyczących jednostek napędowych przyszła pora na pojazdy użytkowe.
 • Autonomiczny Citroen pokonał 3000 km.

  Autonomiczny Citroen pokonał 3000 km.

  Po premierowym przejeździe w trybie autonomicznym na trasie Paryż-Bordeaux, w dniu 2 października br., prototypowy pojazd PSA Peugeot Citroën przekroczył granice Francji, pokonując kolejną trasę o długości około 3 000 km z Paryża, poprzez Vigo, do Madrytu.
 • PSA wyprodukowało 200 tys. silników PureTech

  PSA wyprodukowało 200 tys. silników PureTech

  Dwustutysięczny 3-cylindrowy, benzynowy silnik turbo PureTech opuścił linię montażową zakładu Française de Mécanique w sobotę, 7 listopada 2015 roku. Egzemplarz ten wyprodukowali pracownicy zmiany weekendowej, uruchomionej w październiku tego roku, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ten typ silnika.
 • Prototypowy Citroen przejechał samodzielnie 580 km

  Prototypowy Citroen przejechał samodzielnie 580 km

  ​W piątek 2 października 2015 r. jeden z czterech autonomicznych samochodów Grupy PSA Peugeot Citroën pokonał trasę Paryż- Bordeaux po autostradzie, udając się na kongres Intelligent Transport Systems (ITS) World Congress, który odbywa się tam w dniach 5 - 9 października br.
 • Jest decyzja o produkcji nowego modelu DS

  Jest decyzja o produkcji nowego modelu DS

  Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Zakładowego Corinne Spilios, Dyrektor zakładu PSA w Miluzie, poinformowała o decyzji Grupy dotyczącej powierzenia tej fabryce produkcji nowego modelu samochodu.
 • Pytania o dolegliwości dojrzałego mężczyzny

  Pytania o dolegliwości dojrzałego mężczyzny

  On zazwyczaj bagatelizuje swoje przypadłości, bo prawdziwemu facetowi nic nie może dolegać. A jednak. O męskie problemy pytamy, dr Hannę Dolińską, lekarza rodzinnego.
 • Chcą zwolnić 8000 osób. Pracownicy zablokowali fabrykę

  Chcą zwolnić 8000 osób. Pracownicy zablokowali fabrykę

  Około 300 pracowników koncernu Peugeot-Citroen zablokowało w środę produkcję i rozpoczęło okupację zakładów w Aulnay-sous-Bois, na północy Francji, protestując przeciwko planowanym zwolnieniom.