pś w snowboardzie

Artykuły - Pś w snowboardzie (13)

• PŚ w snowboardzie. Hofmeister i March z Kryształowymi Kulami

PŚ w snowboardzie. Hofmeister i March z Kryształowymi Kulami

Niemka Ramona Hofmeister i Włoch Aaron March wywalczyli Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w snowboardowym slalomie równoległym. W tym sezonie najlepsi z Polaków byli Oskar Kwiatkowki - 18. miejsci i Aleksandra Król - 24.
  • PŚ w snowboardzie. Polacy daleko w slalomie równoległym w Moskwie

PŚ w snowboardzie. Polacy daleko w slalomie równoległym w Moskwie

Rosjanin Dmitrij Karłagaczew i Austriaczka Daniela Ulbing zwyciężyli w slalomie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w Moskwie. Żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się awansować do czołowej szesnastki.
  • PŚ w snowboardzie. Ósme miejsce Kwiatkowskiego

PŚ w snowboardzie. Ósme miejsce Kwiatkowskiego

Oskar Kwiatkowski zajął ósme miejsce w slalomie gigancie równoległym snowboardowego Pucharu Świata we włoskiej stacji narciarskiej Carezza. W rywalizacji kobiet Aleksandra Król była 22. Zwyciężyli Austriak Benjamin Karl i Niemka Theresia Ramona Hofmeister.
  • PŚ w snowboardzie. Odwołane zawody w Feldbergu

PŚ w snowboardzie. Odwołane zawody w Feldbergu

Zawody Pucharu Świata w snowboardcrossie w niemieckim Feldbergu zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Zmagania miały się odbyć w dniach 5-7 lutego 2021.
  • PŚ w snowboardzie. Oskar Kwiatkowski szósty w Rogli

PŚ w snowboardzie. Oskar Kwiatkowski szósty w Rogli

Oskar Kwiatkowski zajął szóste miejsce w slalomie gigancie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w słoweńskiej Rogli. Wygrał Włoch Edwin Coratti. Wśród kobiet zwyciężyła słynna Czeszka Ester Ledecka, a najlepsza z Polek Weronika Biela była 21.
  • PŚ w snowboardzie: Polacy bez sukcesów w slalomie gigancie równoległym

Aleksandra Król była 13., a Oskar Kwiatkowski 15. w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w Pjongczangu. Wygrali Czeszka Ester Ledecka i Słoweniec Zan Kosir. Oboje Polacy odpadli w 1/8 finału.
  • PŚ w snowboardzie. Aleksandra Król: Teraz walczę o "Kryształową Kulę"

PŚ w snowboardzie. Aleksandra Król: Teraz walczę o "Kryształową Kulę"

Na mistrzostwach świata w snowboardzie Aleksandra Król wywalczyła 8. i 14. lokatę. Choć, jak sama przyznaje, liczyła na zdecydowanie więcej, swój występ traktuje jako kolejną lekcję i skupia się na wymarzonej "Kryształowej Kuli". Szanse są bardzo duże. Reprezentantka Polski zajmuje bowiem czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.
  • PŚ w snowboardzie: Aleksandra Król siódma w Rogli

PŚ w snowboardzie: Aleksandra Król siódma w Rogli

Aleksandra Król zajęła siódme miejsce w snowboardowym slalomie gigancie równoległym Pucharu Świata w słoweńskiej Rogli. Zwyciężyła Selena Joerg z Niemiec.
  • PŚ w snowboardzie. Zwycięstwo Samkovej, Smykała znów 15.

PŚ w snowboardzie. Zwycięstwo Samkovej, Smykała znów 15.

Eva Samkova wygrała sobotnią rywalizację Pucharu Świata w snowcrossie w Cervinii we Włoszech. To 11. zwycięstwo w karierze czeskiej snowboardzistki. Zuzanna Smykała, podobnie jak dzień wcześniej, zajęła 15. miejsce.
  • PŚ w snowboardzie. Oskar Kwiatkowski drugi w Scuol

PŚ w snowboardzie. Oskar Kwiatkowski drugi w Scuol

Życiowy sukces odniósł Oskar Kwiatkowski (AZS Zakopane). Nasz snowboardzista był drugi w slalomie gigancie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol. Został pierwszym Polakiem w historii tej dyscypliny, który stanął na podium tego cyklu w konkurencjach alpejskich.