PŚ w rugby

Artykuły - PŚ w rugby (29)

• PŚ w rugby. Mistrzowie z RPA zakończyli objazd kraju

PŚ w rugby. Mistrzowie z RPA zakończyli objazd kraju

Rugbiści RPA, triumfatorzy niedawnego Pucharu Świata, zakończyli trwający pięć dni triumfalny objazd kraju, podczas którego byli entuzjastycznie przyjmowani przez tysiące fanów. W Kapsztadzie przyjął ich emerytowany anglikański biskup Desmond Tutu.
  • PŚ w rugby. Mistrz świata Handre Pollard z fatalną kontuzją

PŚ w rugby. Mistrz świata Handre Pollard z fatalną kontuzją

Handre Pollard, lider reprezentacji RPA w rugby, która kilka dni temu zdobyła mistrzostwo świata, nie mógł wyruszyć z drużyną na pięciodniową triumfalną trasę po kraju, by fetować sukces, bo... trafił do szpitala. Okazało się, że z Japonii wrócił ze złamaną kością twarzy.
  • Finał Pucharu Świata w Rugby: Republika Południowej Afryki - Anglia 32-12

Finał Pucharu Świata w Rugby: Republika Południowej Afryki - Anglia 32-12

W pasjonującym finale na International Stadium w Jokohamie reprezentacja Republiki Południowej Afryki pokonała Anglię 32-12 i po raz trzeci w historii sięgnęła po Puchar Świata w rugby. Pod względem technicznym mecz stał na znakomitym poziomie. Zespół z Afryki do triumfu poprowadził łącznik ataku Handre Pollard, zdobywca 22 punktów.
  • PŚ w Rugby. Wielki finał w Jokohamie. RPA czy Anglia?

PŚ w Rugby. Wielki finał w Jokohamie. RPA czy Anglia?

Dzisiaj najważniejsze wydarzenie w świecie rugby. W finale trwającego od 20 września w Japonii turnieju, o pierwsze miejsce walczy Republika Południowej Afryki z Anglią. Oba zespoły spotkały się ze sobą o tytuł mistrza globu przed 12 laty, wtedy triumfowała ekipa z Czarnego Lądu.
  • Puchar Świata w rugby. Anglia i RPA zagrają w finale

Puchar Świata w rugby. Anglia i RPA zagrają w finale

Rugbiści RPA zostali drugimi finalistami Pucharu Świata. W niedzielnym półfinale pokonali w Jokohamie drużynę Walii 19:16 (9:6) i za tydzień o najważniejsze trofeum w tej dyscyplinie zagrają z Anglikami.
  • PŚ w rugby. Anglia pokonała Nową Zelandię i jest pierwszym finalistą

PŚ w rugby. Anglia pokonała Nową Zelandię i jest pierwszym finalistą

​Anglia pokonała w Jokohamie obrońcę tytułu Nową Zelandią 19:7 (10:0) i po raz pierwszy od 2007 roku zagra w finale Pucharu Świata w rugby. To pierwsze w historii tej imprezy zwycięstwo Anglików nad All Blacks.
  • PŚ w rugby. Sędzia ukarany za wspólne zdjęcie z kibicami

PŚ w rugby. Sędzia ukarany za wspólne zdjęcie z kibicami

Sędzia Jaco Peyper z Republiki Południowej Afryki został odsunięty od półfinałów rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata, a ponadto grozi mu kara za... wspólne zdjęcie z walijskimi kibicami - ogłosiła we wtorek organizacja World Rugby.
  • PŚ w rugby. Anglicy nie boją się szpiegów

PŚ w rugby. Anglicy nie boją się szpiegów

Członkowie reprezentacji Anglii w rugby odkryli, że ktoś z położonego w pobliżu boiska domu filmował zajęcia prowadzone przez trenera Ediego Jonesa. - Nie boimy się szpiegów - zapowiedział szkoleniowiec przed półfinałowym starciem z Nową Zelandią w Pucharze Świata w Japonii.
  • PŚ w rugby. Nowa Zelandia pewnie zmierza po trzeci tytuł z rzędu

PŚ w rugby. Nowa Zelandia pewnie zmierza po trzeci tytuł z rzędu

Nowa Zelandia wysoko pokonała w Tokio Irlandię 46:14 (22:0) w drugim sobotnim ćwierćfinale Pucharu Świata w rugby. Zmierzających po trzeci tytuł z rzędu "All Blacks" w półfinale spróbują zatrzymać Anglicy, którzy wcześniej wyeliminowali Australijczyków.
  • PŚ w rugby. Anglia pierwszym półfinalistą

PŚ w rugby. Anglia pierwszym półfinalistą

Anglicy pokonali w japońskiej Oicie Australijczyków 40:16 (17:9) w pierwszym ćwierćfinale Pucharu Świata w rugby. W meczu o awans do finału zagrają ze zwycięzcą drugiego sobotniego meczu Nowa Zelandia - Irlandia.

Filmy - PŚ w rugby (1)

• PŚ w rugby: Nowa Zelandia - RPA. Wideo

Broniący tytułu rugbiści Nowej Zelandii zostali pierwszymi finalistami Pucharu Świata. W sobotę pokonali w Londynie RPA 20:18