PŚ w narciarstwie alpejskim

Artykuły - PŚ w narciarstwie alpejskim (326)

• Alpejski PŚ. Norwegia wygrała zawody w Lenzerheide

Alpejski PŚ. Norwegia wygrała zawody w Lenzerheide

Norwegia wygrała zawody drużynowe alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Lenzerheide. Drugie miejsce zajęły Niemcy, trzecie Austria, a czwarte Szwecja.
  • Alpejski PŚ. Wendy Holdener z pozytywnym testem na koronawirusa

Alpejski PŚ. Wendy Holdener z pozytywnym testem na koronawirusa

Utytułowana szwajcarska alpejka Wendy Holdener, przygotowująca się do startu w finałowych zawodach w Lenzerheide, miała pozytywny test na obecność koronawirusa - poinformowała jej federacja narciarska.
  • Alpejski PŚ. Odermatt wygrał slalom gigant w Kranjskiej Gorze

Alpejski PŚ. Odermatt wygrał slalom gigant w Kranjskiej Gorze

Szwajcar Marco Odermatt wygrał w Kranjskiej Gorze slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął jego rodak Loic Meillard, trzeci był Austriak Stefan Brennsteiner, a czwarty lider klasyfikacji generalnej Francuz Alexis Pinturault. Polacy nie startowali.
  • Alpejski PŚ: trzecie zwycięstwo Filipa Zubčicia w gigancie

Alpejski PŚ: trzecie zwycięstwo Filipa Zubčicia w gigancie

​Chorwacki narciarz Filip Zubčić wygrał slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w bułgarskim Bansku. To jego drugie w sezonie, a trzecie w karierze zwycięstwo w tym cyklu. Wszystkie odniósł w tej samej konkurencji.
  • Alpejski PŚ. Zmiana programu zawodów w Garmisch-Partenkirchen

Alpejski PŚ. Zmiana programu zawodów w Garmisch-Partenkirchen

Organizatorzy zawodów alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn w Garmisch-Partenkirchen zamienili miejscami pierwotnie planowany na piątek supergigant z sobotnim zjazdem. Obie konkurencje rozpoczną się o godzinie 11.30.
  • Alpejski PŚ. Clement Noel wygrał slalom w Chamonix

Alpejski PŚ. Clement Noel wygrał slalom w Chamonix

Francuski narciarz Clement Noel wygrał w Chamonix slalom alpejskiego Pucharu Świata. Wyprzedził Szwajcara Ramona Zenhaeuserna i Austriaka Marco Schwarza. Czwarte miejsce zajął inny Szwajcar Luca Aerni, który zdeklasował rywali w drugim przejeździe. Na półmetku był 29.
  • Alpejski PŚ. Drugi supergigant zamiast zjazdu w Garmisch-Partenkirchen

Alpejski PŚ. Drugi supergigant zamiast zjazdu w Garmisch-Partenkirchen

Zaplanowany na sobotę kobiecy zjazd w Garmisch-Partenkirchen zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata został zastąpiony supergigantem - poinformowali organizatorzy. Pogoda uniemożliwiła bowiem przeprowadzenie treningów. W niedzielę odbędzie się kolejny supergigant.
  • ​Alpejski PŚ. Gąsienica-Daniel 24. po pierwszym przejeździe w Kronplatz

​Alpejski PŚ. Gąsienica-Daniel 24. po pierwszym przejeździe w Kronplatz

Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje 24. miejsce na półmetku slalomu giganta we włoskim Kronplatz (Plan de Corones), zaliczanego do alpejskiego Pucharu Świata. Prowadzi Szwajcarka Michelle Gisin. Drugi przejazd rozpocznie się o godzinie 13.30.
  • Alpejski PŚ. Triumf Gut-Behrami w supergigancie w Crans-Montanie

Alpejski PŚ. Triumf Gut-Behrami w supergigancie w Crans-Montanie

​Lara Gut-Behrami wygrała supergigant alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim ośrodku Crans-Montana. Reprezentantka gospodarzy wyprzedziła Austriaczkę Tamarę Tippler o 0,93 s oraz Włoszkę Federicę Brignone o 1,02. Polki nie startowały.
  • Alpejski PŚ. Beat Feuz ponownie wygrał zjazd w Kitzbuehel

Alpejski PŚ. Beat Feuz ponownie wygrał zjazd w Kitzbuehel

​Szwajcar Beat Feuz wygrał zjazd alpejskiego Pucharu Świata w Kitzbuehel. Szwajcar, który triumfował też w piątek, o 0,17 s wyprzedził Francuza Johana Clareya. Trzeci był Austriak Matthias Mayer - 0,38 s straty.

Filmy - PŚ w narciarstwie alpejskim (1)

• Klemen Kosi miał wypadek na trasie zjazdu. Wideo

Słoweniec Klemen Kosi miał poważnie wyglądający wypadek na trasie zjazdu we włoskim Bormio. Poobijany narciarz został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Zawody wygrał Włoch Dominik Paris.