PŚ w bobslejach

Artykuły - PŚ w bobslejach (19)

 • PŚ w bobslejach. Dominacja liderów cyklu w Koenigssee

  PŚ w bobslejach. Dominacja liderów cyklu w Koenigssee

  W rywalizacji bobslejowych dwójek w niemieckim Koenigssee w sobotę zwyciężyli liderzy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wśród mężczyzn triumfowali gospodarze Francesco Friedrich i Thorsten Margis, a wśród kobiet Kaillie Humphries i Sylvia Hoffmann z USA.
 • ​PŚ w bobslejach. Wygrana niemieckiej czwórki w La Plagne

  ​PŚ w bobslejach. Wygrana niemieckiej czwórki w La Plagne

  Niemiecka załoga z pilotem Francesco Friedrichem triumfowała w niedzielnych zawodach Pucharu Świata czwórek bobslejowych we francuskim La Plagne. Drugie miejsce zajęli ich rodacy (pilot Johannes Lochner), a trzecie Łotysze (Oskars Kibermanis). Polacy nie startowali.
 • PŚ w bobslejach. Niemiecka dominacja w La Plagne

  Niemiecka załoga Francesco Friedrich i Alexander Schueller wygrała zawody Pucharu Świata dwójek bobslejowych we francuskim La Plagne. Wśród kobiet najlepsze okazały się ich rodaczki Laura Nolte i Deborah Levi, które odniosły pierwszy taki sukces w karierze. Polacy nie startowali.
 • PŚ w bobslejach. Podwójne zwycięstwo gospodarzy w Winterbergu

  PŚ w bobslejach. Podwójne zwycięstwo gospodarzy w Winterbergu

  Podwójnym zwycięstwem gospodarzy zakończyły się w niemieckim Winterbergu zawody Pucharu Świata czwórek bobslejowych. Wygrała załoga Francesco Friedricha przed osadą Nico Walthera, a trzecie miejsce zajęli Łotysze z pilotem Oskarsem Kibermanisem. Polacy nie startowali.
 • ​PŚ w bobslejach: Niemcy i Amerykanki najlepsi w dwójkach w Lake Placid

  Prowadzący w Pucharze Świata pilot Francesco Friedrich wraz z Thorstenem Margisem wygrali zawody tego cyklu dwójek bobslejowych w Lake Placid. Niemcy wyprzedzili osady z Francji i Kanady. Polacy nie startowali.
 • PŚ w bobslejach. Polska dwójka na siódmym miejscu w Sankt Moritz

  PŚ w bobslejach. Polska dwójka na siódmym miejscu w Sankt Moritz

  Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli siódme miejsce w bobslejowych dwójkach w zawodach Pucharu Świata w Sankt Moritz. Polacy, którzy po pierwszym ślizgu byli nawet dwie lokaty wyżej, powtórzyli swój najlepszy wynik sprzed dwóch tygodni z Koenigssee.
 • PŚ w bobslejach: Polska czwórka na ostatnim miejscu w Igls

  Jakub Stano, Jakub Zakrzewski, Arnold Zdebiak i Paweł Sarnecki zajęli ostatnie, 23. miejsce w zawodach Pucharu Świata w bobslejowych czwórkach na olimpijskim torze w austriackim Igls. Zwyciężyła ekipa Niemiec, której pilotem jest lider cyklu Francesco Friedrich.
 • PŚ w bobslejach: Polska dwójka na czternastym miejscu

  Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli 14. miejsce w bobslejowych dwójkach w zawodach Pucharu Świata w Innsbrucku. Wygrała niemiecka osada Francesco Friedricha. Przed tygodniem w Koenigssee Polacy byli sklasyfikowani na siódmej pozycji.
 • Kamil Skwarczyński: Ze startu na start coraz lepiej

  Dobra praca sztabu szkoleniowego z trenerem Janisem Mininsem na czele procentuje coraz lepszymi wynikami - uważa sekretarz generalny Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu Kamil Skwarczyński. Ostatnio w zawodach PŚ w Koenigssee dwójka Mateusza Lutego zajęła siódme miejsce.
 • PŚ w bobslejach: Znów niemieckie podium w Winterbergu

  PŚ w bobslejach: Znów niemieckie podium w Winterbergu

  Reprezentanci gospodarzy, podobnie jak w sobotę, zajęli wszystkie miejsca na podium niedzielnych zawodów Pucharu Świata bobslejowych czwórek w Winterbergu. Zwyciężyła załoga Francesco Friedricha, podwójnego mistrza olimpijskiego z Pjongczangu.