PŚ w biegach narciarskich

Artykuły - PŚ w biegach narciarskich (696)

• PŚ w Oslo. ​Dario Cologna wygrał bieg na 50 km

PŚ w Oslo. ​Dario Cologna wygrał bieg na 50 km

​Dario Cologna wygrał w Oslo bieg na 50 km techniką dowolną narciarskiego Pucharu Świata. Szwajcar na metę wpadł niemal równocześnie z Norwegiem Martinem Johnsrudem Sundbym i o jego zwycięstwie zadecydowała analiza zapisu fotokomórki.
  • PŚ w biegach. Polacy nie przebrnęli eliminacji sprintu w Drammen

PŚ w biegach. Polacy nie przebrnęli eliminacji sprintu w Drammen

Żadnemu z czworga reprezentantów Polski nie udało się przebrnąć eliminacji sprintu techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w norweskim Drammen.
  • PŚ w biegach. Klaebo i van der Graaff najszybsi w sprincie, Staręga 12.

PŚ w biegach. Klaebo i van der Graaff najszybsi w sprincie, Staręga 12.

Szwajcarka Laurien van der Graaff i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali rywalizację w sprincie techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w austriackim Seefeld. Najlepiej z Polaków spisał się Maciej Staręga, który zajął 12. miejsce.
  • PŚ w biegach: Staręga odpadł w półfinale sprintu w Seefeld

PŚ w biegach: Staręga odpadł w półfinale sprintu w Seefeld

Maciej Staręga odpadł w półfinale sprintu techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w austriackim Seefeld. Polak uzyskał szósty, ostatni czas w swojej serii.
  • PŚ w biegach. Niespodziewane drugie miejsce rewelacyjnego Klaebo

PŚ w biegach. Niespodziewane drugie miejsce rewelacyjnego Klaebo

Ten sezon dla zaledwie 21-letniego Norwega jest wyjątkowy. Johannes Hoesflot Klaebo wygrał już sześciokrotnie zmagania Pucharu Świata. W niedzielę musiał jednak uznać wyższość Kazacha Aleksieja Połtoranina. Stało się w biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym w Planicy. Zawodnik ze Skandynawii i tak jednak umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Startowało też dwóch Polaków.
  • PŚ w biegach narciarskich: Nilsson i Klaebo najlepsi w Planicy

PŚ w biegach narciarskich: Nilsson i Klaebo najlepsi w Planicy

Szwedka Stina Nilsson i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali sprinty techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w słoweńskiej Planicy. W decydującej fazie zabrakło reprezentantów Polski.
  • Fatalny powrót Justyny Kowalczyk na pucharowe trasy

Fatalny powrót Justyny Kowalczyk na pucharowe trasy

Z formą naszej czterokrotnej zdobywczyni "Kryształowej Kuli" nie jest dobrze. Justyna Kowalczyk w sobotę rano odpadła w eliminacjach sprintu techniką klasyczną w Planicy. 35-letnia zawodniczka wróciła po dłużej nieobecności i zajęła w kwalifikacjach dopiero 35. pozycję. Jej czas był gorszy od triumfatorki o prawie 11 sekund.
  • PŚ w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk wystartuje w Planicy

PŚ w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk wystartuje w Planicy

Planica będzie w weekend gospodarzem najbliższych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. Po kilkutygodniowej absencji, w Słowenii do rywalizacji w zawodach tej rangi wróci Justyna Kowalczyk, która ostatnio formę szlifowała w bułgarskich górach.
  • PŚ w biegach narciarskich: Falk i Pellegrino najlepsi w Dreźnie

PŚ w biegach narciarskich: Falk i Pellegrino najlepsi w Dreźnie

Szwedka Hanna Falk i Włoch Federico Pellegrino wygrali sprinty techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Dreźnie. W decydującej fazie zabrakło reprezentantów Polski.
  • Tour de Ski. Połtoranin najszybszy w Val di Fiemme

Tour de Ski. Połtoranin najszybszy w Val di Fiemme

Aleksiej Połtoranin wygrał bieg ze startu wspólnego na 15 km techniką klasyczną w Val di Fiemme - szósty etap Tour de Ski. Prowadzenie w imprezie utrzymał czwarty w sobotę Szwajcar Dario Cologna. Nad Kazachem ma 1.14,4 min przewagi.