przywódcy

Synonimy:
przywódca,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Przywódcy (779)

 • "La Repubblica": Prowokacja Putina

  "La Repubblica": Prowokacja Putina

  "Prezydent Rosji Władimir Putin zirytował europejskich przywódców, bo zmienił zdanie i postanowił jechać do Mediolanu na szczyt Europa-Azja w październiku" - donosi "La Repubblica". Według dziennika takie zachowanie Putina to prowokacja przywódców państw UE.
 • Przywódcy państw UE o konieczności walki z bezrobociem młodzieży

  Przywódcy państw UE o konieczności walki z bezrobociem młodzieży

  II Konferencja nt. Zatrudnienia Młodzieży w Europie odbyła się we wtorek w Paryżu. Polskę reprezentował premier Donald Tusk. Podkreślano konieczność walki z bezrobociem wśród młodych ludzi, wskazując na ryzyko "straconego pokolenia".
 • Zmarł Rabbi Ovadia Yosef

  Zmarł Rabbi Ovadia Yosef

  Nie żyje duchowy przywódca Żydów sefardyjskich. Rabbi Ovadia Yosef zmarł w wieku 93 lat.
 • Associated Press natrafiła w Mali na list przywódcy Al-Kaidy

  Agencja Associated Press pisze w czwartek z Timbuktu, że natrafiła tam na poufny list, w którym wysoki rangą dowódca Al-Kaidy przedstawia strategię opanowywania północnego Mali. Z treści wynika, że list pochodzi sprzed niespełna ośmiu miesięcy.
 • Putin rozpoczął szczyt UE-Rosja od krytyki Wspólnoty

  Putin rozpoczął szczyt UE-Rosja od krytyki Wspólnoty

  Prezydent Rosji Władimir Putin wytknął w piątek w Brukseli Unii Europejskiej utrzymywanie obowiązku wizowego dla Rosjan i obowiązywanie "wstecz" liberalizującego rynek gazu w UE trzeciego pakietu energetycznego. To podważa zaufanie - powiedział o pakiecie.
 • Kim Dzong-Un najseksowniejszym mężczyzną świata?

  Kim Dzong-Un najseksowniejszym mężczyzną świata?

  Przywódca Korei Północnej najseksowniejszym mężczyzną świata - pisze gazeta "Renmin Ribao" ("Dziennik Ludowy"), organ prasowy Komunistycznej Partii Chin.
 • We wtorek ekshumacja szczątków Jasera Arafata

  We wtorek ekshumacja szczątków Jasera Arafata

  Ekshumacja Jasera Arafata, zmarłego w listopadzie 2004 roku, odbędzie się w najbliższy wtorek - poinformowała w sobotę palestyńska komisja śledcza badająca okoliczności śmierci legendarnego przywódcy Palestyńczyków.
 • Szczyt UE: Przywódcy przerwali obrady

  Szczyt UE: Przywódcy przerwali obrady

  Przywódcy UE tylko przez godzinę rozmawiali w gronie "27", by po godz. 24 przerwać obrady nad nowymi wieloletnimi ramami finansowymi UE. Do rozmowy mają wrócić w piątek w południe.
 • Przywódcy zatwierdzili nominację Yvesa Merscha do EBC

  Przywódcy zatwierdzili na szczycie UE w czwartek nominację Luksemburczyka Yvesa Merscha na nowego członka sześcioosobowego zarządu Europejskiego Banku Centralnego, mimo negatywnej opinii Parlamentu Europejskiego, który wolał na tym stanowisku kobietę.
 • Wybory prezydenckie w Wenezueli

  Wybory prezydenckie w Wenezueli

  Wenezuelczycy wybiorą dziś prezydenta. Konkurentem dotychczasowego, autorytarnego przywódcy, socjalisty Hugo Chaveza jest centrowy lider opozycji Henrique Capriles.

Filmy - Przywódcy (3)