przytulanie

Artykuły - Przytulanie (22)

 • Nowa terapia dla żyjących w stresie. Potrzebna jest... krowa

  Nowa terapia dla żyjących w stresie. Potrzebna jest... krowa

  Doskonale znany cytat "do serca przytul psa" jest już nieaktualny. Teraz na horyzoncie pojawił się nowy trend - tulenie krów. Według prowadzących relaksujące sesje tulenia, jest to bardzo odprężające i odbywa się bez naruszania dobrostanu zwierząt.
 • Głaskanie noworodków działa na nie przeciwbólowo

  Głaskanie noworodków działa na nie przeciwbólowo

  Delikatne głaskanie noworodków działa na ich mózg i zmniejsza odczuwanie bólu; wszyscy się tego domyślali, ale teraz potwierdziły to badania specjalistów brytyjskich opublikowane przez „Current Biology”.
 • Przytulanie zmienia geny

  Przytulanie zmienia geny

  ​Według najnowszych badań przytulanie dziecka działa nawet na poziomie molekularnym, zmieniając geny. Brak fizycznego kontaktu i wystawienie na stresujące warunki w dzieciństwie również powoduje zmiany genetyczne. Takie badania przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.
 • Nawet nie wiesz, jak ważne jest przytulanie

  Nawet nie wiesz, jak ważne jest przytulanie

  To, że przytulanie jest ważne dla rozwoju dzieci, wiedzą wszyscy. Mamy tulą niemowlęta, noszą na rękach (ostatnio stało się także modne noszenie w chustach), przytulają do piersi. Z wiekiem jednak powoli o tym zapominamy, a okazuje się, że i dla dorosłych przytulanie jest ważne.
 • Lepsze niż lek

  Lepsze niż lek

  Przytulanie działa jak lek. W szpitalach amerykańskich namawia się ochotników, żeby przytulali dzieci cierpiące na tzw. zespół abstynencyjny – informuje „BBC News”.
 • Czy wychowawcy mogą przytulać przedszkolaki?

  Czy wychowawcy mogą przytulać przedszkolaki?

  Niektóre przedszkola zdecydowały się na wprowadzanie oświadczeń z pytaniem, czy rodzic zgadza się na to, aby jego dziecko mogło być przytulane przez wychowawców. Czy to słuszny krok? Dlaczego placówki zdecydowały się na takie oświadczenia? - Dla mnie jest naturalnym, że dziecko oddawane do takiej placówki jest przytulane i ma zapewniony jak najwyższy komfort, również emocjonalny - podkreśliła Monika Kierzkowska. Dziennikarka i skand
 • Niezwykła moc dotyku

  Niezwykła moc dotyku

  Przytulanie, masowanie i łaskotki to nie tylko dowody miłości. Czy wiesz, że takie pieszczoty służą też zdrowiu malucha? Dzieci, którym rodzice nie szczędzą czułości, szybciej przybierają na wadze i mają lepszą odporność.
 • Koty – leczą duszę i ciało

  Koty – leczą duszę i ciało

  Posiadacze kotów wiedzą, że ten przyjaciel jest „lekiem na całe zło”.
 • Przytulajmy się na zdrowie!

  Przytulajmy się na zdrowie!

  Chyba każdy przyzna, że przytulanie jest miłe i buduje bliskość między ludźmi. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jaki może mieć wpływ na nasze zdrowie? I dlaczego to głównie kobiety chcą się przytulać?
 • 70 proc. rodziców nie przytula swoich dzieci

  70 proc. rodziców nie przytula swoich dzieci

  Według badań aż 70 proc. rodziców w Polsce nie przytula swoich dzieci. O tym, czy należy okazywać dzieciom czułość i czy przytulanie jest ważne w rozwoju dziecka rozmawiali w studiu "Dzień Dobry TVN" była modelka Karolina Malinowska, aktor Bartosz Obuchowicz, psycholog Marta Żysko-Pałuba oraz fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski. - Non stop przytulam swoje dzieci - zaznaczył Obuchowicz. - Akt przytulenia jest niezwyk

Filmy - Przytulanie (62)

 • Koty lubią sport

  Mimo, że koty nie biegają w butach, temu jednemu bardzo spodobało się sportowe obuwie właściciela. Położyć się i powąchać czy trening był wystarczająco intensywny to obowiązek każdego dobrego czworonoga.
 • Papużka uwielbia się przytulać do swojej zabawki

  Jedną z mieszkanek zoo w Denver jest ta mała papużka, której dano na imię Chuck Norris. Ptaszek jest jednak dużo bardziej uroczy niż znany aktor. Zobaczcie, jak przytula się do swojej ulubionej zabawki. (STORYFUL/x-news)
 • Ciekawska foka sama przytula się do nurka

  Nurek Ben Burville podczas jednej ze swoich podwodnych wypraw miał wyjątkowe szczęście. „Przyczepiła” się do niego foka. Ciekawskie zwierzę ocierało się o mężczyznę i wręcz nie chciało puścić! Ekspert ostrzega, że mimo „psiej” natury, fok nie powinno się dotykać ze względu na specyficzne bakterie, które mogą być groźne dla człowieka. (STORYFUL/x-news)
 • To zdecydowanie jego ulubiona rzecz w domu

  W domu małego Eliasa zaszły zmiany. W salonie pojawił się włochaty dywan. Chłopiec był tak nim zaskoczony, że ciągle się do niego tulił. (STORYFUL/x-news)