przytulanie

Artykuły - Przytulanie (22)

 • Nowa terapia dla żyjących w stresie. Potrzebna jest... krowa

  Nowa terapia dla żyjących w stresie. Potrzebna jest... krowa

  Doskonale znany cytat "do serca przytul psa" jest już nieaktualny. Teraz na horyzoncie pojawił się nowy trend - tulenie krów. Według prowadzących relaksujące sesje tulenia, jest to bardzo odprężające i odbywa się bez naruszania dobrostanu zwierząt.
 • Głaskanie noworodków działa na nie przeciwbólowo

  Głaskanie noworodków działa na nie przeciwbólowo

  Delikatne głaskanie noworodków działa na ich mózg i zmniejsza odczuwanie bólu; wszyscy się tego domyślali, ale teraz potwierdziły to badania specjalistów brytyjskich opublikowane przez „Current Biology”.
 • Przytulanie zmienia geny

  Przytulanie zmienia geny

  ​Według najnowszych badań przytulanie dziecka działa nawet na poziomie molekularnym, zmieniając geny. Brak fizycznego kontaktu i wystawienie na stresujące warunki w dzieciństwie również powoduje zmiany genetyczne. Takie badania przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.
 • Nawet nie wiesz, jak ważne jest przytulanie

  Nawet nie wiesz, jak ważne jest przytulanie

  To, że przytulanie jest ważne dla rozwoju dzieci, wiedzą wszyscy. Mamy tulą niemowlęta, noszą na rękach (ostatnio stało się także modne noszenie w chustach), przytulają do piersi. Z wiekiem jednak powoli o tym zapominamy, a okazuje się, że i dla dorosłych przytulanie jest ważne.
 • Lepsze niż lek

  Lepsze niż lek

  Przytulanie działa jak lek. W szpitalach amerykańskich namawia się ochotników, żeby przytulali dzieci cierpiące na tzw. zespół abstynencyjny – informuje „BBC News”.
 • Czy wychowawcy mogą przytulać przedszkolaki?

  Czy wychowawcy mogą przytulać przedszkolaki?

  Niektóre przedszkola zdecydowały się na wprowadzanie oświadczeń z pytaniem, czy rodzic zgadza się na to, aby jego dziecko mogło być przytulane przez wychowawców. Czy to słuszny krok? Dlaczego placówki zdecydowały się na takie oświadczenia? - Dla mnie jest naturalnym, że dziecko oddawane do takiej placówki jest przytulane i ma zapewniony jak najwyższy komfort, również emocjonalny - podkreśliła Monika Kierzkowska. Dziennikarka i skand
 • Niezwykła moc dotyku

  Niezwykła moc dotyku

  Przytulanie, masowanie i łaskotki to nie tylko dowody miłości. Czy wiesz, że takie pieszczoty służą też zdrowiu malucha? Dzieci, którym rodzice nie szczędzą czułości, szybciej przybierają na wadze i mają lepszą odporność.
 • Koty – leczą duszę i ciało

  Koty – leczą duszę i ciało

  Posiadacze kotów wiedzą, że ten przyjaciel jest „lekiem na całe zło”.
 • Przytulajmy się na zdrowie!

  Przytulajmy się na zdrowie!

  Chyba każdy przyzna, że przytulanie jest miłe i buduje bliskość między ludźmi. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jaki może mieć wpływ na nasze zdrowie? I dlaczego to głównie kobiety chcą się przytulać?

Filmy - Przytulanie (38)

 • Nic słodszego już nie zobaczysz. Hit

  Zwierzęta też lubią się przytulać! Spójrzcie, jak pewna kobieta czule obejmuje rogatą przyjaciółkę. Jej reakcja powala.
 • Kto nie lubi przytulanek? Uroczy widok

  Ten pies wykorzysta każdą okazję, żeby przytulić się do swojej właścicielki. Gdy tylko kobieta usiadła na kanapie, na ramieniu poczuła ciepły pysk pupila.
 • Przeżył piekło. Teraz trafił do kochającego domu

  Ten miniaturowy koń przeżył prawdziwe piekło i został uratowany przed rzezią. W ramach podziękowań wtulił się w ramiona mężczyzny. Wzruszające.
 • Koty lubią sport

  Mimo, że koty nie biegają w butach, temu jednemu bardzo spodobało się sportowe obuwie właściciela. Położyć się i powąchać czy trening był wystarczająco intensywny to obowiązek każdego dobrego czworonoga.