przyszłość

Artykuły - Przyszłość (1052)

 • Jak zabezpieczyć przyszłość własnego dziecka?

  Jak zabezpieczyć przyszłość własnego dziecka?

  Szkoła, dodatkowe zajęcia, kursy, ćwiczenia, praktyki - wszystko to nie wystarczy, żeby zabezpieczyć przyszłość dziecka. Na start w dorosłość potrzebny jest nie tylko kapitał intelektualny, ale i finansowy. Wystarczy odkładać nieco ponad 200 zł miesięcznie, żeby przez 19 lat uzbierać na opłacenie studiów, czy rozkręcenie własnego biznesu. Albo podróż dookoła świata.
 • Nikola Tesla w 1926 roku przewidział powstanie smartfonów

  Nikola Tesla w 1926 roku przewidział powstanie smartfonów

  W czasie swojego życia Nikola Tesla był niedoceniany, mimo iż w jego notatkach często pojawiały się iście futurystyczne pomysły. Okazuje się, że jednym z nich był smartfon, którego powstanie Tesla przewidział w 1926 r.
 • ​Już za 10 lat Polska będzie światową potęgą?

  ​Już za 10 lat Polska będzie światową potęgą?

  Firma Stratfor, która zajmuje się profesjonalnymi geopolitycznymi analizami, przewiduje, jak będzie wyglądał świat za 10 lat. Przewidywania, w których Polska zajmuje poczytne miejsce, publikuje "Business Insider".
 • Turystyka po światach równoległych

  Turystyka po światach równoległych

  Żyjemy w trójwymiarowym świecie, który gwarantuje mocne osadzenie w rzeczywistości. O światach równoległych nie myślimy wcale lub poświęcamy im chwilę fantazji, choćby tylko podziwiając futurystyczne obrazy na ekranach kin i po cichu marząc o cudownym przeniesieniu. Czy oznacza to, że trzy wymiary to dla człowieka za mało?
 • Bill Gates: Za 20 lat maszyny zastąpią ludzi

  Bill Gates: Za 20 lat maszyny zastąpią ludzi

  Czy to możliwe, by w najbliższej przyszłości maszyny całkowicie zastąpiły człowieka? Według Billa Gatesa jest to wręcz nieuniknione.
 • Uwierzmy w przyszłość naszych dzieci

  Uwierzmy w przyszłość naszych dzieci

  Polacy nie doceniają możliwości rozwoju swoich dzieci w Polsce - pisze "Puls Biznesu", powołując się na wnioski płynące z badań Instytutu Gallupa w kilkunastu krajach.
 • Jak będziemy wyglądać za 100 tysięcy lat?

  Jak będziemy wyglądać za 100 tysięcy lat?

  Większe oczy i głowa, gęstsze włosy, szersze nozdrza - tak zdaniem naukowców zmieni się na przestrzeni kolejnych dziesiątek tysięcy lat ludzka twarz. Zobacz, jak mogą wyglądać nasze pra-pra-pra (itd, itp) wnuki.
 • Prognoza IBM: 5 innowacji, które zmienia nasze życie

  Prognoza IBM: 5 innowacji, które zmienia nasze życie

  Jaka może być przyszłość technologii? Prognoza na 2013 rok obejmuje nowe sposoby wykorzystania zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu, smaku oraz zapachu przez komputery. Lista została ogłoszona podczas odbywającego się w Warszawie Forum IT.
 • Microsoft ma aplikację, która potrafi przewidzieć przyszłość

  Microsoft ma aplikację, która potrafi przewidzieć przyszłość

  Naukowcy stworzyli aplikację, która analizuje informacje z mediów pochodzące z ostatnich 20 lat, a następnie trafnie przewiduje, kiedy i gdzie ludzkości może zagrozić m.in. wybuch epidemii, zamieszek czy seria innego rodzaju kataklizmów.
 • Świat w 2030 roku - społeczeństwo przyszłości uzależnione od technologii

  Świat w 2030 roku - społeczeństwo przyszłości uzależnione od technologii

  Magnus Kalkuhl z Kaspersky Lab przewiduje, że przyszłość IT diametralnie zmieni się w 2030 roku. Stanie się tak ponieważ cloud computing, rzeczywistość rozszerzona, komputery kwantowe, sztuczna inteligencja oraz nanotechnologia ewoluują, tworząc technologię informatyczną nowej generacji.

Filmy - Przyszłość (22)

 • Protasiewicz: Schetyna prowadzi PO tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię

  Nowy kurs PO, który zapowiada Grzegorz Schetyna mi się nie podoba - mówi gość Porannej rozmowy w RMF FM, poseł niezrzeszony Jacek Protasiewicz. "Uważam, że wartością i zaletą PO było to, że trzymała się bardzo mocno centrum, grając skrzydłami: prawicowym - Marek Biernacki i lewicowym - Dariusz Rosati" - dodaje polityk. Odpowiadając na pytanie, dokąd szef PO prowadzi Platformę, odpowiada: "Tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię".
 • Protasiewicz: Schetyna prowadzi PO tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię

  Nowy kurs PO, który zapowiada Grzegorz Schetyna mi się nie podoba - mówi gość Porannej rozmowy w RMF FM, poseł niezrzeszony Jacek Protasiewicz. "Uważam, że wartością i zaletą PO było to, że trzymała się bardzo mocno centrum, grając skrzydłami: prawicowym - Marek Biernacki i lewicowym - Dariusz Rosati" - dodaje polityk. Odpowiadając na pytanie, dokąd szef PO prowadzi Platformę, odpowiada: "Tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię".
 • Ma trzy koła i silnik elektryczny. Oto polski pojazd przyszłości

  Ma trzy koła, silnik elektryczny i jest bardzo wygodny. Silnik pozwala nam przejechać ok. 100 km na jednym akumulatorze. O czym mowa? O AVENTYbike'u czyli jedynym w swoim rodzaju polskim pojeździe przyszłości, którego twórcą jest Kamil Różański.
 • Sklepy stacjonarne znikną?

  Przyszłość sklepów stacjonarnych to Internet. Już teraz możemy zauważyć, że coraz częściej kupujemy produkty za pomocą sieci. Nie jest to nowe zjawisko, ale staje się powszechne na wielu płaszczyznach. W sieci kupujemy już nie tylko ubrania czy sprzęty AGD, ale także jedzenie czy kosmetyki. Czy zatem tradycyjne sklepy czeka nieuchronny koniec? Komentuje Oliwia Leszczyńska, PR-owiec firmy Shipbooster.