przyszłość

Artykuły - Przyszłość (703)

 • Areta Szpura: Świat zmienia się tak, że człowiek może nie dać rady w nim przeżyć

  Areta Szpura: Świat zmienia się tak, że człowiek może nie dać rady w nim przeżyć

  Jedna z bardziej rozpoznawalnych aktywistek ekologicznych, Areta Szpura, w czekającym nas ekologicznym zagrożeniu, widzi szansę. - Może musi zabraknąć wody w kranie, żebyśmy uwierzyli, że jest naprawdę źle - zastanawia się była projektantka mody.
 • Rolnictwo czeka renesans

  Rolnictwo czeka renesans

  Kim chciałbyś zostać w przyszłości? - Rolnikiem! - takiej odpowiedzi nie spodziewamy się dzisiaj po młodych ludziach. Rolnictwo uchodzi za przestrzały sektor, który nie oferuje wysokich wynagrodzeń. Choć jest w tym dużo prawdy, sytuacja się jednak zmienia. - Rolnictwo dzięki nowym technologiom czeka renesans. Staje się ono sektorem hi-tech, a zmiany zachodzą najszybciej w Azji - przekonuje David Shepherd, praktyk innowacji, szef działu innowacji cyfrowych międzynarodowej firmy agrochemicznej Syngenta.
 • Elektroniczna soczewka lepsza niż ludzkie oko?

  Elektroniczna soczewka lepsza niż ludzkie oko?

  Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda stworzyli elektroniczną soczewkę, której możliwości mogą przewyższać prawdziwe oko.
 • Odzież i materiały przyszłości – co będziemy nosić już niebawem?

  Odzież i materiały przyszłości – co będziemy nosić już niebawem?

  Tkaniny zmieniające kolor, koszulki reagujące na poziom zanieczyszczenia powietrza czy kombinezony informujące rodzinę o wypadku – to tylko niektóre z zyskujących na popularności propozycji odzieżowych, mogących niebawem wyznaczać nowe trendy. Co będziemy nosić w przyszłości?
 • 10 najbardziej przełomowych technologii 2018 r. według MIT

  10 najbardziej przełomowych technologii 2018 r. według MIT

  Nauka rozwija się w błyskawicznym tempie. To samo można powiedzieć o technologii. Massachusetts Institute of Technology opublikował na łamach swojego portalu listę 10 najważniejszych trendów bieżącego roku łączących oba te światy. Każdy z nich ma potencjał, by zmienić rzeczywistość, w jakiej przyjdzie nam żyć za 5, 10, może 15 lat.
 • Jak zabezpieczyć przyszłość własnego dziecka?

  Jak zabezpieczyć przyszłość własnego dziecka?

  Szkoła, dodatkowe zajęcia, kursy, ćwiczenia, praktyki - wszystko to nie wystarczy, żeby zabezpieczyć przyszłość dziecka. Na start w dorosłość potrzebny jest nie tylko kapitał intelektualny, ale i finansowy. Wystarczy odkładać nieco ponad 200 zł miesięcznie, żeby przez 19 lat uzbierać na opłacenie studiów, czy rozkręcenie własnego biznesu. Albo podróż dookoła świata.
 • Nikola Tesla w 1926 roku przewidział powstanie smartfonów

  Nikola Tesla w 1926 roku przewidział powstanie smartfonów

  W czasie swojego życia Nikola Tesla był niedoceniany, mimo iż w jego notatkach często pojawiały się iście futurystyczne pomysły. Okazuje się, że jednym z nich był smartfon, którego powstanie Tesla przewidział w 1926 r.
 • ​Już za 10 lat Polska będzie światową potęgą?

  ​Już za 10 lat Polska będzie światową potęgą?

  Firma Stratfor, która zajmuje się profesjonalnymi geopolitycznymi analizami, przewiduje, jak będzie wyglądał świat za 10 lat. Przewidywania, w których Polska zajmuje poczytne miejsce, publikuje "Business Insider".
 • Turystyka po światach równoległych

  Turystyka po światach równoległych

  Żyjemy w trójwymiarowym świecie, który gwarantuje mocne osadzenie w rzeczywistości. O światach równoległych nie myślimy wcale lub poświęcamy im chwilę fantazji, choćby tylko podziwiając futurystyczne obrazy na ekranach kin i po cichu marząc o cudownym przeniesieniu. Czy oznacza to, że trzy wymiary to dla człowieka za mało?
 • Bill Gates: Za 20 lat maszyny zastąpią ludzi

  Bill Gates: Za 20 lat maszyny zastąpią ludzi

  Czy to możliwe, by w najbliższej przyszłości maszyny całkowicie zastąpiły człowieka? Według Billa Gatesa jest to wręcz nieuniknione.

Filmy - Przyszłość (24)

 • Co czeka nas w przyszłości?

  Co czeka nas w przyszłości? Co przyniesie nam najbliższa dekada? – Wzrost możliwości sztucznej inteligencji – powiedział publicysta Grzegorz Lindenberg. – Następne 10 lat to będzie absolutny przełom, jeśli chodzi o jej stosowanie w naszym życiu prywatnym, zawodowym, w możliwościach militarnych – dodał. Czy dzięki nauce będziemy wiecznie młodzi? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak będzie wyglądał człowiek przyszłości?

  W studiu „Dzień Dobry TVN” dr Michał Podgórski rozmawiał z prowadzącymi na temat ewolucji. Jaki będzie człowiek przyszłości? Czy zaniknie nam mały palec u stopy? – Może być zupełnie nieprzydatny – stwierdził specjalista w zakresie nauk medycznych. Naukowiec wyjaśnił również, czym jest ewolucja sterowana. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Protasiewicz: Schetyna prowadzi PO tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię

  Nowy kurs PO, który zapowiada Grzegorz Schetyna mi się nie podoba - mówi gość Porannej rozmowy w RMF FM, poseł niezrzeszony Jacek Protasiewicz. "Uważam, że wartością i zaletą PO było to, że trzymała się bardzo mocno centrum, grając skrzydłami: prawicowym - Marek Biernacki i lewicowym - Dariusz Rosati" - dodaje polityk. Odpowiadając na pytanie, dokąd szef PO prowadzi Platformę, odpowiada: "Tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię".
 • Protasiewicz: Schetyna prowadzi PO tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię

  Nowy kurs PO, który zapowiada Grzegorz Schetyna mi się nie podoba - mówi gość Porannej rozmowy w RMF FM, poseł niezrzeszony Jacek Protasiewicz. "Uważam, że wartością i zaletą PO było to, że trzymała się bardzo mocno centrum, grając skrzydłami: prawicowym - Marek Biernacki i lewicowym - Dariusz Rosati" - dodaje polityk. Odpowiadając na pytanie, dokąd szef PO prowadzi Platformę, odpowiada: "Tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię".