przymrozki

Artykuły - Przymrozki (29)

 • GUS : Uprawy przezimowały w dobrej kondycji prawie bez strat

  GUS : Uprawy przezimowały w dobrej kondycji prawie bez strat

  ​Uprawy przezimowały prawie bez strat w dobrej kondycji - podał wczoraj GUS. Ostateczna ocena strat zimowych, jak i wiosennych oraz ocena stanu zasiewów upraw rolnych i ogrodniczych zostanie przeprowadzona w drugiej połowie maja br.
 • GUS majowe przymrozki zaszkodziły nie tylko sadom

  GUS majowe przymrozki zaszkodziły nie tylko sadom

  ​Majowe przymrozki spowodowały uszkodzenia roślin sadowniczych poinformował Główny Urząd Statystyczny. Stan szkód będzie możliwy do oszacowania za ok. cztery tygodnie. GUS podaje, że przymrozkowe uszkodzenia kwiatów i zawiązków dotyczą prawie wszystkich gatunków roślin sadowniczych, lecz są bardzo zróżnicowane w zależności od położenia plantacji i odmiany (na niektórych plantacjach w ogóle nie wystąpiły). Według GUS najwięcej uszkodzeń zanotowano dla brzoskwiń, moreli, czereśni i wiśni oraz jabłoni.
 • To jeszcze nie koniec wzrostu cen owoców

  To jeszcze nie koniec wzrostu cen owoców

  Zbiory owoców w Polsce najniższe od 2010 r. zdaniem analityków Credit Agricole, cen owoców swoje maksimum osiągną w IV kw. roku. Na początku przyszłego roku oczekujemy już spadku tempa wzrostu cen owoców i warzyw.
 • Które owoce będą droższe?

  Które owoce będą droższe?

  Ostatnie przymrozki spowodowały duże zniszczenia w sadach, wymarzły czereśnie , wiśnie i jabłonie. W tym roku owoców będzie znacznie mniej, a ich ceny mogą być wyższe - zapowiedział PAP prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski.
 • Nadchodzą przymrozki - sadownicy chronią jabłonie i grusze

  Nadchodzą przymrozki - sadownicy chronią jabłonie i grusze

  Na noc z poniedziałku na wtorek IMGW prognozuje przymrozki w południowej i zachodniej Polsce. Niskie temperatury są groźne zwłaszcza dla jabłoni i grusz. Kwitnące drzewa można jeszcze ochronić przed przemarznięciem, jeśli mróz nie przekroczy -3 st. Celsjusza.
 • Duże straty w sadach z powodu przymrozków - Związek Sadowników RP

  Duże straty w sadach z powodu przymrozków - Związek Sadowników RP

  - Wiosenne przymrozki spowodowały duże straty w sadach, najbardziej ucierpiały czereśnie. Sadownicy chcą pomocy od resortu rolnictwa - powiedział szef Związku Sadowników RP, poseł PSL Mirosław Maliszewski.
 • Przymrozki i śnieg dotkliwe dla rolników

  Przymrozki i śnieg dotkliwe dla rolników

  Niskie temperatury oraz opady śniegu szkodzą tegorocznym uprawom. Rolnicy już liczą straty i zapowiadają, że ilość i jakość plonów będzie niższa, niż rok temu. Spodziewamy się dużych strat w uprawach czereśni, śliw, grusz, brzoskwiń czy wiśni.
 • Gwałtowne załamanie pogody. Ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi

  Gwałtowne załamanie pogody. Ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi

  Huragan przyniósł w Polsce gwałtowne załamanie pogody. Wichury zrywały dachy z domów i łamały drzewa jak zapałki. Strażacy musieli interweniować ponad 2692 razy. Silny wiatr ma się utrzymać do soboty. Teraz synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Spodziewane opady śniegu lokalnie mają być intensywne. Duże zachmurzenie się utrzyma. W sobotę będzie nieco chłodniej. Termometry lokalnie wskażą wartości poniżej zera.
 • Prognozy: Coraz chłodniej, miejscami poprószy śnieg

  Prognozy: Coraz chłodniej, miejscami poprószy śnieg

  Na południu kraju sporo rozpogodzeń i chwil ze słońcem, a na północy i zachodzie zachmurzenie duże oraz opady deszczu i deszczu ze śniegiem - takie są prognozy na środę. Termometry wskażą maksymalnie do 6 st. Celsjusza. W czwartek spodziewane jest ochłodzenie. Na Śląsku, Podkarpaciu oraz w Świętokrzyskiem ma prószyć śnieg.
 • Prognozy: Na razie słonecznie, pod koniec tygodnia zrobi się zimowo

  Prognozy: Na razie słonecznie, pod koniec tygodnia zrobi się zimowo

  Sporo słońca, pogodne niebo i temperatura maksymalna w ciągu dnia do 5 stopni Celsjusza - takie są prognozy na najbliższe dni. Noce będą jednak zimne, temperatura będzie spadać poniżej zera. Korzystna, na ogół słoneczna aura utrzyma się w Polsce co najmniej przez kilka dni. Wyraźna zmiana pogody spodziewana jest pod koniec tygodnia. Już od najbliższej soboty w Polsce ma zrobić się zimowo. Niemal w całym kraju poprószy śnieg, a temperatura w ciągu dnia spadnie poniżej zera. W przyszłym tygodniu mróz chwyci ostrzej.

Filmy - Przymrozki (1)

 • Co SONDzisz: W tym roku nie zjemy truskawek?

  Przymrozki, które wystąpiły w ostatnich dniach mogą spowodować spore straty w uprawach i sadach. Czy to oznacza, że w tym roku nie zjemy truskawek, czereśni czy porzeczek? A co z młodą marchewką, ziemniaczkami i gruntowymi ogórkami? Zapytaliśmy rolników, sprzedawców i klientów! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PIĄTEK OD 9:00.