Przyjaciele

Synonimy:
Friends,
Inne znaczenia:
Przyjaciele (Film (2006)[The Last Kiss] Reż.Tony Goldwyn) ,

Artykuły - Przyjaciele (337)

 • Jennifer Aniston chciała odejść z "Przyjaciół" przed ostatnim sezonem

  Jennifer Aniston chciała odejść z "Przyjaciół" przed ostatnim sezonem

  Po latach od zakończenia zdjęć do serialu "Przyjaciele" Jennifer Aniston zdecydowała się na szczere wyznanie. Aktorka zdradziła, że przed ostatnim sezonem kultowej produkcji chciała zrezygnować z roli Rachel Green. Miała zaskakujący powód.
 • David Schwimmer: Mieliśmy przerwę?

  David Schwimmer: Mieliśmy przerwę?

  "Mieliśmy przerwę!" - to jedna z najbardziej kultowych kwestii często powtarzanych w serialu "Przyjaciele", odnosząca się do zdrady Rossa, postaci granej przez Davida Schwimmera. Jednak czy rzeczywiście była to zdrada? Nieprzerwane dyskusje na ten temat trwają od lat. Teraz swoje zdanie w tej kwestii wyraził sam aktor.
 • Jennifer Aniston: Nie tylko "dziewczyna z sąsiedztwa"

  Jennifer Aniston: Nie tylko "dziewczyna z sąsiedztwa"

  Choć rola ta zagwarantowała amerykańskiej aktorce międzynarodową popularność i ogromne pieniądze, była dlań zarazem ciężarem. „Chciałam za wszelką cenę udowodnić, że jestem kimś więcej” – zdradza Aniston.
 • Gwiazdor "Przyjaciół" szuka dziewczyny przez aplikację randkową

  Gwiazdor "Przyjaciół" szuka dziewczyny przez aplikację randkową

  Matthew Perry, aktor znany przede wszystkim z roli Chandlera w kultowym serialu "Przyjaciele", w kwietniu rozstał się ze swoją dziewczyną. Teraz szuka nowej, a pomóc ma mu w tym konto w popularnej aplikacji randkowej.
 • Zdjęcia do specjalnego odcinka "Przyjaciół" mogą ruszyć pod koniec lata

  Zdjęcia do specjalnego odcinka "Przyjaciół" mogą ruszyć pod koniec lata

  Prace na planie specjalnego odcinka „Przyjaciół” miały ruszyć pod koniec marca tego roku, a w maju planowano wyemitować go na nowej platformie streamingowej HBO Max. Pandemia COVID-19 postawiła te plany na głowie. Zdjęcia odwołano, a przyszłość odcinka pozostała niepewna. Według najnowszych informacji, może on zostać nagrany pod koniec lata.
 • Nagrania specjalnego odcinka "Przyjaciół" przełożone

  Nagrania specjalnego odcinka "Przyjaciół" przełożone

  W maju na platformie streamingowej HBO Max miał pojawić się specjalny odcinek sitcomu wszech czasów "Przyjaciele". Premiera nie dojdzie do skutku z powodu odwołania zdjęć do odcinka, które były zaplanowane na przyszły tydzień. Zostaną one zrealizowane nie wcześniej niż w maju. Powodem odwołania nagrania jest rosnące ryzyko zarażenia się koronawirusem, które paraliżuje rozrywkę na całym świecie.
 • "Przyjaciele" wracają po latach. Znamy szczegóły

  "Przyjaciele" wracają po latach. Znamy szczegóły

  To wyjątkowe wydarzenie uchwyci międzypokoleniowego ducha, łącząc pierwszych i zupełnie nowych fanów - powiedział szef HBO Max Kevin Reilly o planowanej na maj 2020 r. kontynuacji serialu "Przyjaciele".
 • "Przyjaciele" wracają! Gigantyczne gaże gwiazd

  "Przyjaciele" wracają! Gigantyczne gaże gwiazd

  To już oficjalne! Gwiazdy serialu "Przyjaciele" powrócą w odcinku specjalnym - potwierdził magazyn "Variety". Za udział w produkcji każdy z sześciu aktorów otrzyma przynajmniej 2,5 milionów dolarów.
 • "Przyjaciele" powrócą w odcinku specjalnym

  "Przyjaciele" powrócą w odcinku specjalnym

  Na wielki powrót na ekran "Przyjaciół" czekają rzesze fanów. Wyjątkowo cierpliwych, bo informacja o tym, że serialowa obsada już niemal zaczyna pracować, pojawia się cyklicznie. Za każdym razem okazuje się jednak, że coś lub ktoś stanął na przeszkodzie. Jak będzie tym razem?
 • Amerykańscy fani "Przyjaciół" rozpaczają po tym, jak serial zniknął z Netfliksa

  Amerykańscy fani "Przyjaciół" rozpaczają po tym, jak serial zniknął z Netfliksa

  Równo z wybiciem północy i nastaniem roku 2020 z amerykańskiego Netfliksa zniknął kultowy serial "Przyjaciele". Tym samym na terytorium Stanów aż do wiosny 2020 roku nie będzie można go zobaczyć na żadnym serwisie streamingowym. Prawa do sitcomu nabyła bowiem platforma HBO Max, która startuje wiosną tego roku. Miłośnicy "Przyjaciół" są zrozpaczeni.

Filmy - Przyjaciele (2)

 • D. Tusk o decyzjach Białego Domu: Kapryśna asertywność. Gdy ma się takich przyjaciół, po co nam wrogowie?

  Patrząc na ostatnie decyzje prezydenta Trumpa ktoś mógłby nawet pomyśleć: mając takich przyjaciół, na co nam wrogowie? - Donald Tusk odniósł się do decyzji prezydenta USA o wycofaniu się z porozumienia nuklearnego z Iranem (JCPOA). Przewodniczący Rady Europejskiej podczas konferencji prasowej poprzedzającej szczyt Unia Europejska-Bałkany Zachodnie w Sofii nazwał zachowanie prezydenta USA „kapryśną asertywnością” oraz podkreślił, że Unia będzie respektować ustalenia porozumienia nuklearnego z Iranem. Tusk mówił, że Unia Europejska musi być zjednoczona po wycofaniu się USA z umowy. - Europa powinna być wdzięczna prezydentowi Trumpowi, bo dzięki niemu nie mamy już złudzeń. Uświadomił nam, że jeśli potrzebujemy pomocnej dłoni, to znajduje się ona na końcu naszego ramienia – gorzko stwierdził Tusk. 8 maja 2018 r. Donald Trump zapowiedział, że jego kraj wycofa się z porozumienia nuklearnego (JCPOA). 10 maja prezydent USA dodał, że Stany Zjednoczone nałożą na Teheran „najostrzejsze, najdotkliwsze i najsurowsze” sankcje. Stronami porozumienia poza Teheranem są mocarstwa nuklearne będące stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ: USA, Rosja, Wielka Brytania, Francja i Chiny oraz Niemcy i Unia Europejska. Porozumienie daje inspektorom ONZ dostęp do irańskich instalacji wojskowych w zamian za zniesienie części sankcji nałożonych na Republikę Islamską Iranu. Wycofanie się USA z porozumienia nie oznacza, że przestanie ono obowiązywać. Pozostali sygnatariusze deklarowali, że zamierzają dalej trzymać się jego ustaleń.
 • Jaki był papież prywatnie? "Wesoły, pogodny kompan"

  Przyjaciele Karola Wojtyły z tak zwanego "okresu krakowskiego" pamiętają papieża nie tylko jako człowieka, który przyczynił się do upadku komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej i przez ćwierć wieku kierował Kościołem katolickim - ale przede wszystkim wesołego i pogodnego kompana, duchowego przewodnika, doradcę i przyjaciela. Grupa młodych ludzi skupionych wokół biskupa Wojtyły regularnie wyruszała z nim na wycieczki w plener. Podczas wypadów na narty i spływów kajakowych rodziły się wyjątkowe przyjaźnie, które przetrwały lata.