Fakty - przeziębienia

Artykuły - Przeziębienia (6)

 • Stasiak: Prezydent z parasolem? Są takie chwile...

  Stasiak: Prezydent z parasolem? Są takie chwile...

  Są takie chwile, kiedy prezydent nawet nie życzy sobie żadnego parasola, żadnej osłony. To są chwile symboliczne, nawet za koszt przeziębienia, tak po prostu musi być - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM o 11 listopada i chorobie Lecha Kaczyńskiego szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.
 • Leki zabijają dzieci

  Małe dzieci, dość często się przeziębiają. Większość mam, szczególnie tych, które już mają za sobą wychowanie starszych dzieciaków, wierząc w swoje doświadczenie, drobne przeziębienia, czy katar leczy na własną rękę.
 • Para wróciła z Meksyku, trafiła na obserwację

  Dwie osoby, które wróciły z Meksyku trafiły na oddział zakaźny szpitala imienia Żeromskiego w Krakowie. Kobieta i mężczyzna są na obserwacji - mają objawy lekkiego przeziębienia. Wojtek i Ania zgłosili się do lekarza, kiedy po powrocie do domu zaniepokojeni współlokatorzy kazali im się wyprowadzić. W tej chwili lekarze czekają na wyniki badań.
 • "Pojawienie się wirusa w Polsce jest nieuniknione"

  "Pojawienie się wirusa w Polsce jest nieuniknione"

  Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów o przedostaniu się wirusa świńskiej grypy do Polski - powiedział rzecznik sanepidu Wiesław Rozbicki. Jak jednak dodał, pojawienie się wirusa w naszym kraju jest nieuniknione.
 • Krótko śpisz, więc będziesz się zaziębiał

  Krótko śpisz, więc będziesz się zaziębiał

  Zbyt krótki sen - poniżej siedmiu godzin - zwiększa ryzyko przeziębienia, ponieważ system immunologiczny na bliski związek ze snem - informują brytyjskie media powołując się na badania uniwersytetu Carnegie Mellon z USA, opublikowane w "Archives of Internal Medicine".
 • Wirus przeziębienia walczy z rakiem

  Zmodyfikowany genetycznie wirus wywołujący przeziębienie może okazać się skuteczną bronią w walce z niektórymi rodzajami nowotworów. Udało się już potwierdzić, że taka kuracja jest bezpieczna dla chorego. Badania nad wirusem Onyx 15 już od kilkunastu lat prowadzi kalifornijska firma farmaceutyczna.