przewoźnik

Artykuły - Przewoźnik (152)

 • Polskim przewoźnikom będzie gorzej w UE

  Polskim przewoźnikom będzie gorzej w UE

  UE uzgodniła zmianę przepisów o kierowcach ciężarówek w przewozach międzynarodowych. Polska głosowała przeciw, bo w Europie środkowej ta reforma uchodzi za formę protekcjonizmu ze strony Zachodu.
 • Uber zwolnił 350 pracowników

  Uber zwolnił 350 pracowników

  Ponad 350 pracowników firmy Uber znalazło się bez pracy. Powodem jest wciąż niezadowalająca kondycja finansowa spółki.
 • Szanse na wysokie odszkodowania dla polskich przewoźników

  Szanse na wysokie odszkodowania dla polskich przewoźników

  Polskie firmy transportowe, logistyczne i spedycyjne mają szansę na odszkodowania od producentów ciężarówek, ukaranych przez KE za zmowę cenową. Dojdzie do kolejnego pozwu zbiorowego przed niemieckimi sądami.
 • Europa sobie bez nas nie poradzi

  Europa sobie bez nas nie poradzi

  Terminowi, solidni, pracowici - tacy są polscy przewoźnicy i kierowcy, potentaci międzynarodowego transportu drogowego i kabotaży na terenie Unii Europejskiej. Nauczeni sprawnie dostosowywać się do nowości legislacyjnych i pokonywania barier związanych z prowadzeniem działalności przewozowej, tym razem mogą sobie nie poradzić. Ograniczenie dostępu do swobodnej i wolnej wymiany towarowej oraz wzrost kosztów pracowniczych to zbyt duże zmiany nawet dla wielkich graczy. Co to może oznaczać dla Europy - wyjaśnia Bartosz Najman, wiceprezes OCRK i Inelo.
 • Przewoźniku płacz i płać, czyli o wynagrodzeniach minimalnych w Europie

  Przewoźniku płacz i płać, czyli o wynagrodzeniach minimalnych w Europie

  Płaca minimalna w Polsce stale wzrasta od 2000 roku. Nowe stawki mają zastosowanie do wszystkich zawodów i branż, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, regionu czy wyników finansowych, co wśród niektórych pracodawców z sektora transportu ciężkiego spotyka się ze sprzeciwem.
 • Kary nakładane na polskich przewoźników wzrosną do 12 tys. złotych

  Kary nakładane na polskich przewoźników wzrosną do 12 tys. złotych

  Sejm uchwalił zmiany w Ustawie o transporcie drogowym oraz nową Ustawę o tachografach. W związku z tym już niedługo kary nakładane na polskich przewoźników podczas kontroli drogowej wzrosną do 12 tys. złotych. Pojawią się także nowe sankcje m.in. za przekraczanie czasu pracy w porze nocnej i błędy w obsłudze tachografu.
 • Spóźniłeś się? Możesz żądać nawet 600 euro

  Spóźniłeś się? Możesz żądać nawet 600 euro

  Jeden miał opóźnienie, drugi w ogóle nie wystartował. LOT znów ma kłopot z dreamlinerami. Dwie maszyny miały wczoraj wystartować do Toronto i do Chicago. W obu stwierdzono usterki techniczne i pasażerowie nie mogli odlecieć.
 • E. Kłopotowski: Polski rynek lotniczy po dwóch trzęsieniach ziemi. Oba z powodu OLT

  E. Kłopotowski: Polski rynek lotniczy po dwóch trzęsieniach ziemi. Oba z powodu OLT

  Upadek OLT Express, a tym samym likwidacja wielu krajowych połączeń lotniczych, to nie tylko strata dla pasażerów. Oznacza to też, że staną inwestycje związane z rozwojem mniejszych lotnisk w kraju. - Lukę po OLT może wypełnić tylko któryś z działających przewoźników: LOT lub Eurolot - uważa Eryk Kłopotowski, ekspert rynku lotniczego. - Próba wejścia nowej firmy na polski rynek będzie dla niej ogromnym ryzykiem.
 • DB Schenker Rail Polska uruchomi nowe pociągi

  Należąca do grupy kolei niemieckich spółka DB Schenker Rail Polska planuje uruchomienie dwóch nowych pociągów, łączących Polskę z Niemcami. Firma zamierza rozwijać przewozy towarowe na dłuższych dystansach, także z Rosji, Białorusi czy Ukrainy.
 • O czym pamiętać odbierając przesyłkę od przewoźnika?

  O czym pamiętać odbierając przesyłkę od przewoźnika?

  Odbierając przesyłkę od przewoźnika odbiorca powinien sprawdzić jej stan. Jeśli tego nie zrobi i przyjmie przesyłkę bez zastrzeżeń, ryzykuje utratę roszczeń wobec przewoźnika. Odbiorcy powinni też pamiętać o tym, że przewoźnik może żądać od nich zapłaty przewoźnego.