przewóz

Artykuły - Przewóz (38)

 • IAS: Nie tylko przewóz gotówki musi być zgłoszony

  IAS: Nie tylko przewóz gotówki musi być zgłoszony

  Jak poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie, przewóz gotówki o wartości minimum 10 tysięcy euro musi być zgłoszony. Przepis dotyczy obszaru Schengen.
 • Jak rozwinąć biznes i zyskać dodatkowe dochody?

  Jak rozwinąć biznes i zyskać dodatkowe dochody?

  Prowadzisz małą lokalną firmę i szukasz dróg rozwoju? Chcesz zarabiać większe pieniądze, a jednocześnie nie masz czasu, by więcej pracować? W takiej sytuacji warto wykorzystać potencjał swojego lokalu i dołączyć do projektu Furgonetka Punkt. Otwarcie u siebie punktu nadań przesyłek kurierskich pozwoli zwiększyć dochody bez inwestycji i ryzyka.
 • Na co zwrócić uwagę transportując samochód?

  Na co zwrócić uwagę transportując samochód?

  Kupujesz samochód, a może sprzedajesz swój kolekcjonerski model i chcesz zadbać o jego bezpieczny transport? Wszelkie zarysowania czy wgniecenia mogłyby znacznie obniżyć wartość auta, więc podczas przewozu priorytetem jest zapewnienie starannego i przemyślanego zabezpieczenia uwzględniającego ewentualne zagrożenia.
 • Przewóz towarów wrażliwych. Nowe regulacje, nowe rozwiązania

  Przewóz towarów wrażliwych. Nowe regulacje, nowe rozwiązania

  Przewóz towarów niebezpiecznych na terenie Polski został poddany na początku roku zwiększonej kontroli. Nowe przepisy nakładają na zaangażowane w transport podmioty obowiązek wprowadzania szczegółowych danych do systemu monitorującego. Błąd w skomplikowanej procedurze może skończyć się karą grzywny. Jak tego uniknąć?
 • Zmiany w transporcie drogowym - będą nowe licencje

  Zmiany w transporcie drogowym - będą nowe licencje

  Na rynku przewozu osób samochodami osobowymi funkcjonują podmioty, których działalność polega na pośrednictwie w przekazywaniu zleceń przewozowych złożonych m.in. za pomocą aplikacji mobilnych pomiędzy pasażerami a kierowcami. Ta działalność nie jest obecnie uregulowana przepisami. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podjęło prace mające na celu to uregulować i przygotowuje zmianę przepisów ustawy o transporcie drogowym.
 • Gigantyczna dziura na rynku zawodowych kierowców

  Gigantyczna dziura na rynku zawodowych kierowców

  Ze względu na brak kierowców blisko dwie trzecie firm transportowych ma problemy z zapełnieniem grafiku przewozów. Niedobory kadrowe sięgają 100 tys. wakatów, a co roku branża mogłaby zatrudnić 30-40 tys. osób.
 • Rząd przyjął projekt ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

  Rząd przyjął projekt ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Nowe przepisy mają uszczelnić system podatkowy.
 • Biznes podczas burzy

  Biznes podczas burzy

  Przez tysiąclecia porty tworzyły bogactwo narodów, ba, kształtowały cywilizację. Teraz nic by z tego nie wyszło, z powodu... dekoniunktury w shippingu. Wyjątek - południowy Bałtyk, mogący przyjmować megastatki.
 • Polsko-rosyjskie regulacje przewozowe: Teraz ruch Moskwy

  Polsko-rosyjskie regulacje przewozowe: Teraz ruch Moskwy

  Najbliższy krok w sprawie polsko-rosyjskich regulacji przewozowych należy do strony rosyjskiej. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że w ciągu najbliższych trzech tygodni Moskwa ma przygotować projekt zmian swoich przepisów wewnętrznych, tak aby nie dyskryminowały polskich przewoźników.
 • Posłowie chcą pomocy UE dla przewoźników dotkniętych rosyjskim embargiem

  Posłowie chcą pomocy UE dla przewoźników dotkniętych rosyjskim embargiem

  Wielu posłów biorących udział we wczorajszej debacie wezwało państwa członkowskie UE do większej solidarności w obliczu rosyjskiego embarga na żywność i produkty rolne z UE oraz do udzielania wsparcia transportowcom dotkniętym sankcjami.

Filmy - Przewóz (1)