przewodnik

Artykuły - Przewodnik (102)

 • Polska: Najlepsze dla dzieci

  Polska: Najlepsze dla dzieci

  Przedstawiamy wyjątkowy przewodnik dla wszystkich rodziców.
 • Przewodnik po wirtualnych rozwiązaniach i realnych podatkach: bitcoiny, crowdfunding, aplikacja uber

  Przewodnik po wirtualnych rozwiązaniach i realnych podatkach: bitcoiny, crowdfunding, aplikacja uber

  "Wykopałeś" bitcoina? A może dostałeś zastrzyk gotówki z akcji crowdfundingowej? Pamiętaj o formalnościach. Od sprzedaży bitcoinów trzeba zapłacić VAT, a od dochodu uzyskanego z crowdfundingu czy Ubera trzeba odprowadzić podatek.
 • 1000 razy szybsze komputery dzięki laserom femtosekundowym

  1000 razy szybsze komputery dzięki laserom femtosekundowym

  Naukowcy odkryli, że pod wpływem impulsu laserowego można zamienić szkło w coś na kształt metalu. Ten fakt może zostać w przyszłości wykorzystany w nowoczesnej elektronice.
 • Praca w turystyce: "Czy leci z nami pilot?"

  Praca w turystyce: "Czy leci z nami pilot?"

  Turystyka w Polsce jest w okresie prawdziwego rozkwitu, co potwierdzają analizy przeprowadzane rokrocznie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Więcej podróżujemy i więcej się nas odwiedza. Sektor usług turystycznych na gwałt potrzebuje nowych rąk do pracy. Przyjrzyjmy się zatem trzem popularnym zawodom w tej branży, na które popyt jest największy. Poznaj charakterystykę zawodu przewodnika, pilota i rezydenta. Dowiedz się jakie podjąć kroki, by znaleźć pracę w turystyce.
 • Latające drony w roli przewodników na MIT

  Latające drony w roli przewodników na MIT

  Do czego może się przydać kwadrokopter? Kilka miesięcy temu brytyjski oddział Domino’s Pizza dostarczał w ten sposób pizzę. Niedawno na równie interesujący pomysł wpadł amerykański MIT, który postanowił wykorzystać kwadrokoptery w roli przewodników oprowadzających gości i studentów po kampusie uczelni.
 • Życie jak droga (za kierownicą)

  Życie jak droga (za kierownicą)

  "Nie będziemy mieć porządnych katolików, dopóki ludzie nie zaczną przestrzegać przepisów na drodze. Łamanie zasad ruchu drogowego to łamanie przykazań Bożych". Słyszymy o tym od przynajmniej kilku lat, dlatego nie sposób nie zapytać wreszcie: jak się ma pobożność do przepisów, a ludzkie życie do prowadzenia samochodu?
 • Przewodnik rockowy: Steve Winwood. Człowiek-firma

  Przewodnik rockowy: Steve Winwood. Człowiek-firma

  12 maja 65 lat kończy Steve Winwood, wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, producent, współpracownik m.in. Jimiego Hendrixa, Erica Claptona, Roda Stewarta. Jeden z najbardziej rozchwytywanych i najbardziej pracowitych artystów w historii rock and rolla.
 • Czysta i zadbana buzia malucha

  Czysta i zadbana buzia malucha

  Maleńkie oczka, uszka i nosek niemowlaka wymagają delikatnej, ale starannej troski. Radzimy, jak pielęgnować te części ciała.
 • Nie-bajka Bajkowskich

  Nie-bajka Bajkowskich

  Pięć tysięcy petycji, głośna manifestacja, osobista interwencja ministra sprawiedliwości i rzecznika praw dziecka oraz jednoznaczne komentarze: „Rodzic zawsze winny!”, „Urzędnicy, łapy precz od naszych dzieci!”. O co tu chodzi?
 • Franciszku, posłuchamy cię innym razem?

  Franciszku, posłuchamy cię innym razem?

  Jana Pawła II słuchaliśmy, ale go nie słyszeliśmy. Benedykta XVI podziwialiśmy za głębię myśli teologicznej, zatrzymując się jednak często na powierzchni wypowiadanych przez niego słów. A jak będzie z papieżem Franciszkiem?

Filmy - Przewodnik (2)

 • Branża turystyczna popiera deregulację

  Branża turystyczna nie potrzebuje więcej kontroli i nadzoru - uważa Krzysztof Piątek, prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Dlatego polscy touroperatorzy jednomyślnie poparli pomysł, by otworzyć dostęp do zawodów przewodnika turystycznego i pilota wycieczek.
 • Wirtualny przewodnik po Brukseli

  Niegdyś ważny ośrodek ekonomiczny i komunikacyjny, dzisiaj stolica Unii Europejskiej i Belgii. W wakacyjnym cyklu "Tanie podróżowanie" tym razem zapraszamy do Brukseli!