Biznes - przetwory

Artykuły - Przetwory (9)

 • "Rz": Sok z cytryny legalny w powidłach z wiśni

  "Rz": Sok z cytryny legalny w powidłach z wiśni

  Do konfitur dalej będzie można dodawać zagęszczony sok z cytrusów oraz produkować dżemy z obniżoną zawartością cukrów na podstawie polskich przepisów - podaje w środę "Rzeczpospolita".
 • Domowe przetwory znowu modne. Zapasy na zimę zamierza zrobić prawie połowa Polaków

  Domowe przetwory znowu modne. Zapasy na zimę zamierza zrobić prawie połowa Polaków

  W tym roku zapasy na zimę planuje zrobić 49 proc. Polaków - takie wnioski płyną z Barometru Providenta. Większość spędzi dodatkowy czas w kuchni, aby móc także zimą cieszyć się smakiem sezonowych owoców i warzyw. Równie ważną motywacją jest chęć kultywowania rodzinnej tradycji oraz zaoszczędzenia pieniędzy na zimowych zakupach. Wśród osób, które przygotowują słoiki, 63 proc. to mieszkańcy wsi i co trzeci mieszkaniec średniego lub dużego miasta. Coraz częściej samodzielne robienie konfitur i marynat deklarują także mężczyźni.
 • Myślisz, że truskawki na bazarku są tanie? W skupie rolnicy dostają grosze. Wada rynku?

  Myślisz, że truskawki na bazarku są tanie? W skupie rolnicy dostają grosze. Wada rynku?

  Rozpoczął się sezon skupu owoców. Rolnicy sygnalizują, że oferowane im ceny są niskie. Branża przetwórcza argumentuje, że cena zależy od sytuacji rynkowej. Resort rolnictwa z kolei widzi potrzebę uregulowania relacji między producentami owoców i przetwórstwem.
 • IERiIGŻ: Ceny malin mogą wielu zaskoczyć

  IERiIGŻ: Ceny malin mogą wielu zaskoczyć

  Zdaniem analityków zbiory truskawek dobiegają końca, rozpoczyna się skup malin. Ceny mogą być atrakcyjne zwłaszcza dla producentów malin. Na ten gatunek owoców jest obecnie duży popyt, bo przez ostatnie dwa lata zbiory u czołowego producenta malin Serbii były słabe.
 • Polskie przetwory podbiją Azję

  Polskie przetwory podbiją Azję

  Branża przetwórstwa owocowo-warzywnego głęboko odetchnęła po niedawnym kryzysie gospodarczym. Polskie firmy nie tylko dobrze radzą sobie na niełatwym rodzimym rynku spożywczym, lecz także coraz więcej sprzedają na wschodzie Europy. Szukając rynków zbytu, dotarły także za Ural, do Kazachstanu czy Mongolii.
 • UOKiK o zastrzeżeniach do opakowań przetworów Łowicza

  UOKiK o zastrzeżeniach do opakowań przetworów Łowicza

  Promocyjne opakowania artykułów marki Łowicz wprowadzały konsumentów w błąd - uznała prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Firma informuje, że sama zaproponowała wycofanie ich ze sprzedaży i zmianę opakowań.
 • Jesienią drożyzna zajrzy nam w oczy

  Jesienią drożyzna zajrzy nam w oczy

  Ceny żywności w ciągu tego roku mogą wzrosnąć o 5 proc. Najbardziej podrożeją owoce i warzywa oraz pieczywo i przetwory mączne - powiedziała w czwartek PAP dr Krystyna Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
 • Od kwietnia tańsze towary z Unii

  Od kwietnia tańsze towary z Unii

  Od kwietnia znikną cła na sporą grupę towarów rolnych z Unii Europejskiej. To jeden z ostatnich etapów znoszenia barier w handlu ze Wspólnotą.
 • Środki podjęte przez Węgry wobec importu rolnego z Polski

  2 lutego 2001 r. strona węgierska poinformowała o wycofaniu preferencji przyznanych Polsce w ramach Umowy CEFTA na nieprzetworzone produkty rybołówstwa, mleko w proszku, niektóre warzywa suszone, kawę, wyroby cukiernicze i czekoladowe, przetwory otrzymane na bazie zbóż, sery, ziemniaki, cebulę, groch, jabłka, cukier, piwo i spirytus.