przeszczep serca

Artykuły - Przeszczep serca (9)

Filmy - Przeszczep serca (3)

  • Trudne oczekiwanie na przeszczep serca. Historia Joanny Prorok

    Joanna Prorok jest już 3 lata po przeszczepie. Na podstawie bloga napisała książkę "Nie moje serce". Jak wyglądała jej walka o życie? - Dowiedziałam się o chorobie mając 13 lat. Od tego czasu zaczęła się wędrówka po szpitalach z rodzicami. W końcu, kiedy miałam 32 lata, lekarz stwierdził, że jest potrzebny przeszczep serca - wyznała. Jej syn Mateusz zmaga się z tą samą chorobą, tylko już od urodzenia. - Niestety też czeka go przeszczep. Przerost u niego jest bardzo duży - powiedziała mama. Jak się teraz czuje? (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Sztuczne serce ratunkiem dla osób oczekujących na przeszczep?

    Okazuje się, że sztuczne serce może być ratunkiem dla pacjentów oczekujących na przeszczep. W studiu programu kardiochirurg i transplantolog prof. Mariusz Kuśmierczyk wyjaśnił jakie są wskazania do wszczepienia sztucznego serca. Jakie prace trwają nad tym urządzeniem? (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Pionierska operacja – pierwszy w Polsce jednoczesny przeszczep serca i wątroby. Jak przebiegł?

    U Marka Wlazia rozpoznano bardzo rzadką wadę genetyczną powodującą uszkodzenie mięśnia sercowego. Niezbędna okazała się operacja przeszczepu serca i wątroby. Dwa zespoły specjalistów z Instytutu Kardiologii i Szpitala Klinicznego na Banacha w Warszawie podjęły się tego wyzwania i uratowały życie 51-letniemu pacjentowi. Jak przebiegł przeszczep? Chirurg prof. Krzysztof Zieniewicz i kardiochirurg prof. Mariusz Kuśmierczyk opowiedzieli o swoim sukcesie. Jak obecnie czuje się pacjent? (Dzień Dobry TVN/x-news)