przestępczość

Artykuły - Przestępczość (55)

 • Pranie pieniędzy surowo karane. Na baczności muszą się mieć m.in. pośrednicy w obrocie nieruchomościami

  Pranie pieniędzy surowo karane. Na baczności muszą się mieć m.in. pośrednicy w obrocie nieruchomościami

  Kolejne przepisy uszczelniające polski system przed przestępczością białych kołnierzyków wchodzą w życie. Na baczności muszą się mieć m.in. pośrednicy w obrocie nieruchomościami.
 • Uwaga na skimmerów. Jak bezpiecznie wypłacać pieniądze z bankomatów?

  Uwaga na skimmerów. Jak bezpiecznie wypłacać pieniądze z bankomatów?

  Rośnie zagrożenie przestępczością elektroniczną. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na tzw. skimmerów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wypłata pieniędzy z bankomatu może się wiązać z utratą wszystkich środków.
 • "Rzeczpospolita": Przestępcy okradli nas na 4,7 mld zł

  Rosną straty spowodowane aktywnością przestępców – zarówno tych, dla których sposobem na życie są typowo kryminalne czyny, jak i białych kołnierzyków okradających głównie budżet państwa – czytamy w dzienniku.
 • Salwador: Czystki w więzieniu. Nie żyje 14 osób

  Salwador: Czystki w więzieniu. Nie żyje 14 osób

  Co najmniej 14 skazanych zginęło w więzieniu w Salwadorze, na skutek wybuchu przemocy między dwiema frakcjami znanego gangu - informuje agencja AFP.
 • "Starzy gangsterzy się ich bali". Policja na tropie "supermafii"

  Ta grupa może być groźniejsza od "Pruszkowa" i "Wołomina". W grę wchodzą porwania, haracze, handel narkotykami i zabójstwa. Prokuratura sprawdza tzw. "listę śmierci". Jak ustalił dziennikarz "Wiadomości", z rąk członków nowego gangu, który zajął miejsce starych struktur, mogło zginąć nawet 30 osób.
 • MŚ 2014: Strajk policji w Salvador, 39 ofiar śmiertelnych

  MŚ 2014: Strajk policji w Salvador, 39 ofiar śmiertelnych

  W Salvador, jednym z miast-gospodarzy piłkarskiego mundialu w Brazylii, trwa od dwóch dni strajk policji. Skutkiem była fala grabieży i rozbojów, która doprowadziła w ciągu pierwszych 24 godzin protestu do 39 ofiar śmiertelnych! - wynika z oficjalnego raportu.
 • Yakuza - honor, oddanie i wielkie pieniądze

  Yakuza - honor, oddanie i wielkie pieniądze

  To jedyna "mafia" świata, która działa jawnie. Choć numer do jej przedstawicieli można znaleźć w książce telefonicznej, to pozostaje ona jedną z najniebezpieczniejszych organizacji przestępczych na świecie.
 • Microsoft uruchamia Centrum do walki z przestępczością cyfrową

  Microsoft uruchamia Centrum do walki z przestępczością cyfrową

  Microsoft ogłosił otwarcie Centrum do walki z przestępczością cyfrową. Inicjatywa ta ma wspierać globalne działania, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w sieci. Centrum będzie łączyć ekspertów z zakresu prawa i technologii oraz umożliwiać wykorzystanie najbardziej zaawansowanych narzędzi i rozwiązań informatycznych, wprowadzając tym samym zupełnie nową jakość w obszarze walki z przestępczością w internecie.
 • Kompan "Szkatuły" w specjalnym konwoju trafił z Hiszpanii do Polski

  W eskorcie policyjnych antyterrorystów do Polski przyleciał członek gangu, któremu przewodził skazany w 2011 roku Rafał S., pseud. Szkatuła. 43-letni Piotr M., poszukiwany m.in. za handel narkotykami, został zatrzymany w Hiszpanii.
 • Media: Rewelacje Snowdena wystawiają na próbę relacje Chiny-USA

  Media: Rewelacje Snowdena wystawiają na próbę relacje Chiny-USA

  Doniesienia Doniesienia Edwarda Snowdena na temat inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez amerykański wywiad są w czwartek główną wiadomością w mediach chińskich; dziennik "China Daily" ocenia, że relacje chińsko-amerykańskie są obecnie "wystawione na próbę".a na temat inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez amerykański wywiad są w czwartek główną wiadomością w mediach chińskich; dziennik "China Daily" ocenia, że relacje chińsko-amerykańskie są obecnie "wystawione na próbę".

Filmy - Przestępczość (13)

 • Arabskie klany opanowały Berlin

  Arabskie klany opanowały berlińską dzielnicę Neukoelln i zastraszają jej mieszkańców.
 • Recydywiści walczą z przestępczością. Negocjują z gangami

  Hanover Park – tutaj przemoc jest częścią codzienności. Każdego roku, w tym rejonie Kapsztadu, wskutek działań gangów, ginie około 80 osób. – Dziś zastrzelono już dwie osoby, a jest dopiero trzecia po południu – mówi Raymond Swartz, koordynator projektu CeaseFire. Lokalna organizacja pozarządowa CeaseFire stara się powstrzymać tę falę przemocy, nawiązując bezpośredni kontakt z gangami, próbując łagodzić zaistniałe konflikty. Program został zainicjowany w 2010 roku, a w roli mediatorów zatrudniani są dawni członkowie gangów. Organizacja finansowana przez miasto dysponuje specjalistycznym sprzętem oraz aplikacją do szybkiego lokalizowania ewentualnych strzelanin. Zgodnie z danymi organizacji, poziom przestępczości w tej okolicy spadł już o 26 procent.
 • Śmiertelnie niebezpieczna Wenezuela

  Wenezuela to kraj o jednym z najwyższych wskaźników zabójstw na świecie. Średnio dochodzi tam do 65 morderstw dziennie (dane z 2014 r.). Taka sytuacja przekłada się na komfort życia obywateli tego państwa, a właściwie jego brak: tylko niecałe 20 procent Wenezuelczyków deklaruje, że nie odczuwa strachu, spacerując samotnie wieczorem po ulicy. Pozostali po zmierzchu wolą nie wyściubiać nosa z domu. Według niektórych rankingów, niechlubne pierwsze miejsce na liście najniebezpieczniejszych państw świata zajmuje Honduras, a Wenezuela plasuje się tuż za nim. Tak czy inaczej, Wenezuelczycy wydają fortunę na różne rozwiązania mające podnieść ich poczucie bezpieczeństwa - od systemów alarmowych poczynając, a na opancerzonych samochodach kończąc.
 • Gangsterski raj na ziemi. To miejsce przeraża

  Guerrero, stan na południu Meksyku, śmiało można określić mianem "gangsterskiego raju". Tę część kraju opanowały narkotykowe kartele, które toczą ze sobą krwawe porachunki, nie oszczędzając przy tym Bogu ducha winnych lokalnych mieszkańców. Bieda, góry, w których roi się od naturalnych kryjówek i zrujnowana gospodarka – wszystkie te czynniki stworzyły idealne warunki dla rozkwitu handlu opium i marihuaną. Sytuacja w Guerrero całkowicie wymknęła się już spod kontroli. Zdaniem miejscowych władz, rząd federalny zupełnie nie ma pomysłu na to, jak poradzić sobie ze zorganizowaną przestępczością. Nieudolne próby zaprowadzenia porządku nie przynoszą rezultatów - a tymczasem ludzie wciąż giną od kul lub przepadają bez wieści, tak jak 15-letni Victor, którego gangsterzy uprowadzili wprost z rodzinnego domu w ramach tak zwanej "czystki"...