przesilenie

Artykuły - Przesilenie (30)

 • 5 sposobów na wiosenne przesilenie

  5 sposobów na wiosenne przesilenie

  Brak słońca, dieta uboga w cenne dla organizmu minerały, brak witamin – to wszystko powoduje, że organizmowi ciężko dostosować się do zmian, które niesie za sobą kolejna pora roku, dlatego nie dla wszystkich nadejście wiosny oznacza zastrzyk energii i chęć do działania. Niektórzy odczuwają w tym okresie osłabienie, brak koncentracji i senność. To może być wiosenne przesilenie. Podpowiadamy, jak skutecznie sobie z nim radzić i cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.
 • Jak pokonać wiosenne przesilenie

  Jak pokonać wiosenne przesilenie

  Pobudka, wiosna idzie! W przyrodzie budzi się życie, a ty... zasypiasz na stojąco? Jesteś zmęczona i rozbita. Naciągnij kołdrę na głowę i śpij słodko! Daj sobie czas.
 • Czas na przesilenie

  Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję, w trakcie nastroje kształtowane były przez rynki otoczenia.
 • Yule, czyli jak świętują poganie

  Yule, czyli jak świętują poganie

  O pogańskich korzeniach chrześcijańskiego święta i o tym, jak dziś obchodzi się święto Yule, portalowi INTERIA.PL mówi Czarownica Enenna. Inicjowana w Wielkiej Brytanii, wraz z partnerem, Rawimirem, prowadzi pierwszy w Polsce wiccański kowen, czyli grupę czarownic i czarowników.
 • Od piątku znowu jesień

  Od piątku znowu jesień

  W piątek, 23 września o godzinie 11.05 naszego czasu, rozpocznie się astronomiczna jesień. Od tej pory aż do przesilenia zimowego w grudniu dni będą krótsze niż noce. Astronomiczna jesień nie pokrywa się jednak z jesienią termiczną czy klimatyczną.
 • Sposoby na wiosenne przesilenie

  Sposoby na wiosenne przesilenie

  Najczęstsze objawy przesilenia wiosennego to m.in.: ból głowy, senność, zmęczenie, trudności z koncentracją i rozdrażnienie. Jak sobie pomóc?
 • Przesilenie coraz bliżej

  Środowa sesja miała być początkiem dłuższego odpoczynku od wzrostów. Tymczasem bykom udało się zdobyć kilka punktów i zbliżyć do kwietniowego szczytu. Powstała biała świeca i zanegowała ewentualną formacje gwiazdy wieczornej.
 • 20 tys. obserwatorów wschodu słońca nad Stonehenge

  20 tys. obserwatorów wschodu słońca nad Stonehenge

  Około 20 tys. ludzi zebrało się w poniedziałek o świcie wokół Stonehenge na południu Wielkiej Brytanii, by zobaczyć, jak słońce wstaje nad starożytnym kamiennym kręgiem i w ten sposób uczcić przesilenie letnie - pisze BBC.