przerwy

Artykuły - Przerwy (428)

 • Rząd zadecyduje o czasowych ograniczeniach dostaw prądu

  Rząd zadecyduje o czasowych ograniczeniach dostaw prądu

  Rząd jutro zadecyduje o zatwierdzeniu wniosku PSE w sprawie czasowego ograniczenia dostaw i poboru energii do 30 sierpnia - poinformował wicepremier Janusz Piechociński.
 • W przyszłym roku będziemy czytać przy świeczce?

  W przyszłym roku będziemy czytać przy świeczce?

  Przez opóźnienia w inwestycjach energetycznych grożą nam wyłączenia prądu - alarmuje "Rzeczpospolita".
 • Protest przeciwko limitowanym przerwom na wyjście do toalety

  W proteście przeciw dwuminutowym przerwom na wyjście do toalety około 1000 robotników szanghajskiej fabryki urządzeń elektrycznych przetrzymywało przez półtora dnia jako zakładników 10 japońskich i 8 chińskich menedżerów. Strajk przerwano po przybyciu policji.
 • Wybuchy wrogości i niechęci

  Wybuchy wrogości i niechęci

  Nowojorska formacja The Strokes po 5 latach przerwy wyda w marcu nowy album zatytułowany "Angles". Płyta powstała w niezbyt przyjemnej atmosferze.
 • Wojsko w stanie wyższej konieczności

  Wojsko w stanie wyższej konieczności

  Przed wprowadzeniem stanu wojennego planowano, że przegrupowanie oddziałów wojska rozpocznie się po dziesięciu godzinach od otrzymania sygnału dla dowódców do otwarcia kopert zawierających zadania. Odpowiednie zarządzenie wydano o 3 nad ranem 13 grudnia 1981 r. Wojskowym dano jednak tylko trzy godziny...
 • Potrzebujesz przerwy? Bzdura

  Potrzebujesz przerwy? Bzdura

  Uczysz się? Pracujesz? I nagle czujesz, że nie możesz dłużej, musisz zrobić sobie krótką przerwę. Wstajesz od stołu, czy komputera, przechadzasz się, włączasz telewizor, podjadasz. Potem wracasz do pracy i myślisz, że się zregenerowałeś. To bzdura, twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Stanforda.
 • Ropa lekko tanieje, bo popyt w USA spada, a rafinerie mają przerwy

  Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji lekko tanieje w reakcji na spadek popytu na paliwa w USA. Na dodatek rafinerie maja ograniczenia w produkcji z powodu remontów - podają maklerzy.
 • Osiem tygodni przerwy bramkarza Flyers

  Osiem tygodni przerwy bramkarza Flyers

  Bramkarz Michael Leighton z Philadelphia Flyers przejdzie w poniedziałek operację kontuzjowanych pleców, po której nie będzie mógł grać w meczach swojego zespołu w hokejowej lidze NHL przez blisko osiem tygodni.
 • Niedzielan wracał z kolacji i ... dostał powołanie!

  Piłkarz Korony Kielce Andrzej Niedzielan po 4,5 roku przerwy został powołany do reprezentacji Polski na najbliższe mecze towarzyskie z USA (9 października w Chicago) i Ekwadorem (12 października w Montrealu). Napastnik dowiedział się o tym w samochodzie.
 • Czas pracy w pytaniach i odpowiedziach

  1. Ile wynosi podstawowa norma czasu pracy? Powszechnie obowiązujące przepisy prawa pracy nie przewidują norm podstawowych i ubocznych. Najbardziej powszechną, bo stosowaną do większości grup pracowniczych w naszym kraju, jest norma czasu pracy przewidziana w art. 129 Kodeksu pracy. Czas pracy nie może przekraczać zgodnie z tą normą 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięc

Filmy - Przerwy (2)

 • "Ja bez przerwy gram!"

  Zbigniew Wodecki zastrzega, że jego nowa płyta nie jest "powrotem". - Ja jestem cały czas; mówią nawet, że "za często".
 • Przerwy dla kierowców

  TV biznes: Od 11 kwietnia obowiązują nowe wytyczne co do czasu pracy kierowców. Zgodnie z rozporządzeniem parlamentu europejskiego są oni zobowiązani m.in. do 45 minut przerwy po 4,5 godzinach jazdy.