przemysł zbrojeniowy

Artykuły - Przemysł zbrojeniowy (9)

 • MON chce, by prywatne firmy składały mu sprawozdania finansowe i prosiły o zamknięcie biznesu

  MON chce, by prywatne firmy składały mu sprawozdania finansowe i prosiły o zamknięcie biznesu

  Szef MON chce, by telekomy, wydawcy, firmy farmaceutyczne, a nawet producenci aut przedstawiali mu sprawozdania finansowe. Przedsiębiorca nie będzie też mógł zamknąć interesu bez zgody ministra.
 • Polska buduje europejską grupę stoczniową

  Polska buduje europejską grupę stoczniową

  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, dokapitalizuje Polską Grupę Zbrojeniową S.A., obejmując akcje o wartości 101,5 mln złotych. Pozyskane środki finansowe, zgodnie z zawartą 20 stycznia br. umową, PGZ przeznaczy na zakup 100 procent udziałów Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Inwestycja to ważny krok w kierunku utworzenia największej w Polsce, i jednej z największych w Europie, grupy stoczniowej.
 • Szturm na 130 miliardów

  Szturm na 130 miliardów

  Do rywalizacji o rekordowy budżet na modernizację uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego stanęli giganci zagraniczni i firmy polskie. Pierwsi mają kolosalny potencjał. Nasi producenci liczą, że języczkiem u wagi stanie się argument, iż rodzimy przemysł zbrojeniowy to kluczowe ogniwo w systemie obrony kraju.
 • Polska zbrojeniówka wspiera innowacje w przemyśle

  Polska zbrojeniówka wspiera innowacje w przemyśle

  Polski przemysł zbrojeniowy jest w stanie wyprodukować 90 proc. sprzętu potrzebnego naszej armii - przekonują eksperci. Jest o co walczyć - wartość wojskowych zamówień liczona jest w miliardach złotych.
 • "Obserwator finansowy": Rosyjska broń nie obędzie się bez silników z Ukrainy

  "Obserwator finansowy": Rosyjska broń nie obędzie się bez silników z Ukrainy

  Bez ukraińskich silników opóźni się liczony w setkach miliardów dolarów program modernizacji rosyjskiego wojska - pisze "Obserwator finansowy".
 • Brudny zysk: Gdzie znajdują się fabryki śmierci?

  Brudny zysk: Gdzie znajdują się fabryki śmierci?

  Fundacja CentrumCRS.PL wzięła pod lupę kontrowersyjne projekty biznesowe, w które inwestują instytucje finansowe. W opublikowanym raporcie "Brudny zysk. Jak korporacje, banki i fundusze inwestycyjne czerpią zyski z łamania praw człowieka" zostały przedstawione nieetyczne praktyki firm, którym towarzyszy łamanie praw pracowników, niszczenie środowiska lub wyrządzanie szkód ludziom zamieszkującym tereny, na których one działają.
 • Narodziny zbrojeniowego giganta. Tak to się robi w Singapurze

  Narodziny zbrojeniowego giganta. Tak to się robi w Singapurze

  Singapur jest najmniejszym państwem Azji Południowo-Wschodniej - zajmuje zaledwie 710 kilometrów kwadratowych, na których żyje ponad pięć milionów mieszkańców. Ten niewielki kraj jest gigantem gospodarczym i ma najnowocześniejszy przemysł zbrojeniowy w regionie. Dzięki temu należy do czołowych eksporterów broni w Azji.
 • Lufa made in Poland

  Lufa made in Poland

  Huta Stalowa Wola, która kupuje lufy od zagranicznych dostawców, sama chce je produkować. Za 16 milionów złotych zamierza wybudować do końca przyszłego roku pierwszą w tej części Europy lufownię – informuje polska-zbrojna.pl. Inwestycja szybko się zwróci dzięki produkcji trzech typów uzbrojenia – Krabów, Kryli i Raków.
 • Rząd zdecydował o konsolidacji zbrojeniówki, szczegóły - do końca marca

  Rząd zdecydowała o procesie konsolidacji przemysłu zbrojeniowego - poinformowało we wtorek po posiedzeniu rządu CIR. Szczegółowe warunki i harmonogram konsolidacji zostanie przedstawiony do końca pierwszego kwartału 2013.

Filmy - Przemysł zbrojeniowy (2)

 • Australijski przemysł zbrojeniowy interesuje się Polską

  Wielozadaniowy pojazd opancerzony Hawkei – produkowany przez australijską filię koncernu Thales – to młodszy brat sprawdzonego na misjach w Iraku, Afganistanie i Mali Bushmastera. Polskim siłom zbrojnym został zaproponowany w ramach programu Pegaz, który zakłada kupno nowych wozów dla m.in. dla Wojsk Specjalnych i Żandarmerii Wojskowej. Wraz z wygraną w przetargu Thales chce też przenieść produkcję Hawkei do Polski. Stąd pojazdy mogłyby być w przyszłości eksportowane do innych państw, np. w ramach NATO.
 • Zbliża się termin ogłoszenia przetargu na trzy okręty podwodne

  Polska planuje wydać na trzy okręty podwodne 7,5 mld zł. Dostawy są zaplanowane na lata 2020-2025. Przetarg na okręty może zostać rozpisany jesienią, podpisanie umowy miałoby zaś nastąpić najpóźniej na początku 2017 r. Jedynym oferentem, który zaproponował okręty posiadające zintegrowane pociski manewrujące, jest francuski DCNS. – Jeśli Polska wybierze okręty DCNS, będzie drugą marynarką wyposażoną w okręty podwodne z europejskimi pociskami manewrującymi NCM – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Alain Fougeron, wiceprezes DCNS.