przemysł w Polsce

Artykuły - Przemysł w Polsce (3)

 • "Rzeczpospolita: Walka o banderę

  "Rzeczpospolita: Walka o banderę

  Rząd i prezydent chcą, by nasze statki zaczęły znów pływać po polską flagą - podaje "Rzeczpospolita". Do tej pory jednak niewiele zrobiono, by odpowiedzieć na realia rynkowe ukształtowane przez inicjatywę przeprowadzoną przez grupę państw rozwijających się, m.in. Liberię, Panamę czy Wyspy Bahama, które przed laty zaproponowały tzw. tanie bandery, funkcjonujące niczym raje podatkowe w obrocie gospodarczym.
 • Lasy Państwowe podliczają straty po nawałnicach

  Lasy Państwowe podliczają straty po nawałnicach

  30 tys. hektarów lasów nadaje się do całkowitego odnowienia - zapowiedziała PAP rzecznik prasowa Lasów Państwowych Anna Malinowska. Dodała, że straty w drewnie to ok. 7 mln m sześc., ale straty mogą być wyższe, bo ciągle spływają meldunki z nadleśnictw.
 • Uwaga na akcyzę po polsku

  Uwaga na akcyzę po polsku

  Przepisy Unii Europejskiej dopuszczają obniżenie stawki podatku akcyzowego na energię, płaconego przez energochłonny przemysł. W Polsce z tej możliwości nie skorzystano. Polska jest w gronie pięciu państw pobierających najwyższą akcyzę od energii elektrycznej w UE.

Filmy - Przemysł w Polsce (1)

 • Z kamerą w fabryce czekolady

  Jest smaczna i zdrowa (jedzona w nadmiarze), wszyscy ją uwielbiają. Króluje szczególnie w okresie wielkanocnym... To oczywiście czekolada. Powoduje wzrost produkcji hormonu... radości i upiększa nam święta. Zobaczcie jak się ją produkuje w Polsce.