przemysł obronny

Artykuły - Przemysł obronny (5)

 • Miecze z własnej kuźni

  Miecze z własnej kuźni

  Armia ma pieniądze. Polski przemysł ma technologie (niektóre) i możliwości. Rolą rządu jest stymulacja i - w konsekwencji - mnożenie produkcji, a także eksportu.
 • Spółka obronna wkrótce ze statutem

  Spółka obronna wkrótce ze statutem

  W Ministerstwie Skarbu trwają prace nad statutem spółki konsolidującej polski przemysł obronny. Wczoraj powołanie koncernu ogłosił premier.
 • Francuska stocznia liczy na zamówienie od MON. Chce stworzyć nawet tysiąc miejsc pracy w polskim przemyśle stoczniowym

  Realizacja programu budowy okrętów podwodnych zapewniłaby miejsca pracy nawet dla tysiąca wysoko wykwalifikowanych polskich pracowników w ciągu 8-9 lat, jeśli kontrakt na budowę okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej zdobyłaby francuska stocznia DCNS - zapewnia jej prezes, Patrick Boissier. DCNS stara się o zlecenie na dostarczenie trzech okrętów podwodnych, które - zgodnie z planami MON - mają zasilić flotę Marynarki Wojennej do 2030 roku.
 • Bezpieczeństwo. Dobro luksusowe

  Bezpieczeństwo. Dobro luksusowe

  - Koncepcja europejskiej armii jest wiecznie żywa i podnoszona przy okazji każdego wizjonerskiego wystąpienia. Bo właśnie w tych kategoriach trzeba na tę kwestię spojrzeć - mówi w kontekście wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony Unii Europejskiej Dominik Jankowski, analityk w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.
 • Rakietowa cyberprzestępczość

  Rakietowa cyberprzestępczość

  Południowokoreański przemysł obronny padł ofiarą ataku cyberprzestępców - w jednym z krytycznych systemów tego kraju odnaleziono złośliwy kod.

Filmy - Przemysł obronny (1)

 • Eurocopter walczy o polskie niebo

  Francusko-niemiecki Eurocopter deklaruje długoterminową współpracę z polskim przemysłem w razie wygrania przetargu na śmigłowce dla wojska. - Naszą strategią jest nawiązanie stałych relacji z polskim przemysłem. Jeżeli wygramy ten przetarg, śmigłowiec EC725 Caracal będzie produkowany w Polsce – zapewnia Olivier Michalon, wiceprezes Eurocoptera ds. sprzedaży na Europę i Azję.