przemysł muzyczny

Artykuły - Przemysł muzyczny (12)

 • Cyfrowa dystrybucja muzyki zmienia polski rynek fonograficzny

  Cyfrowa dystrybucja muzyki zmienia polski rynek fonograficzny

  Ostatnie kilka lat było dla rynku muzycznego wyjątkowo korzystne. W 2012 roku po raz pierwszy od 1998 światowy przemysł fonograficzny zaliczył minimalny wzrost przychodów. Pomyślne trendy dotarły także do Polski, która jest w trakcie kluczowych przemian w branży.
 • 30 Seconds To Mars "walczyli o życie"

  30 Seconds To Mars "walczyli o życie"

  Jared Leto z grupy 30 Seconds To Mars w ostrych słowach skrytykował przemysł muzyczny.
 • Podatek od Google

  Podatek od Google

  W dokumencie przygotowanym na zlecenie francuskiego rządu czytamy, że Google, MSN, Yahoo, inni wielcy gracze na rynku internetowym oraz dostawcy sieci powinni zostać dodatkowo opodatkowani, by finansować przemysł muzyczny i wydawniczy.
 • Fani zabili przemysł muzyczny?

  Fani zabili przemysł muzyczny?

  Gene Simmons z Kiss znalazł winnych upadku muzycznego show biznesu.
 • Jak uratować przemysł muzyczny?

  Jak uratować przemysł muzyczny?

  Sprzedaż muzyki spada już siódmy rok z rzędu. Ten problem był głównym tematem kolejnego spotkania przedstawicieli przemysłu fonograficznego w Cannes.
 • Marillion: Rewolucyjna wizja

  Marillion: Rewolucyjna wizja

  Steve Hogarth, wokalista angielskiej grupy Marillion, stwierdził, że już za kilka lat muzycy będą otrzymywać pieniądze za swoją muzykę jeszcze przed jej nagraniem. W wywiadzie dla INTERIA.PL muzyk przedstawił własną wizję świata muzyki, która miałaby się urzeczywistnić już wkrótce.
 • Europa walczy z internetowymi piratami

  Europa walczy z internetowymi piratami

  We wtorek, 30 marca, w Londynie, odbyła się konferencja Międzynarodowej Federacji Przemysłu Muzycznego (IFPI). Organizacja, we współpracy ze stowarzyszeniami reprezentującymi przemysł muzyczny w Danii, Niemczech, Włoszech i Kanadzie, ogłosiła wniesienie pozwów przeciwko użytkownikom nielegalnie oferującym i rozpowszechniającym pliki muzyczne w Internecie.
 • Tom Petty atakuje przemysł muzyczny

  Tom Petty atakuje przemysł muzyczny

  Tom Petty nie ma najlepszego zdania o współczesnym biznesie muzycznym, w czym zresztą nie jest osamotniony. Słynny Amerykanin uważa, że bossowie świata muzyki koncentrują się wyłącznie na promowaniu tysięcy nie posiadających krzty talentu wokalistów.
 • Linkin Park: Przemysł muzyczny jest jak mafia

  Linkin Park: Przemysł muzyczny jest jak mafia

  Chester Bennington, wokalista amerykańskiej formacji Linkin Park, niespodziewanie wytoczył ciężkie zarzuty wobec przedstawicieli przemysłu muzycznego na całym świecie. Powiedział on, że przypomina mu on swoją strukturą organizacyjną mafię i brak w nim jakichkolwiek zasad etycznych.