przemysł lotniczy

Artykuły - Przemysł lotniczy (6)

 • Drony Orlik za 800 mln zł dla naszej armii

  Drony Orlik za 800 mln zł dla naszej armii

  W piątek 30 listopada podpisana została umowa między konsorcjum spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej a Inspektoratem Uzbrojenia MON na dostawę 12 Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych klasy taktycznej krótkiego zasięgu kr. ORLIK. Wartość umowy to 789,7 mln zł, przy zapisanej opcji na zakup kolejnych 4 zestawów.
 • Zarobki w przemyśle lotniczym w 2016 r.

  Zarobki w przemyśle lotniczym w 2016 r.

  Mediana wynagrodzeń w przemyśle lotniczym w 2016 wyniosła 4700 zł. Zarobki połowy osób mieściły się w przedziale od 3520 zł do 7000 zł - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2016.
 • Szansa na kilka tysięcy miejsc pracy w przemyśle lotniczym. Dolina Lotnicza kusi inwestorów

  Szansa na kilka tysięcy miejsc pracy w przemyśle lotniczym. Dolina Lotnicza kusi inwestorów

  Polska ma szansę na stworzenie tysięcy miejsc pracy w przemyśle lotniczym. Wszystko dzięki dużym przetargom, które mogą przyciągnąć nowych inwestorów. Duże możliwości daje zainteresowanie się Polską europejskiego koncernu Airbus. Dzięki nowym inwestycjom nasz kraj może wskoczyć do pierwszej dziesiątki światowych potęg lotniczych.
 • Pół miliarda na innowacje w lotnictwie

  Pół miliarda na innowacje w lotnictwie

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza pierwszy konkurs w programie InnoLot, finansującym badania naukowe i prace rozwojowe w przemyśle lotniczym. Na projekty realizowane przez konsorcja z udziałem przedsiębiorców i jednostek naukowych przygotowano łącznie 500 mln zł.
 • Coraz więcej śmigłowców

  O pionierskich czasach śmigłowców, lotniczym biznesie i jakości produkcji w Mielcu - w rozmowie Katarzyny Walterskiej z Sergeiem Sikorskym, ambasadorem firmy Sikorsky Aircraft.
 • Pawlak o przemyśle lotniczym: Tam powstają miejsca pracy

  - Polski przemysł lotniczy nie jest typowo krajowy, ale jest partnerem w dużych grupach światowych - mówił w sobotę wicepremier Waldemar Pawlak podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu, które są głównym punktem uroczystości z okazji Święta Lotnictwa Polskiego.

Filmy - Przemysł lotniczy (1)

 • Zobacz, jak wygląda przyszłość!

  NATO Channel: W Instytucie von Karmana w Belgii najśmielsze marzenia naukowców stają się rzeczywistością. Pracujący w nim specjaliści badają wybrane zjawiska naukowe i ich zastosowanie w aeronautyce i przemyśle kosmicznym.