przemysl

Artykuły - Przemysl (150)

 • Walczę o przyszłość gospodarki

  Walczę o przyszłość gospodarki

  Jeśli będziemy stawiać - tak jak dziś - głównie na zagraniczny kapitał, to wkrótce przestaniemy się rozwijać i nigdy pod względem rozwoju gospodarczego, poziomu życia, zarobków, nie dogonimy Zachodu. Staniemy się czymś w rodzaju półkolonii - mówi Ryszard Florek, prezes, twórca i właściciel firmy FAKRO, numer dwa na świecie w produkcji okien dachowych, zatrudniającej ponad 3,3 tys. osób.
 • MG: Polska ma plan rozwoju sektora kosmicznego

  MG: Polska ma plan rozwoju sektora kosmicznego

  Wsparcie i aktywizacja polskiego przemysłu w zakresie budowy małych satelitów oraz pomoc w uzyskiwaniu kontraktów m.in. w ramach programów ESA i UE - to główne cele Krajowego Planu Rozwoju Sektora Kosmicznego w Polsce na lata 2014-2020. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął dokument 6 marca 2014 r.
 • Europa powinna wrócić do przemysłu

  Europa powinna wrócić do przemysłu

  Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że odejście Europy od przemysłu było błędem, który powinno się naprawić. Reindustrializacja oparta na konkurencyjności cen energii i rozwoju nowoczesnych technologii jest szansą na dynamiczny wzrost - ocenił.
 • Silna grupa i konsolidacją zbrojeniówki

  Silna grupa i konsolidacją zbrojeniówki

  Dalsza konsolidacja państwowych zakładów zbrojeniowych, w tym włączenie do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zakładów podlegających dotychczas Ministerstwu Obrony Narodowej zakłada nowa strategia dla przemysłu zbrojeniowego.
 • Hutnictwo pod presją

  Polska gospodarka w ub.r. zużyła ok. 7 proc. mniej stali niż rok wcześniej. Nieznacznie zmalała też krajowa produkcja wyrobów stalowych, choć spadek jest mniejszy niż w krajach sąsiednich i w całej UE - wynika z szacunków Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej.
 • Europejski przemysł coraz słabszy

  Kurs EUR/USD testuje obecnie poziom 23,6 proc. zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej w połowie lipca i trwającej do połowy września. Od tego czasu eurodolar pozostaje w przedziale wahań pomiędzy 200-dzienną średnią kroczącą (okolice 1,2825) a maksimum wcześniej wspomnianego ruchu wzrostowego, czyli poziomem 1,3180.
 • Kondycja przemysłu najsłabsza od lipca 2009 roku

  Wrześniowy wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu potwierdził niekorzystną tendencję z poprzednich miesięcy. Seria recesyjnych odczytów wydłużyła się do 6 miesięcy.
 • Przemysł słabnie, coraz bardziej

  Główna ekonomistka PKPP Lewiatan dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek o środowych danych GUS, zgodnie z którymi produkcja przemysłowa w sierpniu wzrosła o 0,5 proc. w ujęciu rocznym, po wzroście o 5,2 proc. w lipcu, a w porównaniu z lipcem spadła o 0,8 proc. (ekonomiści ankietowani przez PAP prognozowali, że produkcja rdr wzrośnie o 1,2 proc., natomiast w porównaniu z lipcem o 0,2 proc.).
 • GUS potwierdza fatalne dane z przemysłu!

  GUS potwierdza fatalne dane z przemysłu!

  Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w sierpniu br. o 0,5 proc. wyższa niż przed rokiem (w którym notowano wzrost o 7,9 proc.), ale o 0,8 proc. niższa w porównaniu z lipcem br.
 • Przemysł kosmiczny w służbie Dzwoneczka

  Przemysł kosmiczny w służbie Dzwoneczka

  Już od piątku, 7 września, najmłodsi widzowie mogą oglądać w kinach disnejowską animację "Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł 3D" - magiczną opowieść o ulubionych wróżkach wszystkich dziewczynek.