przemoc wobec dzieci

Artykuły - Przemoc wobec dzieci (22)

 • Szokujący raport Human Rights Watch. „Byłem bity tak wiele razy, że nie mogę tego zliczyć”

  Szokujący raport Human Rights Watch. „Byłem bity tak wiele razy, że nie mogę tego zliczyć”

  Przemoc w sporcie stała się tematem 68-stronicowego raportu organizacji Human Rights Watch. To smutna rzeczywistość, w której za zamkniętymi drzwiami dzieciom dzieje się krzywda, a w blasku fleszy wszyscy muszą pozostać uśmiechnięci, prezentując dziecięcą radość ze sportu, który nie wiadomo, czy bardziej kochają, czy do tej miłości zostali zmuszeni. Czy japońska sztuka osiągania doskonałości musi opierać się na błędnym przekonaniu, że przemoc w sporcie ma wartość?
 • Klaps a regularne bicie. Na czym polega różnica?

  Klaps a regularne bicie. Na czym polega różnica?

  Ruszyła kolejna edycja kampanii "Kocham. Nie biję". W studiu "Dzień Dobry TVN" aktorzy Magdalena Różczka i Marcin Perchuć oraz Konrad Wojterkowski z Fundacji Krajowe Centrum Kompetencji opowiedzieli o głównych założeniach akcji. Magdalena Róźczka podkreśliła, że należy wyraźnie rozgraniczyć regularne bicie od jednego klapsa w przypływie emocji: - Statystyki w Polsce są przerażające. Katowane dzieci trafiają
 • Przemoc wobec dzieci. Jak reagować?

  Przemoc wobec dzieci. Jak reagować?

  Jak powinniśmy się zachować, kiedy jesteśmy świadkami przemocy wobec dziecka? Czy niezgłoszenie tego policji naraża nas na jakąkolwiek sankcję? Czy rodzic, który dyscyplinuje dziecko za pomocą klapsa, może być pociągnięty za ten czyn do odpowiedzialności karnej? W studiu "Dzień Dobry TVN" rozmawiał o tym adwokat Piotr Kaszewiak. - Jako świadkowie takich zachowań możemy robić wszystko, co w naszej mocy, żeb
 • Skatował 2-letniego chłopca. Jest decyzja sądu

  Na trzymiesięczny areszt skazany został w środę 20-letni mężczyzna, któremu postawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 2-letniego chłopca. Stan dziecka lekarze określają jako bardzo ciężki. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 • Jak karana jest przemoc wobec dzieci?

  Jak karana jest przemoc wobec dzieci?

  Adwokat Luka Szaranowicz wyjaśnił, jakie konsekwencje prawne grożą osobie, która użyje przemocy wobec dziecka. Szaranowicz powiedział również kilka słów o tym, jak polskie prawo traktuje naruszenie nietykalności fizycznej dorosłej osoby.
 • Chrońmy dzieci przed przemocą

  Chrońmy dzieci przed przemocą

  Obchodzony 19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci jest momentem szczególnej refleksji nad tym, jak najmłodsi są chronieni przed krzywdzeniem.
 • Z nowym rokiem szkolnym wraca problem przemocy

  Z nowym rokiem szkolnym wraca problem przemocy

  W telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży 116 -111 z końcem wakacji więcej jest rozmów o przemocy w szkole. Dzwonią młodzi ludzie obawiający się powrotu do szkoły, ponieważ spotkali się z przemocą fizyczną, poniżaniem i zastraszaniem - mówi koordynatorka telefonu zaufania 116-111.
 • ​Kary fizyczne wymierzane dzieciom prowadzą do groźnych chorób

  ​Kary fizyczne wymierzane dzieciom prowadzą do groźnych chorób

  Choroby sercowo-naczyniowe, otyłość i artretyzm to skutki kar fizycznych stosowanych wobec dzieci.
 • Co robić, gdy widzisz agresję wobec dziecka?

  Co robić, gdy widzisz agresję wobec dziecka?

  Szarpanina na przystanku, krzyki na placu zabaw, hałasy zza ściany. Gdy jesteście świadkami takich scen z udziałem dziecka i dorosłej osoby, nie bądźcie obojętni.
 • W Polsce wciąż istnieje ciche przyzwolenie na bicie dzieci

  W Polsce wciąż istnieje ciche przyzwolenie na bicie dzieci

  Dlaczego społeczeństwo polskie nie reaguje na przemoc wobec dzieci? Jakie kary są przewidziane dla osób jej się dopuszczających? Koniecznie zobacz wideo!