przemoc w sporcie

Artykuły - Przemoc w sporcie (3)

 • Alarm w Australii! Sportowcy mówią o przemocy emocjonalnej i fizycznej

  Alarm w Australii! Sportowcy mówią o przemocy emocjonalnej i fizycznej

  Australijska federacja gimnastyczna obiecała zająć się głośnym tematem przemocy emocjonalnej oraz fizycznej. Wielu byłych sportowców zdecydowało się wyjść z cienia i głośno opowiedzieć o tym, co spotykało ich podczas wielu lat treningów.
 • Szokujące wyznanie Jessiki Shuran Yu. "Nie powiedziałam o tym nikomu”

  Szokujące wyznanie Jessiki Shuran Yu. "Nie powiedziałam o tym nikomu”

  Jessica Shuran Yu wezwała Międzynarodowy Komitet Olimpijski do sprawniejszego działania w zakresie ochrony młodych dziewczyn przed przemocą. 19-letnia chińska łyżwiarka opowiedziała w mediach o tym, co spotkało ją na początku kariery. "Nadużycia zaczęły się w wieku 11 lat, kiedy zaczęto mi mówić, żebym wyciągnęła rękę za każdym razem, gdy popełniałam błędy" – powiedziała kobieta.
 • Szokujący raport Human Rights Watch. „Byłem bity tak wiele razy, że nie mogę tego zliczyć”

  Szokujący raport Human Rights Watch. „Byłem bity tak wiele razy, że nie mogę tego zliczyć”

  Przemoc w sporcie stała się tematem 68-stronicowego raportu organizacji Human Rights Watch. To smutna rzeczywistość, w której za zamkniętymi drzwiami dzieciom dzieje się krzywda, a w blasku fleszy wszyscy muszą pozostać uśmiechnięci, prezentując dziecięcą radość ze sportu, który nie wiadomo, czy bardziej kochają, czy do tej miłości zostali zmuszeni. Czy japońska sztuka osiągania doskonałości musi opierać się na błędnym przekonaniu, że przemoc w sporcie ma wartość?