przemoc

Artykuły - Przemoc (196)

 • Alarm w Australii! Sportowcy mówią o przemocy emocjonalnej i fizycznej

  Alarm w Australii! Sportowcy mówią o przemocy emocjonalnej i fizycznej

  Australijska federacja gimnastyczna obiecała zająć się głośnym tematem przemocy emocjonalnej oraz fizycznej. Wielu byłych sportowców zdecydowało się wyjść z cienia i głośno opowiedzieć o tym, co spotykało ich podczas wielu lat treningów.
 • Szokujące wyznanie Jessiki Shuran Yu. "Nie powiedziałam o tym nikomu”

  Szokujące wyznanie Jessiki Shuran Yu. "Nie powiedziałam o tym nikomu”

  Jessica Shuran Yu wezwała Międzynarodowy Komitet Olimpijski do sprawniejszego działania w zakresie ochrony młodych dziewczyn przed przemocą. 19-letnia chińska łyżwiarka opowiedziała w mediach o tym, co spotkało ją na początku kariery. "Nadużycia zaczęły się w wieku 11 lat, kiedy zaczęto mi mówić, żebym wyciągnęła rękę za każdym razem, gdy popełniałam błędy" – powiedziała kobieta.
 • Cyberprzemoc niszczy psychikę dziecka

  Cyberprzemoc niszczy psychikę dziecka

  W miarę rozwoju technologii i dostępności do urządzeń elektronicznych oraz internetu zjawisko cyberprzemocy staje się coraz bardziej powszechne. Dotyka ono przede wszystkim uczniów.
 • Tam, za rogiem

  Tam, za rogiem

  Łatwo jest nazwać rodzinę, w której bije się dzieci, patologią. Trudniej interweniować, kiedy widzi się przemoc.
 • Jak chronić dziecko przed przemocą?

  Jak chronić dziecko przed przemocą?

  - Nienawidzę mojej klasy! – Michał rzucił ze złością w kąt swój szkolny plecak i pobiegł do pokoju. Gdy tata poszedł za nim, siedział już przed laptopem i udawał, że nic się nie stało. Nie wiedział, jak wytłumaczyć ojcu, że koledzy po raz kolejny mu dokuczali. A on nie potrafił się obronić.
 • Miley Cyrus i Madonna w kampanii przeciwko przemocy domowej

  Miley Cyrus i Madonna w kampanii przeciwko przemocy domowej

  W sieci pojawiły się zdjęcia Miley Cyrus i Madonny, na których wokalistki prezentują się posiniaczone i pobite. Jak się okazuje, fotografie są częścią kampanii przeciwko przemocy domowej.
 • Mąż zabiera żonie pensję. Dzieci pozbawiają rodziców renty. Przemoc ekonomiczna w Polsce kwitnie

  Mąż zabiera żonie pensję. Dzieci pozbawiają rodziców renty. Przemoc ekonomiczna w Polsce kwitnie

  Żona pracuje, a mąż zabiera jej całą pensje. Albo: kobieta zajmuje się domem, a on nie daje jej grosza na utrzymanie. A do kompletu dzieci odbierające rodzicom renty. Siła. Policja przyznaje: Mamy do czynienia z nowym rodzajem domowych opresji.
 • Zidentyfikowano dwa geny przemocy

  Zidentyfikowano dwa geny przemocy

  Dzięki badaniom genetycznym 900 przestępców z Finlandii, naukowcy zidentyfikowali dwa geny związane ze stosowaniem przemocy.
 • Bierni obserwatorzy cierpienia. Jest ich coraz więcej

  Bierni obserwatorzy cierpienia. Jest ich coraz więcej

  Szokujący film przedstawiający matkę bijącą niemowlę trafił do sieci w 2012 roku. W tym miesiącu ponownie pojawił się w serwisie YouTube , po raz kolejny wywołując oburzenie internautów. W przeciągu ostatnich kilku lat, w sieci pojawia się coraz więcej nagrań ukazujących przemoc. Bierni obserwatorzy cierpienia nie tylko nie reagują, lecz - co więcej - nagrywają tego typu sytuacje. Na pomoc ruszają internauci.
 • W Sejmie o Konwencji dotyczącej przemocy wobec kobiet

  W Sejmie o Konwencji dotyczącej przemocy wobec kobiet

  Niepotrzebna, lewacka i antyrodzinna. Tak o Konwencji Rady Europy o przemocy wobec kobiet mówili dziś w Sejmie uczestnicy specjalnej konferencji, którą zorganizował Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny.

Filmy - Przemoc (19)

 • Gaslighting, czyli przemoc, której nie widać

  Gaslighting to jedna z najgroźniejszych form przemocy psychicznej. Nie ma w niej bicia czy fizycznego znęcania się nad drugą osobą, nie ma też przemocy finansowej. Jest za to sprawne manipulowanie psychiką ofiary, by ta uwierzyła, że jest beznadziejna i do niczego. O tym, jak perfidna jest to metoda, opowiedziała w studiu "Dzień Dobry TVN" psychoterapeutka Katarzyna Miller. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Stalking, czyli współczesna forma przemocy

  Co jest najtrudniejsze w prowadzeniu sprawy przeciwko stalkerowi? Powiedziała o tym w "Dzień Dobry Wakacje" prawnik Eliza Kuna. Katarzyna Dacyszyn, projektantka, która była ofiarą stalkera, powiedziała o tym, jak można pomóc ofierze stalkingu. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak rozmawiać z dzieckiem o pedofilii?

  Jak rozmawiać z dzieckiem o pedofilii? - To przekazywanie informacji o tym, że są intymne części twojego ciałka, do których nikt nie ma prawa - zaznaczyła psycholog Aleksandra Piotrowska. - To powinniśmy przekazywać dzieciom, które mają 2-3 lata. Ucz swoje dziecko tego, że ono ma prawo się nie zgadzać na to, co mu proponują dorośli - dodała. Co daje rozmowa z dzieckiem o seksie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Przemoc za zamkniętymi drzwiami

  Katarzyna Dziedzic została dotkliwie pobita przez swojego partnera. Kobieta zamieściła zdjęcie swojej twarzy w internecie. Dlaczego się na to zdecydowała? Co dokładnie stało się tuż przed i w trakcie ataku? O swojej historii powiedziała w "Dzień Dobry TVN". (Dzień Dobry TVN/x-news)