przemęczenie

Artykuły - Przemęczenie (7)

 • Życie w równowadze

  Życie w równowadze

  ​Praca - dom, dom - praca. Zadania z terminem realizacji na wczoraj, powtarzające się nadgodziny, pogoń za sukcesem lub byleby utrzymać obecne stanowisko. W rezultacie po powrocie do domu brak sił na zabawę z dziećmi, spotkanie w gronie znajomych, obowiązki domowe. I tak każdego dnia. Rezultat - przemęczenie, stres, poczucie bezradności, wypalenie zawodowe. Gdzie ten czas dla siebie?
 • Uchroń się przed jesienną depresją

  Uchroń się przed jesienną depresją

  Ciągłe zmęczenie, smutek, senność czy niepokój to tylko niektóre objawy jesiennej depresji.
 • Jak poradzić sobie z wiosennym zmęczeniem?

  Jak poradzić sobie z wiosennym zmęczeniem?

  Dlaczego wiosną, po długich miesiącach zimna, nie czujemy przypływu sił, ale wszechogarniające zmęczenie? Jak sobie z nim poradzić?
 • Zdrowotne hity na przednówek

  Zdrowotne hity na przednówek

  Filiżanka naparu, łyżeczka nalewki i kąpiel z dodatkiem ziół mogą szybko postawić cię na nogi! Mamy dla ciebie zestaw niezwykłych naturalnych leków.
 • Przemęczony frontman Slayera

  Przemęczony frontman Slayera

  Ostre odwodnienie i brak odpoczynku - to prawdopodobne przyczyny nagłej hospitalizacji Toma Arayi, który pod koniec lutego trafił do szpitala podczas trasy Slayera w Australii.
 • Pokonać stres

  Pokonać stres

  Długotrwała reakcja stresowa prowadzić może do wielu chorób, takich jak wrzody żołądka, zespół jelita nadwrażliwego, bóle głowy czy choroby układu krwionośnego. Stres obniża także odporność, przez co organizm jest bardziej podatny na infekcje.
 • Potrzebujesz paliwa wysokiej klasy

  Potrzebujesz paliwa wysokiej klasy

  Nawet najlepszy sportowy wóz przegra z leciwym maluchem, jeżeli zatankujesz go marnej jakości paliwem. Podobnie jest z twoim organizmem - jedząc byle co, nie oczekuj, że będziesz miał dość mocy, by przez cały dzień funkcjonować na wysokich obrotach.

Filmy - Przemęczenie (1)

 • Depresja, samobójstwa, zgony z przepracowania. Horror w Japonii

  W Japonii przeciętny pracownik zatrudniony na etacie spędza w biurze około… 12 godzin dziennie. Wielu z tych ludzi od lat nie otrzymało podwyżki, a mimo to nikt się nie skarży. „Jestem zadowolony, że płacę podatki”, „Pracuję dla społeczeństwa” – takie wypowiedzi nikogo tu nie szokują… Takao Ono pracuje w firmie zajmującej się dystrybucją wody. W dniu, w którym podczas jego codziennych zajęć towarzyszyła mu kamera, mężczyzna skończył pracę o 22:00 – co, jak mówi, wcale nie jest zbyt późną porą. Po godzinnej podróży metrem Takao dotarł do domu, gdzie jego żona i dzieci spały już kamiennym snem. Takao przyznaje, że taki tryb życia może przytłoczyć. W ubiegłym roku, gdy pracował więcej niż obecnie, zaczął odczuwać liczne dolegliwości: bóle głowy, żołądka, problemy ze wzrokiem. Były one wynikiem nadmiernego obciążenia obowiązkami i stresu. W Japonii za sukces zawodowy (bądź też za utrzymanie stabilnej pracy) płaci się wysoką cenę. W 2012 r. w kraju tym odnotowano ponad 800 zgonów z przepracowania. Powszechnym problemem jest też depresja i samobójstwa. Co znamienne, władze dopiero niedawno dostrzegły te niepokojące zjawiska i zaczęły naciskać na pracodawców, by ci poluzowali swoją politykę wobec podwładnych.