przelot

Artykuły - Przelot (22)

Filmy - Przelot (4)

 • Wieloryb przeleciał nad głowami kajakarzy. Szok!

  Spotkanie humbaka to niewątpliwie niezwykłe przeżycie. Turyści niejednokrotnie wyczekują godzinami, aby zobaczyć jak wieloryb pokaże się ponad powierzchnią wody. Tym kajakarzom przydarzyło się jednak zbyt bliskie spotkanie z tym ssakiem. Można powiedzieć, że wieloryb przeleciał im nad głowami! (STORYFUL/x-news)
 • Bliskie spotkanie komety z Marsem

  19 października dojdzie do bliskiego spotkania Marsa z kometą Siding Spring. Obiekt przeleci koło Czerwonej Planety z prędkością ponad 200 tysięcy km/h – a minie ją w odległości 139 500 km. To mniej niż połowa dystansu między Ziemią a Księżycem. Tak bliski kontakt komety i planety to zjawisko niezwykle rzadkie - zdarza się raz na milion lat. Siding Spring zanurzy się w gazowej otoczce Marsa. Wydarzenie to będą rejestrować wszystkie roboty na powierzchni Marsa i sondy krążące po jego orbicie. Naukowcy informują, że kometa Siding Spring przybywa z Obłoku Oorta, którego zewnętrzne granice wyznaczają granicę dominacji grawitacyjnej Układu Słonecznego. Obłok składa się z pyłu, drobnych okruchów i planetoid. Siding Spring zbudowana jest z materii pochodzącej sprzed 4,6 miliarda lat.
 • Przelot F16. Po prostu - wow!

  Wrażenia gwarantowane.
 • Czy to ptak? Czy samolot? Nie, to Putin!

  Prezydent Federacji Rosyjskiej słynie ze śmiałych wyczynów. Tym razem Władimir Putin wskazywał syberyjskim żurawiom drogę do ciepłych krajów. Lecąc motolotnią, uczył wychowane w niewoli ptaki odpowiedniej trasy. Towarzyszyła mu ekipa ornitologów (CNN Newsource/x-news).