przelewy natychmiastowe

Artykuły - Przelewy natychmiastowe (16)

 • Przelewy natychmiastowe standardem? Chce tego jedna trzecia klientów banków

  Przelewy natychmiastowe standardem? Chce tego jedna trzecia klientów banków

  Jak wynika z badania Kantar dla Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR) i Związku Banków Polskich (ZBP), prawie jedna trzecia klientów banków uważa, że przelewy natychmiastowe powinny być standardem.
 • Zapłata podatku VAT na mikrorachunek podatkowy od 2020 r.

  Zapłata podatku VAT na mikrorachunek podatkowy od 2020 r.

  Obecnie w sytuacji, gdy podatnik płaci do urzędu skarbowego zobowiązania w podatku VAT i w podatku dochodowym, musi wykonać dwa przelewy na osobne rachunki bankowe. Wynika to z faktu, że dla każdego typu podatku są prowadzone odrębne rachunki bankowe. Od 1 stycznia 2020 r. ma to ulec zmianie.
 • "DGP": Fiskus jednak nie musi wiedzieć o każdym przelewie

  "DGP": Fiskus jednak nie musi wiedzieć o każdym przelewie

  Kto zapłaci kontrahentowi na konto, którego nie ma w wykazie szefa KAS, nie będzie musiał za każdym razem zgłaszać tego urzędowi skarbowemu - informuje czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Jak banki zaksięgują przelewy w długi weekend?

  Jak banki zaksięgują przelewy w długi weekend?

  W piątek czyli w dzień Wszystkich Świętych nie zrobisz zwykłego przelewu międzybankowego, bo w ustawowe dni wolne od pracy nie będzie sesji systemu Elixir, który obsługuje takie transakcje. W pilnych przypadkach można skorzystać z przelewów ekspresowych, a przy niewielkich kwotach przesyłanych do innych osób najlepszym sposobem jest BLIK.
 • Coraz chętniej wybieramy szybkie płatności

  Coraz chętniej wybieramy szybkie płatności

  Najwięcej zwolenników przelewów natychmiastowych jest wśród przedstawicieli pokolenia Z, czyli urodzonych po 2000 r. Aż 42 proc. przedstawicieli tej grupy wiekowej uważa, że przelewy natychmiastowe powinny być standardem.
 • PKO BP: W związku z awarią bank zwalnia niektórych klientów z opłat za przelewy

  PKO BP: W związku z awarią bank zwalnia niektórych klientów z opłat za przelewy

  W związku z piątkową awarią, której skutki już usunięto, PKO BP zwolni klientów korzystających z iPKO i IKO z opłat za przelewy natychmiastowe wykonane od godz. 18 w piątek do końca poniedziałku - poinformował w piątkowym komunikacie bank PKO BP.
 • Przelew natychmiastowy nie tylko na ostatnią chwilę. W jakich sytuacjach korzystamy

  Realizowane przez KIR przelewy natychmiastowe Express Elixir od lat systematycznie zyskują na popularności. Wyniki badania Kantar TNS* zrealizowanego na zlecenie ZBP i KIR pokazują, że tego typu płatności są wykorzystywane przez klientów najczęściej, gdy chcą mieć pewność, że odbiorca otrzyma pieniądze natychmiast. Przelewy te są kierowane nie tylko do osób fizycznych, ale niemal równie często służą do regulowania płatności masowych, np. domowych rachunków, a także opłat urzędowo-administracyjnych.
 • Kto korzysta z przelewów natychmiastowych?

  Kto korzysta z przelewów natychmiastowych?

  Dwie trzecie osób, będących aktywnymi użytkownikami bankowości elektronicznej, chciałoby korzystać z przelewów natychmiastowych, gdyby mieli taką możliwość - wynika z badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie KIR.
 • Szybki pieniądz zdobywa nasze portfele

  Szybki pieniądz zdobywa nasze portfele

  Już dwie trzecie klientów banków uważa przelewy natychmiastowe za przydatną usługę - wynika z badania opinii, przeprowadzonego na zlecenie Związku Banków Polskich i KIR. (Wyniki sondażu)
 • Tylko Polska i 15 innych krajów mają przelewy natychmiastowe

  Tylko Polska i 15 innych krajów mają przelewy natychmiastowe

  Polacy wykonują już ponad 220 tys. ekspresowych przelewów miesięcznie. W kilka sekund pieniądze z banku do banku przekazują osoby prywatne i firmy. Nie wyobrażają już sobie, że mogłoby być inaczej, tymczasem jest to luksus dostępny jedynie w 16 krajach świata.

Filmy - Przelewy natychmiastowe (1)

 • Coraz chętniej wybieramy szybkie płatności

  Najwięcej zwolenników przelewów natychmiastowych jest wśród przedstawicieli pokolenia Z, czyli urodzonych po 2000 r. Aż 42% przedstawicieli tej grupy wiekowej uważa, że przelewy natychmiastowe powinny być standardem. Przekonanie to jest bardzo popularne praktycznie we wszystkich analizowanych grupach (zawsze niemal lub nieco powyżej 30% wskazań). Jeśli chodzi o standardowe działania podejmowane w chwili wyboru sposobu płatności w czasie zakupów w e-sklepach, to w każdym pokoleniu 37% badanych przez Kantar TNS szuka na stronie sklepu logotypu swojego banku (za wyjątkiem grupy 61+). Z kolei logotypu preferowanego systemu płatności, takiego jak Paybynet, szuka na stronie ok. 16% badanych.