przelew

Artykuły - Przelew (137)

Filmy - Przelew (3)

  • Przelew na odcisk palca? Niedługo będzie to możliwe

    Skanem oka, odciskiem palca, w taki sposób, być może niedługo będziemy zatwierdzać operacje bankowe. Technologia już jest opracowywana, natomiast pozostają jeszcze kwestie formalne – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za pion klientów korporacyjnych.
  • Coraz więcej banków oferuje przelewy natychmiastowe

    Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. jako siódmy bank dołączy do systemu Express ELIXIR, który pozwala na dokonywanie szybkich przelewów. Pieniądze trafiają na konto adresata w ciągu kilkunastu sekund, nawet podczas weekendu. Wdrażanie tej usługi w bankach zrzeszonych w BPS rozpocznie się 30 kwietnia. – W systemie Express ELIXIR funkcjonuje obecnie 6 banków. Umowy wdrożeniowe z Izbą podpisało w sumie 21 instytucji, co oznacza, że połowa banków w Polsce już zdecydowała o wdrożeniu tego systemu. Jednak o tym, kiedy dołączą, zdecydują ich możliwości techniczne i finansowe – wyjaśnia Tomasz Jończyk, dyrektor linii biznesowej rozliczenia Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.
  • Wkrótce ekspresowe przelewy w większości banków

    Krajowa Izba Rozliczeniowa rozmawia ze wszystkimi bankami w Polsce na temat wdrożenia usługi przelewów natychmiastowych. Gdyby wszystkie banki wprowadziły ten system, pieniądze wpływałyby z jednego rachunku na drugi w innym banku w ciągu kilku sekund - także w weekendy czy święta. Na razie usługę Express ELIXIR oferuje sześć banków, ale Krajowa Izba Rozliczeniowa liczy, że w przyszłym roku swoje systemy dostosuje większość pozostałych instytucji. Komentuje Tomasz Jończyk, dyrektor linii biznesowej rozliczenia w KIR.