przekleństwo

Artykuły - Przekleństwo (22)

 • CBOS: Wzrasta akceptacja wulgarnego języka

  CBOS: Wzrasta akceptacja wulgarnego języka

  W ostatnich latach nasiliło się używanie wulgaryzmów i wzrosła akceptacja takiego słownictwa. Przeklinać zdarza się prawie ośmiu na dziesięciu dorosłych - wynika z sondażu CBOS. Przekleństwa najczęściej słyszymy na ulicy, w autobusie, pociągu, w pracy i szkole.
 • Napisał na twarzy przekleństwo

  Napisał na twarzy przekleństwo

  Czy kontrowersyjny wokalista Marilyn Manson znalazł sposób na natrętnych paparazzi?
 • Ładna buzia to przekleństwo?!

  Ładna buzia to przekleństwo?!

  Ładna twarz to w dzisiejszym świecie klucz do sukcesu. Z zazdrością spoglądamy więc na modelki, aktorki i piękne kobiety, które osiągnęły spektakularny sukces. Są jednak takie kobiety, które twierdzą, że uroda bardziej przeszkadza niż pomaga...
 • Wołowski: Przekleństwo Henry'ego

  Wołowski: Przekleństwo Henry'ego

  Niechciana w RPA Francja jest już praktycznie w drodze do domu. Gol z Irlandią w barażach, po zagraniu ręką Thierry'ego Henry'ego, wydłużył tylko agonię najwybitniejszego pokolenia "Trójkolorowych".
 • "Przekleństwo" mistrzostw w RPA trafi do Francji

  "Przekleństwo" mistrzostw w RPA trafi do Francji

  Francuskie ulice może wkrótce wypełnić dźwięk głośnych trąbek - wuwuzeli, jakich na meczach masowo używają kibice futbolu z RPA. Kupują je francuscy związkowcy przed zapowiadanymi na koniec czerwca strajkami - pisze agencja Reutera.
 • Czerwoni hakerzy z Chin - przekleństwo internetu

  Czerwoni hakerzy z Chin - przekleństwo internetu

  "Czerwoni hakerzy" z Chin są uważani za najbardziej pomysłowych po "ciemnej stronie internetu". Eksperci biją na alarm: w ubiegłym roku ataki cyberprzestępców z Chin dramatycznie przybrały na sile.
 • Brzydkie słowa irlandzkiego posła

  Wściekła riposta w czasie debaty o kryzysie zmusi parlament w Dublinie do poszerzenia listy zabronionych słów o znane wszystkim "fuck" - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Włochy: Polityczna awantura o przekleństwo

  Włochy: Polityczna awantura o przekleństwo

  Polityczna awantura o przekleństwo wybuchła we Włoszech po tym, jak przewodniczący Izby Deputowanych Gianfranco Fini nazwał w sobotę wulgarnie ksenofobów, rasistów i wszystkich, którzy pozwalają sobie na gesty niechęci wobec imigrantów.
 • Przekleństwo superbohatera

  Przekleństwo superbohatera

  Rola bohatera masowej wyobraźni bywa dla aktora trampoliną do sukcesu i sławy lub... przekleństwem. W cyklu "Gwiazdy i gwiazdorzy" zobaczymy filmowych herosów w akcji i dowiemy się, jak wpłynęli na kariery swoich odtwórców
 • Czy będzie piąta seria "Rancza"?

  Czy będzie piąta seria "Rancza"?

  W rozmowie z "Tele Tygodniem" Cezary Żak zdradził, czy będzie piąta seria "Rancza", gdzie wciela się w podwójną rolę księdza i wójta. Opowiedział również, jak bardzo praca na planie tego serialu wpłynęła na jego karierę. I to nie zawsze pozytywnie... "To moje prawdziwe przekleństwo" - mówi o swoich rolach w "Ranczu" czy "Miodowych latach".