przejście dla pieszych

Artykuły - Przejście dla pieszych (8)

 • Dziecko o mało nie wpadło pod samochód

  Dziecko o mało nie wpadło pod samochód

  Kolejne nagranie bardzo niebezpiecznej sytuacji na przejściu dla pieszych, która niemal skończyła się tragedią. Scenariusz taki sam, jak zwykle.
 • Łamali przepisy co 2,5 minuty. Na tym przejściu dla pieszych musicie uważać

  Łamali przepisy co 2,5 minuty. Na tym przejściu dla pieszych musicie uważać

  Szokujące wyniki przyniosła policyjna kontrola drogowa w Nysie. Na jednym przejściu dla pieszych w dwie godziny aż 45 razy złamano przepisy. Średnio kierowcy przekraczali je co 2,5 minuty. Od początku stycznia w tym miejscu zostało potrąconych czterech pieszych.
 • Śmiertelne potrącenie na pasach w Libertowie. Zgłosiła się kobieta

  Śmiertelne potrącenie na pasach w Libertowie. Zgłosiła się kobieta

  Na policję zgłosiła się 51-letnia kobieta, która przyznała się do spowodowania śmiertelnego wypadku w Libertowie koło Krakowa; w czwartek zginął tam potrącony na pasach 17-letni chłopak. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Ruch na drodze krajowej nr 7 jest utrudniony.
 • Kiedy dziecko może samo przejść przez ulicę?

  Kiedy dziecko może samo przejść przez ulicę?

  Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wyjaśnił w programie "Dzień Dobry TVN", jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Specjalista podkreślił, że dziecko, które nie ukończyło siódmego roku życia nie może np. samo przechodzić przez ulicę. Konkolewski zachęcił również do wzięcia udziału w programie edukacyjnym "Klub Bezpiecznego Puchatka". Zobacz wideo:
 • Bezpieczne dziecko. Nie tylko w szkole

  Bezpieczne dziecko. Nie tylko w szkole

  Twoje dziecko po wakacjach idzie do pierwszej klasy? A może masz już w domu szóstoklasistę, który, bardziej niż egzaminami, interesuje się sportem lub koleżankami? Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, wiek dziecka nie ma znaczenia.
 • Wjechał w rodzinę na przejściu dla pieszych

  Wjechał w rodzinę na przejściu dla pieszych

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych przy ul. Wrocławskiej w Opolu. Czteroosobowa rodzina została potrącona przez samochód. O sprawie informuje portal 24opole.pl.
 • Tragiczne wypadki na przejściach dla pieszych

  Nie żyje 10-letni chłopiec potrącony przez samochód dostawczy w podwarszawskim Legionowie. Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych. Wszystko wskazuje na to, że nie działała wtedy sygnalizacja świetlna, wyłączone były też latarnie przy pasach.
 • Słuchawki śmiertelnie groźne

  Słuchawki śmiertelnie groźne

  Amerykańskie statystyki wypadków z udziałem pieszych noszących na uszach słuchawki wykazały, iż 70 proc. tych zdarzeń zakończyło się śmiercią ofiary. W 29 proc. przypadków poszkodowani nie dosłyszeli wcześniejszego sygnału ostrzegawczego samochodu lub pociągu - poinformował portal University of Maryland.

Filmy - Przejście dla pieszych (11)

 • Pies przechodzi przez pasy na dwóch łapach. Zabawne

  Niektóre psy są znane z wyjątkowej ostrożności przy przechodzeniu przez ulicę. Ale czy ktoś z Was słyszał o czworonogu, który przejście pokonuje na dwóch nogach? Do nauki pozostała jeszcze kwestia prawidłowego rozglądnięcia się, ale poza tym pełen szacunek!
 • Kulturalne jelonki skorzystały z przejścia dla pieszych

  Te jelonki postanowiły przekroczyć ulicę zgodnie z prawem. Skorzystały z przejścia dla pieszych i udało im się nawet przejść na zielonym świetle. (STORYFUL/x-news)
 • Pies nie mógł już wytrzymać

  Czasem potrzeba jest bardzo silna... Ten pies jest doskonałym przykładem. Zdążył załatwić sprawę gdy zanim kierowcom zapaliło się zielone światło. Myślicie, że w takich okolicznościach właściciel powinien posprzątać po swoim pupilu?
 • Ten film powinien zobaczyć każdy!

  Na nagraniu widać ruchliwą ulicę, przez którą próbuje przejść starsza pani. Sznur samochodów pędzi jednak nieprzerwanie. W pewnym momencie kierowca jednego z samochodów wysiada i pomaga staruszce dostać się na drugą stronę. Wzruszające. Jesteśmy z pana dumni i podbudowani pozytywnym przekazem filmu.