przejecie

Artykuły - Przejecie (17)

 • Poniedziałek pod znakiem przejęć

  Poniedziałek pod znakiem przejęć

  W poniedziałek tematem numer jeden wśród inwestorów giełdowych są przejęcia. Wszystko za sprawą ogłoszenia kilku takich transakcji w trakcie minionego weekendu. Wspomniane operacje będą mieć miejsce w kilku różnych regionach świata, dzięki czemu dzisiejszy dzień otrzymał od inwestorów miano "Merger Monday".
 • Rynek fuzji i przejęć bardzo aktywny

  Rynek fuzji i przejęć bardzo aktywny

  Zdaniem analityków, aktywność na polskim rynku fuzji i przejęć jest obecnie duża. Najgorętszymi sektorami są banki, branża medyczna oraz farmaceutyczna. Zdaniem analityków w obecnej sytuacji rynkowej należy oczekiwać wzrostu liczby wycofań spółek z GPW.
 • PKO Bank Polski ze zgodą na przejęcie Nordea Bank Polska

  PKO Bank Polski ze zgodą na przejęcie Nordea Bank Polska

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do wyrażenia sprzeciwu wobec nabycia przez PKO Bank Polski akcji Nordea Banku Polska. Dzisiejszą decyzję Komisji poprzedziła zgoda dotycząca nabycia akcji Nordea Polska Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie wydana 25 lutego. Zamknięcie transakcji i włączenie banku, towarzystwa ubezpieczeniowego oraz spółki leasingowo-faktoringowej do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego planowane jest na 1 kwietnia 2014 r.
 • Producent Żubrówki przejęty przez Rosjan!

  Producent Żubrówki przejęty przez Rosjan!

  Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Roust Trading kontroli nad firmą Central European Distribution Corporation - producenta m.in. wódek Bols, Żubrówka i Soplica. Roust Trading należy do grupy kapitałowej Russian Standard Group.
 • Tamborski: Grupa Azoty dobrze zabezpieczona przed przejęciem

  Tamborski: Grupa Azoty dobrze zabezpieczona przed przejęciem

  - Nowy statut Grupy Azoty oraz wzrost jej kapitalizacji znacząco utrudnia próbę przejęcia kontroli nad nią - ocenił wiceminister skarbu Paweł Tamborski. Dodał, że Skarb Państwa negatywnie będzie oceniał próbę przejęcia kontroli nad Grupą bez jego zgody.
 • Polski Kongres Fuzji i Przejęć 2013

  Fuzje i przejęcia są złożonym i multidyscyplinarnym procesem, w który zaangażowanych jest wielu doradców z różnych obszarów wiedzy.
 • Abak finalizuje przejęcie biura rachunkowego

  Abak działająca na rynku usług rachunkowych, przejęła biuro finansowo-księgowe z Warszawy. Jest to trzecia akwizycja przeprowadzona przez spółkę, wpisująca się w realizację strategii konsolidacji biur rachunkowych w Polsce.
 • Gradeccy przenieśli posiadane akcje Eko Holdingu na spółkę ICG Finanse

  Krzysztof i Marzena Gradeccy przenieśli posiadane przez siebie akcje Eko Holdingu na spółkę ICG Finanse, jako wkład niepieniężny na pokrycie objętych akcji tej spółki - podał Eko Holding w komunikacie.
 • Radpol realizuje kolejne przejęcie

  Za 30 mln zł Grupa Kapitałowa Radpol - dostawca kompleksowych rozwiązań dla energetyki zawodowej i ciepłownictwa - przejęła 100 proc. akcji Wirbet SA. Transakcja ta kończy obecny etap budowy Grupy Kapitałowej, a Radpol nie planuje kolejnych akwizycji w najbliższych miesiącach. Grupa skupi się teraz na wykorzystaniu wszystkich synergii i budowie pozycji kluczowego dostawcy dla spółek energetycznych.
 • Netii przejęć ciąg dalszy?

  Netii przejęć ciąg dalszy?

  Po przejęciu Telefonii Dialog, Crowley Data Poland i kilkudziesięciu lokalnych sieci internetowych, Netia przymierza się do kolejnych zakupów. Na celowniku m.in. TK Telekom i Exatel. Dzięki akwizycjom operator pozyskał ok. 140 tys. abonentów i trzy razy więcej zasobów sieciowych.