przejazd kolejowy

Artykuły - Przejazd kolejowy (42)

 • Staranował rogatki i uciekł przed pociągiem

  Staranował rogatki i uciekł przed pociągiem

  Na przejeździe kolejowym w miejscowości Korpele doszło do zdarzenia, które mogło skończyć się tragicznie. Kierujący samochodem ciężarowym, który przewoził dwie naczepy ze zwierzętami, przejechał przez zamknięty szlaban kolejowy, uszkadzając go.
 • Zlikwidują niebezpieczny przejazd. Musiała zginąć dwójka dzieci...

  Zlikwidują niebezpieczny przejazd. Musiała zginąć dwójka dzieci...

  Feralny przejazd kolejowy w gminie Lisewo, gdzie w czerwcu ubiegłego roku zginęła 3-letnia Zosia i jej 7-letni brat - zostanie zlikwidowany.
 • Nie tylko prędkość! Chcą zabierać prawo jazdy za inne wykroczenia!

  Nie tylko prędkość! Chcą zabierać prawo jazdy za inne wykroczenia!

  ​Utrata prawa jazdy za recydywę na przejazdach kolejowych? Kolejarze chcą, by kierowcy, którzy nagminnie łamią przepisy na przejazdach, tracili uprawnienia do jazdy.
 • Na przejazdach kolejowych jest bezpieczniej?

  Na przejazdach kolejowych jest bezpieczniej?

  W pierwszym półroczu br. liczba wypadków na przejazdach kolejowych spadła o 11 proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2014 r. - powiedział wiceprezes zarządu PKP PLK Andrzej Pawłowski. Spółka w piątek rozpocznie kolejną kampanię o bezpieczeństwie na przejazdach.
 • Kolejny wypadek na przejeździe kolejowym

  Kolejny wypadek na przejeździe kolejowym

  Policja bada okoliczności groźnego wypadku, w którym ranni zostali ojciec z synem.
 • ​Rybnik: Lokomotywa staranowała samochód

  ​Rybnik: Lokomotywa staranowała samochód

  We wtorek doszło do groźnego wypadku na przejeździe kolejowym przy ul. Śląskiej w Rybniku.
 • Wypadek na przejeździe. Film tylko dla tych o mocnych nerwach

  Wypadek na przejeździe. Film tylko dla tych o mocnych nerwach

  Przejazdy kolejowe to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc na drogach. Pamiętać trzeba o tym zwłaszcza zimą, gdy szybko zapadający zmrok i opady znacznie ograniczają widoczność.
 • Ominął rogatki i zdążył przed pociągiem. Miał jednak pecha

  Ominął rogatki i zdążył przed pociągiem. Miał jednak pecha

  ​Przed przejazdem były opuszczone półszlabany, świeciły się czerwone mrugające światła informujące o nadjeżdżającym pociągu. Mimo to 20-letni kierowca Hondy przejechał przez przejazd.
 • O włos od tragedii. Podnieśli zamknięte rogatki!

  O włos od tragedii. Podnieśli zamknięte rogatki!

  ​Tragicznie mogło się skończyć nierozważne zachowanie dwóch osób. Piesi podchodząc do opuszczonych rogatek na przejeździe kolejowym w Czerwieńsku, nie zatrzymali się przed nimi. Przeciwnie, podnieśli je i przeszli przez torowisko przed mającym nadjechać pociągiem.
 • Przejazdy kolejowe bardziej bezpieczne. Mniej wypadków

  Od czerwca do końca sierpnia br. liczba wypadów na przejazdach kolejowo-drogowych spadła w porównaniu do ubiegłego roku o 33 proc. - podała spółka PKP PLK. W latach 2012-2014 zarządca infrastruktury zmodernizuje 1300 przejazdów, co kosztować będzie 1 mld zł.

Filmy - Przejazd kolejowy (7)

 • Rozpędzony pociąg "zmiótł" ciężarówkę

  Temple, Georgia, USA. Pędzący pociąg towarowy staranował ciężarówkę, która chwilę wcześniej utknęła na przejeździe kolejowym. Do kolizji doszło w mieście Temple na północy amerykańskiego stanu Georgia. Ciężarówka zahaczyła elementem podwozia o tory i nie mogła ruszyć. Słysząc nadjeżdżający pociąg kierowca wyskoczył z kabiny i uciekł, a pociąg z dużą siłą uderzył w pojazd i przeciągnął go po torach. Nikomu nic się nie stało. (STORYFUL/x-news)
 • Kierowca pikapa znalazł się w złym czasie na torach

  Jeden z kierowców nagrał zaskakujące wydarzenie. Przez przejazd kolejowy próbował przejechać pikap. "Próbował", ponieważ zrobił to w złym czasie. Pociąg, jadący z dużą prędkością, nie był w stanie się zatrzymać i "zmiótł" samochód ze swojej drogi. Kierowca może mówić o sporym szczęściu - skończyło się na kilku szwach i siniakach.
 • Dlatego warto zachowywać szczególną ostrożność

  O krok od wypadku. Przez fatalne warunki atmosferyczne, to zdarzenie, mogło się skończyć tragicznie. Na szczęście, kierujący pojazdem zachował szczególną ostrożność i zatrzymał się przed przejazdem kolejowym.
 • O krok od śmierci pod kołami pociągu!

  Na strzeżonym przejeździe kolejowym w Waterbeach w hrabstwie Cambridgeshire w Wielkiej Brytanii o mały włos doszłoby do tragedii! Brytyjska Policja Transportowa opublikowała nagranie, na którym widać, jak rowerzystka przejeżdża przez zapory, dojeżdża do torów - i w tym momencie gwałtownie hamuje przed rozpędzonym pociągiem. Od śmierci dzieliły ją centymetry…