przegrupowanie

Artykuły - Przegrupowanie (4)

 • Wojsko w stanie wyższej konieczności

  Wojsko w stanie wyższej konieczności

  Przed wprowadzeniem stanu wojennego planowano, że przegrupowanie oddziałów wojska rozpocznie się po dziesięciu godzinach od otrzymania sygnału dla dowódców do otwarcia kopert zawierających zadania. Odpowiednie zarządzenie wydano o 3 nad ranem 13 grudnia 1981 r. Wojskowym dano jednak tylko trzy godziny...
 • Ucieczka Hansa Franka

  Ucieczka Hansa Franka

  Co takiego zaszło w domu pisarza, że ten aż zachrypł? Bo z pewnością nie takim tonem rozmawia się o sztuce w takim towarzystwie... Przedstawiamy nieznany, "karkonoski", epizod z jednej z najbardziej spektakularnych ucieczek z Polski - rejterady Hansa Franka, nierzadko nazywanego "katem Polaków".
 • Przegrupowanie po większym umocnieniu

  W czwartek mogliśmy obserwować lekkie odreagowanie na rynkach walutowych. Było to związane przede wszystkim z ruchami na EUR/USD, gdzie po osiągnięciu szczytu na poziomie 1.3384 czyli w pobliżu oporu zlokalizowanego w okolicach 1,3390-1,34 rynek się odwrócił i nastąpił spadek notowań do poziomu 1,32.
 • Gruzja wycofuje się z Osetii Południowej

  Gruzja wycofuje się z Osetii Południowej

  Gruzińskie oddziały "niemal całkowicie" opuściły już terytorium Osetii Południowej - zakomunikował dzisiaj sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Gruzji Aleksander (Kacha) Lomaja.
 • Irak: Przegrupowanie Amerykanów

  Dowództwo amerykańskich wojsk planuje do końca 2006 r. wycofać żołnierzy z irackich miast i rozmieścić ich w czterech gigantycznych bazach - na północy, południu, zachodzie i w środkowym Iraku.
 • Przegrupowanie w Budimeksie

  Dwie firmy (Valivala Holdings z Amsterdamu oraz Discota XXI z Madrytu) mogą przekroczyć próg 33% głosów na WZA Budimeksu w terminie do końca maja 2002 r. - postanowiła na wczorajszym posiedzeniu KPWiG. Komisja dopuściła do publicznego obrotu Eldorado - firmę zajmującą się handlem artykułami spożywczymi.