przegląd samochodu

Artykuły - Przegląd samochodu (3)

 • Przeglądy rejestracyjne - będzie rewolucja?

  Przeglądy rejestracyjne - będzie rewolucja?

  Rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju – Piotr Popa - poinformował, że resort rozesłał już do zainteresowanych organizacji wstępny projekt zmian w przepisach, który zakłada bardzo poważne zmiany.
 • Przegląd auta przed urlopem można zrobić samodzielnie

  Trzy czwarte Polaków, którzy planują wakacyjny urlop w Polsce, uda się na niego samochodem. Za granicę własnym autem pojedzie co trzeci turysta - wynika z badania Mondial Assistance. Eksperci radzą, by przed długimi podróżami sprawdzić dokładnie sprawność pojazdu.
 • 10 tys. zł dziennie za przeglądy samochodów...

  10 tys. zł dziennie za przeglądy samochodów...

  Policja i wojsko, straż pożarna i graniczna płacą 10 tys. zł dziennie komercyjnym stacjom diagnostycznym pojazdów, choć mają własne, tyle że nie mogą z nich korzystać.

Filmy - Przegląd samochodu (2)

 • Wymiana koła, żarówki… Tego już sam nie zrobisz

  Wymiana koła, żarówki czy nawet zamontowanie odpowiednich wycieraczek – te z pozoru proste czynności mogą przysporzyć sporo problemów. Powód? Najnowsze auta są coraz bardziej naszpikowane technologią i nawet pozornie drobne naprawy mogą skończyć się poważniejszymi problemami. - W dzisiejszych czasach wymiana żarówki lub klocków hamulcowych, zwłaszcza w nowych autach, wyposażonych np. w elektryczny hamulec postojowy, nie jest już tak prostą czynnością jak kiedyś – mówi Tomasz Drzewiecki – dyrektor ds. rozwoju sprzedaży detalicznej Premio Opony-Autoserwis w Polsce, Czechach, na Słowacji, Ukrainie oraz na Węgrzech i dodaje. – Zdarzają się auta, w których przy wymianie żarówki konieczny jest demontaż części samochodu. Warto dla oszczędności czasu i nerwów oddać swój pojazd w ręce profesjonalistów.
 • ABC kierowcy. Co warto sprawdzić ruszając w trasę?

  Wakacje to czas relaksu i totalnego luzu, dlatego jeśli planujemy udać się na wypoczynek samochodem, warto sprawdzić czy pod maską wszystko działa. - Podróż samochodem może nam sprawić wiele problemów jeżeli nie wiemy, jaki jest obecny stan techniczny auta. Szczególnie przed wybraniem się w dłuższą drogę polecam sprawdzenie płynów eksploatacyjnych. Warto również zrobić przegląd układu hamulcowego czy zawieszenia – radzi Jakub Rembecki, doradca serwisowy Auto Reduta Auto. Kolejnym ważnym elementem, które trzeba skontrolować jest ciśnienie opon. I koniecznie polecamy zrobić przegląd niezbędnych narzędzi, aby w razie potrzeby wszystko mieć pod ręką.