przegląd filmowy

Artykuły - Przegląd filmowy (7)

 • Antonioni: W stulecie urodzin

  Antonioni: W stulecie urodzin

  Michelangelo Antonioni to niewątpliwie jeden z największych reżyserów filmowych w historii kina. Z okazji przypadającego w tym roku stulecia urodzin artysty, Dyskusyjny Klub Filmowy "Rotunda" w Krakowie zorganizował przegląd twórczości tego włoskiego twórcy.
 • Filmy Skolimowskiego w Rzymie

  Filmy Skolimowskiego w Rzymie

  Debiutancki "Rysopis", a także "Bariera" i "Cztery noce z Anną" - m.in. te tytuły są w programie przeglądu filmów Jerzego Skolimowskiego, który w sobotę rozpocznie się w Rzymie.
 • Dla Cybulskiego w Katowicach

  Dla Cybulskiego w Katowicach

  Przegląd filmów z udziałem laureatów Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego rozpocznie się w Katowicach w piątek, w przeddzień 44. rocznicy śmierci legendarnego aktora, w Kinie Kosmos.
 • Festiwal filmu polskiego w Paryżu

  Festiwal filmu polskiego w Paryżu

  W stolicy Francji rozpoczyna się w środę festiwal filmu polskiego "KINOPOLSKA". W 30. rocznicę powstania Solidarności prezentuje on przegląd filmów z ostatnich trzech dekad - od kina moralnego niepokoju do dzieł młodych reżyserów.
 • Przegląd filmów Jean-Luca Godarda

  Przegląd filmów Jean-Luca Godarda

  12 arcydzieł kina w realizacji francuskiego reżysera Jean-Luca Godarda, współtwórcy Nowej Fali, zaprezentowanych zostanie w ramach specjalnego jubileuszowego przeglądu w Warszawie. Pokazy rozpoczną się w sobotę, 20 listopada, w kinie Iluzjon.
 • Przegląd filmowy "Aktorska sztafeta pokoleń"

  Przegląd "Aktorska sztafeta pokoleń", obejmujący zestawy filmów, w których zagrali sławni rodzice i ich nie mniej słynne dzieci - jak Henry Fonda i Jane Fonda, czy Tony Curtis i Jamie Lee Curtis - rozpoczyna się dzisiaj w warszawskim kinie Iluzjon.
 • W Paryżu rozpoczął się przegląd filmowy KINOPOLSKA

  W stolicy Francji rozpoczął się tydzień polskiego filmu fabularnego KINOPOLSKA. Podczas przeglądu będzie można zobaczyć zarówno najnowsze filmy młodych polskich twórców, jak i retrospektywę klasycznych dzieł Andrzeja Wajdy.