przegląd

Artykuły - Przegląd (560)

 • Spóźnisz się na przegląd? To cię uderzy po kieszeni

  Spóźnisz się na przegląd? To cię uderzy po kieszeni

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad poskromieniem niezdyscyplinowanych kierowców. Kluczem do sukcesu mają być nowe przepisy dotyczące diagnostyki samochodowej - informuje Dziennik Gazeta Prawna. Rząd planuje stworzenie specjalnych stacji kontroli pojazdów.
 • Przegląd kultury polsko-greckiej w Warszawie

  Organizatorzy pierwszego Tygodnia Kultury Greków Polskich zapowiadają koncerty, projekcje filmów, wystawy malarstwa i rzeźby oraz spektakl teatralny. Impreza rozpocznie się 2 czerwca w Warszawie.
 • ArtWizje 2012 - czyli przegląd filmów o sztuce

  ArtWizje 2012 - czyli przegląd filmów o sztuce

  Dziewiętnaście krajowych i zagranicznych produkcji filmowych obejrzą widzowie rozpoczynającego się w środę w Katowicach przeglądu filmów o sztuce ArtWizje 2012. Organizatorem imprezy jest Muzeum Śląskie.
 • Sztuką jest śmiać się z siebie

  Sztuką jest śmiać się z siebie

  28 Przegląd Kabaretów PAKA jak co roku, poza pokazami konkursowymi, obfituje w występy znanych i lubianych grup kabaretowych. Tym razem program PAKI kreci się wokół Polski i polskości. Jeśli chcesz pośmiać się z naszych cech narodowych - nie możne zabraknąć cię w krakowskiej Rotundzie między 25 a 29 kwietnia!
 • Beskidzkie koleje linowe do przeglądu

  Rozpoczął się sezon wiosennych przeglądów technicznych kolei linowych w Beskidach. Turyści nie skorzystają już z "krzesełek" na Czantorię w Ustroniu i kolei linowo-terenowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim - poinformowali w poniedziałek właściciele kolejek.
 • Fałszywy diagnosta w rękach policji

  Fałszywego diagnostę, który dokonywał fikcyjnych przeglądów technicznych, zatrzymali policjanci z Gostynia (woj. wielkopolskie). Mężczyzna posługiwał się imienną pieczątką nieżyjącego diagnosty.
 • Rozpoczął się nabór do 19. Przeglądu "Śląskie śpiewanie"

  Nabór do 19. edycji Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza rozpoczął się w województwach śląskim i opolskim. To popularna impreza śpiewacza, do której co roku zgłasza się po kilka tysięcy osób.
 • Pierwszy w Polsce przegląd filmów Schlingensiefa

  "Artysta totalny, bezwzględny prowokator" - tak niemieckiego reżysera Christopha Schlingensiefa nazwali organizatorzy pierwszego w Polsce przeglądu jego filmów. Przegląd odbędzie się w Warszawie, Gdańsku i Toruniu. W stolicy rozpocznie się 28 lutego.
 • Przegląd filmów Milosza Formana w stolicy

  Przegląd filmów Milosza Formana w stolicy

  Uhonorowany dwoma Oscarami za reżyserię czeski mistrz kina Milosz Forman kończy w sobotę 80 lat. Z tej okazji polska Filmoteka Narodowa organizuje w kinie Iluzjon w Warszawie, w dniach 18-25 lutego, przegląd jego wybranych dzieł.
 • Obowiązkowe przeglądy budynków

  Obowiązkowe przeglądy budynków

  Obiekty budowlane powinny być poddawane okresowym kontrolom. Za ich przeprowadzenie odpowiada właściciel lub zarządca obiektu. Czynności kontrolne powinny wykonywać osoby mające stosowne uprawnienia budowlane. Do 30 listopada muszą zostać skontrolowane budynki o powierzchni zabudowy przekraczającej 2.000 m2 oraz inne obiekty budowlane o powierzchni dachu przekraczającej 1.000 m2.

Filmy - Przegląd (42)

 • Apolityczny przegląd prasy

  Zaczynamy od "Dziennika" i strony 24., a tam "Homo sapiens do poprawki". W "Rzeczpospolitej" na stronie 10. "Indie stają się modne". A w "Gazecie Wyborczej" dodatek "Duży Format", a w nim fotoreportaż "Niedzielny obiad".
 • Apolityczny przegląd prasy

  Przed nami weekend, zapraszamy zatem do lektury specjalnego dodatku do "Gazety Wyborczej", czyli "Co jest grane". W "Dzienniku" - o zapominaniu. "Pamięć można wyczyścić" to tytuł artykułu ze strony 27. I na koniec "Rzeczpospolita" i "Wszyscy chcą euro" na stronie 14.
 • Apolityczny przegląd prasy

  Czwartek, 16 sierpnia" * "Męskie wakacje prezydenta" na ostatniej stronie "Dziennika" * Na 12. stronie "Rzeczpospolitej" - "Zwykły tiszert powszedni" * "Gazeta Wyborcza" - muzycznie - na stronie 14. "Spełniam chłopięce marzenia", czyli wywiad z liderem grupy Myslovitz, Arturem Rojkiem.
 • Apolityczny przegląd prasy

  Dla każdego kto jest zmęczony ciągłymi dymisjami, politycznymi przepychankami i walką na słowa polecamy chwilę oddechu przy porannej kawie i gazetach. Oglądaj przegląd prasy INTERIA.TV!