przedsiębiorcy

Artykuły - Przedsiębiorcy (1265)

Filmy - Przedsiębiorcy (35)

 • Walka z luką VAT może uderzać też w uczciwy biznes

  Dane pokazują, że luka VAT w Polsce sukcesywnie się zmniejsza, ale w walce o uszczelnianie systemu nierzadko rykoszetem dostaje też uczciwy biznes. Jedną z głośnych medialnie spraw jest przypadek gliwickiej spółki Marketing, której urząd skarbowy od dwóch lat wstrzymuje zwrot podatku VAT na kwotę blisko 17 mln zł, choć kolejne postępowania nie wykazały żadnych nieprawidłowości. W efekcie firma zaczęła mieć problemy z płynnością finansową i musiała wstrzymać działalność, a w tej chwili jest już na skraju bankructwa. Podobne sprawy dość często trafiają do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.
 • "Kryptonim Szef PL": Manufaktura Bolesławiec. W tym odcinku prezes rodzinnej firmy ceramicznej

  Manufaktura Bolesławiec to firma rodzinna. Została założona przez dwóch przyjaciół w 1992 roku. Firmą obecnie zarządzają dzieci założycieli - Paweł Zwierz i Małgorzata Smoleńsk. Paweł w firmie zajmuje się sprzedażą i reklamą. To właśnie on tym razem wcieli się w rolę stażysty. Jako "Piotr" sprawdzi, co można poprawić w pracy kluczowych działów. Na własne oczy zobaczy, jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach i z jakimi problemami borykają się jej pracownicy. Emisja w niedzielę o godz. 21:00 na antenie FOCUS TV.
 • "Kryptonim Szef PL": Vitberg – firma zajmująca się produkcją sprzętu do wibroterapii

  W każdym odcinku „Kryptonimu Szef Polska” widzowie mogą śledzić losy innej firmy i jej szefa, który zdecydował się na śmiały krok. Działając pod przykrywką sprawdza, co można zrobić, żeby ich biznes działał lepiej. Każdy odcinek to inni bohaterowie, którzy wykonują różne zawody, którzy w swoją pracę wkładają całe swoje serce, mimo niejednokrotnie trudnej sytuacji osobistej i ciężkim warunkom pracy.Emisja w niedzielę o godz. 21:00 na antenie FOCUS TV.
 • Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej pozwą państwo. Czauderna: To będzie największa taka akcja w powojennej Polsce

  „Kilkuset przedsiębiorców z branży gastronomicznej przystąpiło do pozwu zbiorowego przeciwko Skarbowi Państwa. Zamierzamy do końca marca zebrać około tysiąca przedsiębiorców. Pod względem ilości będzie to największy pozew w powojennej Polsce” – powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jacek Czauderna. "Pierwszy etap pozwu to uznanie niekonstytucyjności zamykania branży gastronomicznej. Jeżeli wygramy ten pierwszy proces w sądzie, wtedy każdy przedsiębiorca przygotuje kalkulator do wyliczenia strat. Mogą być to kwoty idące w miliardy złotych" - dodał prezes Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej.Problemy branży gastronomicznej były tematem Popołudniowej rozmowy. Marcin Zaborski gościł w studiu RMF FM Jacka Czaudernę, prezesa Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej. Nasz rozmówca przyznał, że nie rozumie decyzji o zamykaniu lokali gastronomicznych w Polsce.Stwierdzenia rządu, że gastronomia czy np. branża fitness jest przyczyną zachorowań, nie jest do końca prawdą. Gastronomia nie działa w 80 procentach - powiedział Czauderna.