przedsiębiorca

Artykuły - Przedsiębiorca (110)

 • Nie start-upy, a tradycyjne usługi są domeną młodych polskich przedsiębiorców

  Nie start-upy, a tradycyjne usługi są domeną młodych polskich przedsiębiorców

  30-letni mężczyźni prowadzący od sześciu lat jednoosobowe firmy zajmujące się handlem i usługami - to oni tworzą krajobraz polskiej mikroprzedsiębiorczości. Ich największym problemem jest zachowanie płynności finansowej i konkurencyjności. Tak wynika z badania zrealizowanego przez Smartscope na zlecenie Aasa Polska.
 • "FAZ": Polscy przedsiębiorcy cenią sobie Niemcy

  "FAZ": Polscy przedsiębiorcy cenią sobie Niemcy

  100 procent ankietowanych polskich przedsiębiorców poleca Niemcy na miejsce inwestycji - wykazał sondaż przeprowadzony przez AHK Polska. Ceniona jest zwłaszcza niemiecka dyscyplina płatnicza.
 • Kolejnych 50 zmian dla biznesu

  Kolejnych 50 zmian dla biznesu

  Przedsiębiorca, któremu kontrahent nie płaci na czas, odzyska zapłacony podatek dochodowy, a dłużnik zapłaci podatek za generowanie długu - m.in. takie rozwiązanie wprowadza kolejna, duża paczka nowelizacji przepisów pod nazwą "50 uproszczeń dla biznesu". O ile projekt podyktowany jest faktycznymi problemami firm, przedsiębiorców może niepokoić ilość zmian wdrażanych obecnie w prawie, które rewolucjonizują prowadzenie biznesu.
 • Obniżenie podatków zwiększy wpływy budżetowe

  Obniżenie podatków zwiększy wpływy budżetowe

  Rząd postawił sobie za cel podniesienie dobrobytu obywateli i wzrost kapitału w rękach polskich przedsiębiorców. Można to osiągnąć tylko w jeden sposób - obniżając opodatkowanie. Potrzebne jest radykalne uproszczenie. Dzisiejszy system, dotyczący chociażby podatku VAT, liczy 1,5 mln stron przepisów i interpretacji. W takim systemie każdy przedsiębiorca jest przestępcą, chociaż o tym nie wie.
 • Kredyt w rachunku bieżącym mikrofirmy z prowizją 0 procent

  Kredyt w rachunku bieżącym mikrofirmy z prowizją 0 procent

  Półroczny staż przedsiębiorcy i brak zabezpieczenia nie jest przeszkodą dla ING Banku, Idea Banku, Banku Millenium i Nest Banku - tylko w nich właściciel mikrofirmy znajdzie ofertę kredytu w rachunku na kwotę 50 tys. zł, wynika z rankingu Tax Care. Jedynie dwa banki nie pobiorą prowizji za niewykorzystaną część kredytu.
 • Użytkowanie wieczyste: Przedsiębiorcy stracą na prowadzeniu działalności we własnym domu

  Użytkowanie wieczyste: Przedsiębiorcy stracą na prowadzeniu działalności we własnym domu

  Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą w mieszkaniach położonych na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste, będą musiały zapłacić więcej za uwłaszczenie.
 • Przedsiębiorca niczym zbrodniarz. Rzecz o wyłudzeniach VAT

  Przedsiębiorca niczym zbrodniarz. Rzecz o wyłudzeniach VAT

  Rząd uważa, że w ostatnich latach drastycznie wzrosła liczba wyłudzeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą - szczególnie w odniesieniu do podatku od towarów i usług. Ostra reakcja rządu oznacza, że wyłudzanie VAT będzie bezwzględnie ścigane i surowo karane. Od 1 marca 2017 roku za fałszowanie faktur o wartości ponad 10 milionów złotych grozić będzie nawet 25 lat więzienia, czyli tyle ile mogą dostać zbrodniarze.
 • Pracodawcy podzieleni ws. niższych składek dla przedsiębiorców o niskich dochodach

  - To bardzo dobry projekt, bo mamy skrajnie niesprawiedliwy system, który nakłada największe podatki na najniższe wynagrodzenia - tak ZPP komentuje pomysł niższych składek dla przedsiębiorców o niskich dochodach. Przywileje dla wybranych to dodatkowe obciążenie dla innych - oponuje Lewiatan.

Filmy - Przedsiębiorca (2)

 • Przedsiębiorco, nie karm hejtera!

  atystyki są bezwzględne: firmy atrakcyjne dla klienta, będące blisko niego w sieci, są postrzegane lepiej niż te, które wysyłają tylko jednostronne komunikaty i nie odpowiadają klientom. Większość korporacji zdaje sobie z tego sprawę, ale małe i średnie firmy wciąż zwykle nie rozumieją mediów społecznościowych.
 • Grecja. Przedsiębiorcy wpadli w panikę

  Po przegranym referendum w sprawie unijnej pomocy wielu greckich przedsiębiorców zaczęło się obawiać o swoją przyszłość.