przechowywanie

Artykuły - Przechowywanie (96)

Filmy - Przechowywanie (17)

 • Jak zabezpieczyć się przed molami spożywczymi?

  Mole spożywcze to zmora niemal każdej kuchni. Ten problem może dotknąć każdego z nas - mole spożywcze mogą zalęgnąć się nawet we wzorowo utrzymywanej kuchni. Owady te żerują w miejscach, gdzie dostęp do żywności jest nieograniczony - uwielbiają zwłaszcza suche pokarmy: kasze, cukier, mąki czy otręby to idealne warunki dla rozmnażania się omacnicy spichrzanki. Jak zabezpieczać się przed molami spożywczymi? Zobaczcie nasze sposoby, jak ratować sypie produkty przed molami!
 • Jak myć i przechowywać zieloną sałatę?

  Zielona sałata to warzywo, bez którego trudno sobie wyobrazić kuchnię. Idealna do sałatek i surówek, świetnie sprawdza się również jako kolorowy i bardzo zdrowy dodatek do kanapek. Ma jednak tę wadę, że szybko więdnie - zwykle trzeba spieszyć się z jedzeniem, by nie wyrzucać sporej części. Jak więc myć i przechowywać zieloną sałatę, by długo można było się nią cieszyć? Poznajcie nasz trik!
 • Sprytny sposób, jak zaoszczędzić miejsce w zamrażarce

  Mrożenie jedzenia to wygodny sposób na przechowywanie żywności, choć nie każdy jej rodzaj nadaje się do takiego przechowywania. Mrożonki zajmują wiele cennego miejsca w zamrażalnikach czy zamrażarkach, którego niemal zawsze brakuje. Są jednak proste sposoby, jak przechowywać jedzenie w chłodzie, by nie zajmowało wiele miejsca! Oto sprytny sposób, który pomoże wam zaoszczędzić sporo miejsca!
 • Co zrobić ze starych spodni? Prosty sposób na organizer

  Stare spodnie, które planujemy wyrzucić do kosza albo oddać do recyklingu, nie muszą od razu tam wylądować! Można je wykorzystać do stworzenia drobnych, efektownych pojemników, które świetnie sprawdzą się choćby w łazience, gdzie zawsze jest potrzeba ergonomicznego organizowania przestrzeni i przedmiotów. Używając nogawek starych spodni, których chcieliście się pozbyć, możecie stworzyć niewielkie pojemniczki, które pomogą wam przechowywać przedmioty codziennego użytku! Zobaczcie, jakie to proste!