przechowywanie

Artykuły - Przechowywanie (29)

 • Przechowywanie dokumentów nie tylko w chmurze: self storage dla firm

  Przechowywanie dokumentów nie tylko w chmurze: self storage dla firm

  Zgodnie z ustawą o rachunkowości, każdy przedsiębiorca w Polsce ma prawo przechowywać dokumentację firmową w postaci elektronicznej. Dlaczego więc tradycyjne przechowywanie dokumentów nadal znajduje więcej zwolenników niż - wydawałoby się, że zdecydowanie wygodniejszy - komputer?
 • Jak przechowywać żywność?

  Jak przechowywać żywność?

  Sprawdź, czego nie powinno się owijać folią.
 • Zlikwidowano nielegalnie przechowywane odpady medyczne

  Zachodniopomorscy policjanci zlikwidowali magazyn, w którym nielegalnie przechowywano odpady medyczne. Znaleziono tam ponad tonę odpadów szpitalnych, niektóre pochodziły nawet z ubiegłego roku - poinformował w piątek rzecznik zachodniopomorskiej policji Przemysław Kimon.
 • Przechowywał armatę na swojej posesji - stanie przed sądem

  Przed sądem w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) ma się dziś rozpocząć proces 36-letniego mężczyzny oskarżonego o nielegalne przechowywanie armaty na swojej posesji. Za posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi mu do 8 lat więzienia.
 • Stanie przed sądem za przechowywanie na posesji armaty

  Przed sądem w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) stanie 36-letni mężczyzna oskarżony o nielegalne przechowywanie armaty na swojej posesji. Za posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi mu do 8 lat więzienia.
 • Dokumentacja pracownicza w archiwum pracodawcy

  Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie i przechowywanie dokumentacji pracowniczej. Odrębne przepisy ustalają okres, w którym dokumenty dotyczące zatrudnienia powinny być przechowywane. Nawet upadłość czy likwidacja pracodawcy nie zwalnia go z obowiązku zachowania tego okresu.
 • Dokumentacja pracownicza w archiwum pracodawcy

  Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie i przechowywanie dokumentacji pracowniczej. Odrębne przepisy ustalają okres, w którym dokumenty dotyczące zatrudnienia powinny być przechowywane. Nawet upadłość czy likwidacja pracodawcy nie zwalnia go z obowiązku zachowania tego okresu.
 • Opłata za przechowywanie towaru nielegalna!

  Opłata za przechowywanie towaru nielegalna!

  - Opłata minimalna za przechowywanie towarów wwiezionych na obszar celny UE z naruszeniem przepisów i zajętych przez urząd celny do czasu rozstrzygnięcia o ich losie jest niezgodna z konstytucją - orzekł wczoraj Trybunał Konstytucyjny.
 • Jak przechowywać ważne dokumenty?

  Jak przechowywać ważne dokumenty?

  Stale rosnące zainteresowanie podatników dotyczące możliwości wystawiania faktur w formie elektronicznej, skutkuje również dużą ilością zapytań odnoszących się do warunków przechowywania takich faktur. Szczególne zainteresowanie przedsiębiorców budzą oczywiście zagadnienia związane z wymogami, jakie muszą zostać spełnione, aby możliwe było przechowywanie faktur w formie elektronicznej.

Filmy - Przechowywanie (17)

 • Jak zabezpieczyć się przed molami spożywczymi?

  Mole spożywcze to zmora niemal każdej kuchni. Ten problem może dotknąć każdego z nas - mole spożywcze mogą zalęgnąć się nawet we wzorowo utrzymywanej kuchni. Owady te żerują w miejscach, gdzie dostęp do żywności jest nieograniczony - uwielbiają zwłaszcza suche pokarmy: kasze, cukier, mąki czy otręby to idealne warunki dla rozmnażania się omacnicy spichrzanki. Jak zabezpieczać się przed molami spożywczymi? Zobaczcie nasze sposoby, jak ratować sypie produkty przed molami!
 • Jak myć i przechowywać zieloną sałatę?

  Zielona sałata to warzywo, bez którego trudno sobie wyobrazić kuchnię. Idealna do sałatek i surówek, świetnie sprawdza się również jako kolorowy i bardzo zdrowy dodatek do kanapek. Ma jednak tę wadę, że szybko więdnie - zwykle trzeba spieszyć się z jedzeniem, by nie wyrzucać sporej części. Jak więc myć i przechowywać zieloną sałatę, by długo można było się nią cieszyć? Poznajcie nasz trik!
 • Sprytny sposób, jak zaoszczędzić miejsce w zamrażarce

  Mrożenie jedzenia to wygodny sposób na przechowywanie żywności, choć nie każdy jej rodzaj nadaje się do takiego przechowywania. Mrożonki zajmują wiele cennego miejsca w zamrażalnikach czy zamrażarkach, którego niemal zawsze brakuje. Są jednak proste sposoby, jak przechowywać jedzenie w chłodzie, by nie zajmowało wiele miejsca! Oto sprytny sposób, który pomoże wam zaoszczędzić sporo miejsca!
 • Co zrobić ze starych spodni? Prosty sposób na organizer

  Stare spodnie, które planujemy wyrzucić do kosza albo oddać do recyklingu, nie muszą od razu tam wylądować! Można je wykorzystać do stworzenia drobnych, efektownych pojemników, które świetnie sprawdzą się choćby w łazience, gdzie zawsze jest potrzeba ergonomicznego organizowania przestrzeni i przedmiotów. Używając nogawek starych spodni, których chcieliście się pozbyć, możecie stworzyć niewielkie pojemniczki, które pomogą wam przechowywać przedmioty codziennego użytku! Zobaczcie, jakie to proste!