przeboje

Artykuły - Przeboje (273)

Filmy - Przeboje (11)

 • Przeboje mają kilka żyć

  W tym odcinku dowody na to, że przeboje i koty mają więcej niż jedno życie. Na początek Gerry Rafferty z jego największym przebojem „Baker Street”. O ile zwrotek mogliście nie słyszeć, ale saksofon słyszeli już chyba wszyscy, bo kolejne życie dał mu 6 lat temu niemiecki duet Michael Mind.
 • Wyciąć i stworzyć coś nowego

  „Ancaconda” Nicki Minaj tak naprawdę ma już 22 lata, a stworzył go amerykański MC Sir Mix-A-Lot. Producenci Nicki Minaj powycinali fragmenty i złożyli nowy-stary numer. Zresztą, Sir Mix-A-Lot w swoim przeboju też wspomagał się innym utworem, bo w podkładzie usłyszymy „Technicolor”.
 • Dżem podrobił "Laylę"?

  „Sen o Victorii” – tego wstępu nie da się pomylić z żadnym innym. Ale tylko pod warunkiem, że nie znacie wydanego 21 lat wcześniej „Layla” zespołu Derek And The Dominos. Melodia kropka w kropkę, ale o panach z brytyjskiego zespołu na płycie Dżemu – ani słowa.
 • Zapożyczenia hitów

  Refren mega hitu sprzed trzech lat – „Good feeling” Floridy – to robota amerykańskiej wokalistki Etty James. Z kolei kultowy „Feeling good” przewinął się chyba przez wszystkich zagranicznych wokalistów.