InteriaTV - prywatyzacja

Filmy - Prywatyzacja (10)

 • Poczta Polska straci na braku prywatyzacji

  Poczta Polska nie będzie prywatyzowana. Zamiast tego zyskała przywileje, dzięki którym jej przychody mogą wzrosnąć o 1 mld zł. Nie oznacza to jednak, że będzie zdrowym przedsiębiorstwem, konkurencyjnym na wolnym rynku.
 • W. Rozłucki: Prywatyzacja polskiej gospodarki jeszcze się nie zakończyła

  Choć liczba możliwych do prywatyzacji poprzez giełdę spółek się skurczyła, wciąż jednak możliwe są kolejne debiuty, które przyciągną inwestorów. Wiesław Rozłucki, prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych i jej współtwórca liczy na jesienny debiut akcji Banku Pocztowego, którego właścicielami są obecnie PKO BP oraz Poczta Polska. – Sądzę, że giełda jest najlepszym sposobem na przejrzyste i sprawne przeprowadzenie prywatyzacji – przekonuje Wisław Rozłucki, prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. – Bardzo liczymy na jesienny debiut Banku Pocztowego. Myślę, że rynek oczekuje ciekawych ofert.
 • Związki PKP Cargo mogą doprowadzić do fiaska debiutu giełdowego

  Dziś rusza kolejna tura rozmów zarządu ze związkowcami w PKP Cargo. Jeśli pracownicy będą zbyt roszczeniowi, prywatyzacja spółki może się nie udać – przestrzega Bogusław Kowalski z ZDG TOR i Katedry Logistyki w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy. Podkreśla, że sprzedaż akcji poprzez giełdę nie stwarza zagrożenia dla miejsc pracy i przywilejów pracowników.
 • Kolejka na Kasprowy Wierch będzie sprywatyzowana

  PKP SA do końca listopada ma opublikować ogłoszenie w sprawie prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. Zarząd PKP zapowiada, że prywatyzacja będzie sfinalizowana w przyszłym roku. A to oznacza, że los między innymi wyciągu na Kasprowy Wierch jest już przesądzony. - Jestem za tym, żeby prywatyzować. Dla mnie motto prywatyzacyjne jest bardzo proste. Czy gdyby nie było 50 lat komunizmu taka spółka byłaby własnością państwową czy prywatną? W moim przekonaniu odpowiedź jest bardzo prosta i jasna. Byłaby prywatna - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Jacek Socha.
 • Steinhoff: Należy prywatyzować kolejne kopalnie

  Gdyby nie twarda restrukturyzacja polskiego górnictwa i hutnictwa, obie te branże podzieliłyby los polskich stoczni. To dzięki odpowiedzialności związkowców z kopalń udało się przeprowadzić procesy, dzięki którym górnictwo generuje ponad dwa miliardy zysków netto, a kiedyś generowało tyle właśnie strat – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Wesoła prywatyzacja

  W najnowszym odcinku Felietonu Tomasza Olbratowskiego - prywatyzacja po polsku. Felietonów słuchaj od poniedziałku do piątku o 7:50 w radiu RMF FM.
 • Prywatyzacja wymaga zmian

  Niecałe 4 mld zł z 10 mld zł zaplanowanych na ten rok udało się do tej pory uzyskać z prywatyzacji państwowych spółek. - Ten proces wymaga natychmiastowych zmian - mówi dr Grażyna Magdziak, ekspert Business Centre Club (Newseria).
 • Polskie urzędy pracy do prywatyzacji?

  W urzędach pracy na koniec grudnia 2011 roku zarejestrowanych było blisko 2 mln bezrobotnych. Połowa z nich szuka pracy ponad rok. To wskazuje przede wszystkim na nieefektywny system poszukiwania zatrudnienia. Komentuje Wioletta Żukowska z Pracodawców RP.
 • Przyspieszenie prywatyzacji: przeciwwskazań brak

  Państwo powinno skoncentrować się na funkcjach regulacyjnych, które trzeba doskonalić tam, gdzie one są potrzebne; nie oddziaływać na wielki przemysł za pomocą ręcznego sterowania - mówi Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki.
 • Prywatyzacja rusza z kopyta

  TV Biznes: Ustawa budżetowa na 2008 rok przewiduje, że przychody z prywatyzacji wyniosą 2,3 mld złotych.