prototyp

Artykuły - Prototyp (192)

 • Jak producenci samochodów maskują prototypy?

  Jak producenci samochodów maskują prototypy?

  Opel zdradza kulisty kamuflażu swoich samochodów i jak zmieniał się on wraz z rozwojem techniki
 • Pojazdy ze snów - koncepcyjne samochody przeszłości

  Pojazdy ze snów - koncepcyjne samochody przeszłości

  Można je kochać od pierwszego spojrzenia lub szczerze nienawidzić. Jednak zarówno entuzjaści, jak i przeciwnicy tych niepowtarzalnych pojazdów muszą przyznać, że trudno przejść obok nich obojętnie. Mowa rzecz jasna o samochodach koncepcyjnych. Do tych najbardziej fascynujących należą te zbudowane w latach 50. XX wieku w USA.
 • Koncepcyjny Smart z projektorem filmowym

  Koncepcyjny Smart z projektorem filmowym

  Podczas odbywającego się w Paryżu salonu samochodowego Smart zaprezentował ciekawy koncept miejskiego auta z wbudowanym projektorem wideo.
 • Polski samolot na baterie słoneczne

  Polski samolot na baterie słoneczne

  Monitorowanie stanu upraw, zagrożenia pożarowego, a nawet osób i pojazdów, to zadania samolotu Phoenix, nad którym pracują uczeni z warszawskiego Instytutu Lotnictwa. Za kilka tygodni jego model odbędzie próbne loty, a pierwszy egzemplarz pojawi się w 2013 roku.
 • Prototyp iPada sprzed 10 lat

  Prototyp iPada sprzed 10 lat

  Już dziesięć lat temu inżynierowie Apple pracowali nad urządzeniem wyposażonym w duży ekran dotykowy. Czy już wtedy miało ono nosić nazwę iPad i zawojować rynek?
 • Prototyp ekranu z pojawiającymi się przyciskami

  Prototyp ekranu z pojawiającymi się przyciskami

  Tactus Technology opracowała ekran dotykowy, na którym można wyczuć wyświetlające się przyciski. W jaki sposób udało się tego dokonać?
 • Rewelacyjny koncept roweru Opla

  Rewelacyjny koncept roweru Opla

  Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zanim Opel zajął się produkcją samochodów, sprzedawał maszyny do szycia i rowery. Ten projekt jest odpowiedzią na pytanie, co by było, gdyby znany producent powrócił do swoich korzeni. Jak prezentuje się współczesny rower Opla?
 • Nowe działo protonowe nadzieją dla chorych na raka

  Nowe działo protonowe nadzieją dla chorych na raka

  Naukowcy z Compact Particle Acceleration Corporation w Livermore w Kalifornii opracowali prototyp nowego działa protonowego - jednej z najskuteczniejszych broni w walce z nowotworami.
 • Prototyp ultrabooka z dotykowym ekranem od Intela

  Prototyp ultrabooka z dotykowym ekranem od Intela

  Jak przebić się z ofertą, skoro niemal wszyscy producenci laptopów postanowili wsiąść do pociągu z napisem "Ultrabooki" i na wyścigi kopiują MacBooka Air z 2008 roku? Intel, który nota bene jest właścicielem znaku towarowego Ultrabook, zaprezentował podczas targów CeBIT interesujący sprzęt - prototyp 13,3-calowego laptopa z dotykowym ekranem.
 • Cheetah - najszybszy robot na świecie

  Cheetah - najszybszy robot na świecie

  Gepard jest uznawany za najszybsze zwierzę lądowe na świecie, osiągające podczas sprintu prędkość 112-120 km/h. Nazwa, jaką konstruktorzy z DARPA nadali jednemu ze swoich robotów, nie pozostawia wątpliwości co do jego najważniejszej cechy - czworonożna maszyna potrafi rozpędzić się do imponującej prędkości. Jak radzi sobie na bieżni?