protezy

Artykuły - Protezy (37)

Filmy - Protezy (6)

 • Kotka dostała protezy. Dzięki temu wraca do normalności

  Dimka, rosyjska kotka, swego czasu mocno ucierpiała z powodu mrozu. Odmrożenia były na tyle silne, że straciła łapki, część ogona i uszu. Teraz, dzięki determinacji weterynarzy i wykorzystaniu drukarki 3D, Dimka dostała specjalne protezy. Dzięki nim znowu może chodzić i zachowywać się jak normalny kot.
 • Po raz pierwszy w życiu może biegać. Co za radość!

  Chłopiec urodził się bez rąk i nóg. Dzięki lekarzom oraz nowoczesnej technologi od dzisiaj może po raz pierwszy biegać. Zobaczcie jego radość.
 • Medycyna zrobi z nas cyborgi?

  Zakres możliwości współczesnej medycyny stale się powiększa. Protezy stawów kolanowych i biodrowych znane są już od dawna - jednak coraz częściej na ich wszczepienie decydują się osoby, które niekoniecznie muszą poddać się takiej operacji, ale po prostu chcą poprawić swój komfort życia i zachować sprawność ruchową. Czy to początek nowego trendu? Czy za kilkanaście lat zastępowanie "zużytych" części ciała nowymi, sztucznymi elementami stanie się normą?
 • Zdrowie setek tysięcy pacjentów jest zagrożone!

  Współczesna chirurgia coraz częściej i chętniej korzysta z implantów. Wszczepianie ich pacjentom wiąże się jednak z poważnym ryzykiem, związanym głównie z jakością implantów i materiałów, z których je wykonano. Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badania osób, którym wszczepiono protezę stawu biodrowego, przynoszą zatrważające wnioski...