protestujący

Artykuły - Protestujący (66)

 • Podwykonawcy budujący drogi protestowali w Warszawie

  Podwykonawcy budujący drogi protestowali w Warszawie

  Kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy nie otrzymali zapłaty za prace przy budowie dróg, protestowało w piątek przed Sejmem. Zwracali uwagę, że nie mają jak dochodzić swoich praw i odzyskać należnych pieniędzy, a w rezultacie ich firmy upadają.
 • Niszczą nie tylko bramownice, ale również fotoradary

  Już blisko 50 fotoradarów zniszczyli francuscy rolnicy protestujący przeciwko "ekologicznemu podatkowi" od ciężarówek przewożących płody rolne. Najwięcej urządzeń tego typu podpalonych zostało w Bretanii, gdzie fala protestów jest największa.
 • Rybacy protestowali ws. połowów dorsza

  Ponad 100 rybackich jednostek brało w poniedziałek udział w proteście przeciwko polityce połowowej Unii Europejskiej, której efektem, według rybaków, jest ekologiczna katastrofa w stadach bałtyckiego dorsza.
 • Działkowcy protestują przeciwko zmianom w prawie działkowym

  Działkowcy protestują przeciwko zmianom w prawie działkowym

  Działkowcy zrzeszeni w Polskim Związku Działkowców protestują przeciw zmianom proponowanym przez PO i rząd w projekcie nowej ustawy o ogrodach działkowych. Ich zdaniem godzą one w istotę ogrodów i pozwolą je łatwiej przejąć przez deweloperów.
 • RMF24: Balcerowicz: Protestujmy! Wolni ludzie, czas działania!

  RMF24: Balcerowicz: Protestujmy! Wolni ludzie, czas działania!

  - Rostowski robi zamach na oszczędności Polaków. Tyle lat go znam, nie spodziewałem się, że jest do tego zdolny. Do tej pory byłem dumny, jeżdżąc po świecie i słysząc, jak chwalą nasze reformy. Teraz pytają mnie: co u was się dzieje?! - mówi prof. Leszek Balcerowicz w Kontrwywiadzie RMF FM. - Reforma OFE jest jednoznacznie zła. W kontekście interesu kraju nie znajduję żadnego wytłumaczenia dla takich zmian. Rządzący głoszą tezę, że reformując OFE walczą ze złem, a tak naprawdę czynią zło. Trzeba temu przeciwdziałać. Protestować jak matki pierwszego kwartału', jak przy ACTA. Protestujmy przeciwko reformie OFE - apeluje ekonomista
 • Festiwal w Opolu: Łzy też protestują

  Festiwal w Opolu: Łzy też protestują

  Protestowały Brathanki, protestują też Łzy. Chodzi o zaproszenie na festiwal w Opolu byłych wokalistek tych zespołów.
 • Madonna protestuje jako harcerz

  Madonna protestuje jako harcerz

  Amerykańska wokalistka Madonna pojawiła się na gali wręczenia GLAAD Media Awards w stroju harcerza. Gwiazda postanowiła w ten sposób zaprotestować przed zakazem wstępowania w szeregi amerykańskich druhów osób o odmiennej orientacji.
 • Rolnicze protesty przeciwko wykupywaniu ziemi przez cudzoziemców

  Rolnicze protesty przeciwko wykupywaniu ziemi przez cudzoziemców

  W kilkunastu miejscowościach w Polsce w czwartek odbyły się protesty rolników przeciwko polityce rządu. Protestujący sprzeciwiali się przede wszystkim wykupywaniu polskiej ziemi przez zagranicznych kontrahentów.
 • Kolejny dzień protestów przeciw cenom energii

  W Bułgarii wczoraj kolejny dzień trwały protesty przeciwko wysokim cenom energii. Oprócz nasilenia państwowej kontroli nad jej dystrybutorami i nacjonalizacji tych przedsiębiorstw protestujący domagają się również dymisji rządu.
 • Strajk w zakładzie Opla. Protestują przeciw zwolnieniom

  Strajk w zakładzie Opla. Protestują przeciw zwolnieniom

  Pracownicy zakładów Opla w Bochum w Nadrenii Północnej-Westfalii, na zachodzie Niemiec, podjęli w piątek strajk, protestując w ten sposób przeciwko planowanemu wstrzymaniu produkcji samochodów w miejscowej fabryce, co ma nastąpić w 2016 roku.